341 sport CPC baalt van gelijkspel tegen Eind aan lange reeks zeges van Nieuwland Provoost in finale NK dammen Vlissingse eersteklassers zien Rijsoord ver in blessuretijd uit discutabele vrijetrap op gelijke hoogte komen: 2-2. Oostkapelle toont veerkracht tegen RCL: 4-2 maandag 1 maart 2010 door Tom Vennink MIDDELBURG - Nieuwland heeft zijn zegereeks in de vierde klasse van het zaterdagvoetbal zien stran den door een gelijkspel tegen 's-Heer Arendskerke. Koploper Heinkenszand profiteerde en sloeg een bresje door met 1-2 van We- meldinge te winnen. Borssele won met 2-0 van Domburg. 's-Heer Arendskerke-Nieuwland 0-0: De spanning lag vooral in de eerste helft waarin beide ploegen kansjes kregen. Na rust waren er nauwelijks uitgespeelde kansen te noteren. Arendskerke maakte met de 0-0 een eind aan de zegereeks van Nieuwland en hield zelf aan sluiting met de top. Borssele-Domburg 2-0: Borssele kwam in de achtste minuut al op voorsprong door een hakbal van Marc van Haneghem. De thuis ploeg bleef kansen creëren en Van Haneghem tekende niet veel later voor zijn tweede treffer. De rust stand was tevens de eindstand, doordat Domburg niet tot grote kansen kwam in de tweede helft. De bezoekers kregen wel de over hand, maar gingen zonder punten van het veld. door Daaf Kasse BEEKBERGEN - Ben Provoost is in de halve finale van het NK dam men op de tweede plaats geëin digd in zijn groep. Normaal gesproken is deze klasse ring goed voor een finaleticket, maar zijn concurrent Pieter Steij- len heeft protest aangetekend te gen een reglementaire nederlaag. Als dit wordt toegekend en Steij- len wint, volgt een barrage. Ben Provoost, die begin april een aanval doet op het wereldrecord kloksimultaandammen, hield aan het slotweekend drie punten over. Na een gelijkspel tegen Hein Me ijer vrijdagavond volgde zaterdag een winstpartij tegen Mike Koop manschap. Zeeuws kampioen Martijn Rent meester sloot de halve finale af met twee klinkende overwinnin gen. Zaterdag won de Zeeuwse kampioen van Frits Luteijn en gis teren was Alfons Ottink de verlie zer. Ondanks de sterke eindsprint kwam Rentmeester een punt te kort voor een finaleplaats. Hij ein digde op een gedeelde derde plaats in zijn groep. Bij de vrouwen stelde Leonie de Graag in de laatste ronden haar al lang verwachte finaleplaats veilig. Na een gelijkspel tegen Mariëlle Meijer en een reglementaire neder laag tegen Ester van Muijen eindig de de uit Goes afkomstige speel ster op een gedeelde eerste plaats in haar groep. W ZATERDAGVOETBAL oostkapelle - In de eerste klasse van het vrouwenvoetbal herpakte Oostkapelle zich van de nederlaag van vorige week. Op eigen veld werd RCL 2 verdiend met 4-2 ver slagen. De wedstrijd begon niet best voor de thuisclub. RCL kwam al in een van de eerste minuten op 0-1. Oostkapelle sloeg echter hard te rug en scoorde driemaal op rij via Mindy Hengst (2x) en Marieke Kwast. Oostkapelle leek door te drukken, maar een counter van RCL bracht de spanning weer terug: 3-2. De thuisploeg schrok wakker en deel de kort daarna via Mindy Hengst de genadeklap uit: 4-2. Jesper de Vlieger (rechts) legt aan voor de 2-1. Links zijn ploeggenoot Eric de Ruijter. foto Ruben Oreel ZWALUWHDEVE 5 WELLNESS RESORT Puzzel ouderwets gezellig mee en maak deze week kans op een dag samen genieten van een Dr. Fish- arrangement in Wellnessresort De Zwaluwhoeve! Kijk snel op www.lekkerpuzzelen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 38