301 sport Lazovic wil Ron Vlaar maakt zijn fout goed Ajax met Suarez veel te sterk voor FC Utrecht Sparta en NAC gaan gelijk op in de modder De 5-1-zege van PSV op RKC Waalwijk wordt overschaduwd door het dreigende vertrek van Danko Lazovic. Sander Boschker vervangt zieke Vorm in Oranje maandag 1 maart 2010 SPANNING IN BESTUURSKAMER ROTTERDAM - Sparta - NAC was een echte wedstrijd, maar met voetbal Had die niets te maken. Op een veld dat meer weg had van een moeras was de eindstand van 2-2 volledig terecht. Door het ge lijkspel, na twee nederlagen, ver minderden NAC's kansen op play-offs voor Europees voetbal. Sparta bleef voor de derde keer op rij ongeslagen. Het modderspektakel op Spangen stond bij rust op 1-1. Matthew Amoah bracht NAC in de 18e mi nuut op voorsprong na een strak ke voorzet van Ferne Snoyl. Vier minuten later behoedde doelman Aleksander Seliga Sparta voor 0-2 bij een kogel van Patrick Zwaans- wijk. De thuisclub, die het eerste half uur nauwelijks gevaarlijk was, be gon tegen de rust te drukken. Met het hogere tempo kwamen ook de kansen. Joonas Kolkka kopte in de 33e minuut de bal uit toen zijn doelman Jelie ten Rouwelaar was geklopt door een kopbal van Dar- ko Bodul. Ten Rouwelaar kreeg het nog druk met schoten van Jos hua John en Erik Falkenburg. In de 44e minuut werd het gelijk. De opgerukte verdediger Milano Koen- ders vond geen afspeelmogelijk- heid en haalde toen uit met zijn linker. De bal suisde in de krui sing, 1-1. NAC had in de tweede helft slechts drie minuten nodig om op nieuw op voorsprong te komen. Bij een hoekschop van Donny Gor ter kopte Kolkka naar de opgeruk te verdediger Csaba Feher die on middellijk inschoot, 1-2. NAC kon in die situatie weer op de counter spelen. De ploeg ving de Rotterdamse aanvallen massaal op. Met glijden, vallen en opstaan bleef het duel spectaculair en vaak komisch, al was er van voetbal geen sprake. De bal bleef moeilijk te controleren. Sparta verdiende de gelijkmaker in de eerste minuut van de extra speeltijd. In de spe lerskluwen kopte Rydell Poepon uit een hoekschop in de hoek, 2-2. ZEIST - Bondscoach Bert van Mar wijk heeft Sander Boschker toege voegd aan zijn selectie voor de oe feninterland tegen de Verenigde Staten woensdag in de Amsterdam Arena. De 39-jarige doelman van FC IXvente vervangt de zieke Michel Vorm. De jonge Utrecht-keeper ontbrak gisteren in de verloten uit wedstrijd tegen Ajax. Boschker, die nog geen interlands achter zijn naam heeft staan, ver keert de laatste tijd in goede vorm bij FC IXvente. Van Marwijk liet deze week weten dat de routinier ook nog in beeld is voor het WK in Zuid-Afrika deze zomer. Eerste doelman van Oranje is Maarten Stekelenburg van Ajax, Piet Velthuizen van Vitesse com pleteert het trio doelverdedigers in de Nederlandse selectie. door Dick Sintenie AMSTERDAM - Ook als Luis Suarez de vorm mist, is hij van onschatba re waarde voor Ajax. Zijn aandeel in de zege op FC Utrecht (4-0) was gisteren groot. De Uruguayaan liet twee doelpun ten en een assist achter zijn naam bijschrijven, maar in de enige tref fer die met voorbedachten rade tot stand kwam - de 2-0 van Gregory van der Wiel - had Suarez geen aandeel. De topscorer van Nederland had vrijwel de gehele wedstrijd ruzie met de bal, maar vijzelde zijn sei zoentotaal toch vrij eenvoudig op tot 26. Daarvoor hoefde hij alleen een vrije trap van Jan Vertonghen van richting te veranderen (1-0) en een 'eentweetje' met tegenstan der Leroy George af te ronden (3-0). De vierde en laatste treffer, een intikker van Dennis Romme- dahl, kwam voort uit een mislukt schot van Suarez. Met veertien as sists is Ajax' aanvoerder ook de beste 'voorbereider' van de eredivi sie. Hij zal dus volgende week ge mist worden, in de uitwedstrijd te gen Sparta. Suarez is dan geschorst omdat hij tegen FC Utrecht van ar biter Eric Braamhaar een gele kaart kreeg (zijn vijfde deze com petitie) voor het aanvallen van keeper Khalid Sinouh. Dat Sinouh de bal zelf had losgelaten en Sua rez niet al te roekeloos was in zijn scoringspoging, liet Braamhaar door Hans Leber GRONINGEN - Het leek op een hoofdstuk uit de oude stripboeken van Kick Wilstra. Ron Vlaar maak te na een prachtweek, waarin hij door de bondscoach werd geselec teerd voor het Nederlands Elftal, een fout bij zijn club Feyenoord. De ferme Vlaar zat echter niet bij de pakken neer en zette alles op al les om zijn fout goed te maken. In de extra speeltijd van het duel met FC Groningen scoorde hij de win nende treffer met een snoeihard af standsschot: 3-2. Hoewel hij verdediger en geen aan valler is, doet Ron Vlaar wel een beetje denken aan de literaire fi guur die door Henk Sprenger niet meewegen. Het is al vaker geconstateerd: Ajax met en zonder Suarez is een we reld van verschil. De Amsterdamse club is net terug van een mislukte exercitie in Turijn, waar de aanval in afwezigheid van de donderdag ook al geschorste scherpschutter een machteloze indruk maakte te gen Juventus. Nu is Sparta geen Juventus, maar de Rotterdamse club zit Ajax de laatste jaren nogal dwars. De trai ners Henk ten Cate en Marco van Basten zaten op Het Kasteel zelfs voor het laatst - en tamelijk onge makkelijk - op de bank: die eerste pikte na een sobere start van het seizoen 2007/2008 ternauwernood een puntje mee (2-2) en kreeg van de clubleiding nog diezelfde week toestemming zijn loopbaan bij Chelsea voort te zetten, Van Bas ten gaf bijna een jaar geleden na een ontluisterende 4-0 nederlaag zijn baan op. Aan het begin van dit seizoen ein digde Ajax-Sparta in 0-0, ondanks het feit dat de thuisclub 41 doelpo gingen ondernam. Zoveel kansen had het elftal van trainer Martin Jol gisteren niet nodig om het ver schil te maken met Utrecht. Ajax werd geholpen door een vroe ge rode kaart (33ste minuut) voor Jan Wuytens, die een wilde tackle inzette op Siem de Jong. Ook dat leek zwaar gestraft, maar het paste wel in de lijn die de Nederlandse arbiters de laatste weken volgen. werd geboetseerd uit Kick Smit, Faas Wilkes en Abe Lenstra. Vlaar (25) is een nette, voorkomende jongeman met een sportieve in slag. Een grote, sterke kerel boven dien en hij speelt dit seizoen goed. De twee jaren daarvoor moest hij revalideren van zware knieblessu res. Vlaar: „Ik zie dit dan ook een beetje als een beloning voor alles wat ik er voor heb gelaten en wat ik er voor heb gedaan om terug te komen." Gisteravond meldde hij zich in Noordwijk. Op 12 november 2005 speelde hij zijn tweede en laatste wedstrijd voor Oranje, een met 3-1 verloren oefeninterland tegen Ita lië. Het talent van AZ kopte in ei gen doel en werd voetballend en door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - In de bestuurskamer van PSV was de spanning gisteren groter dan op het veld. Danko La zovic heeft afgelopen weekeinde te kennen gegeven dat hij openstaat voor een lucratief aanbod van een Russische topclub, vermoedelijk Zenit Sint-Petersburg. Trainer Fred Rutten reageerde on gekend geïrriteerd op een dreigend vertrek van wéér een aanvaller. Hij wenste naar buiten toe geen woor den te spenderen aan de ophan den zijnde transfer. Nadat zijn team zojuist vijf keer had gescoord tegen RKC Waalwijk (5-1) baande Rutten zich boos een weg naar de derde etage van het Philips Stadion. Daar vond koorts achtig overleg plaats tussen alge meen directeur Ian Reker en Rod ger Linse, de zaakwaarnemer van Lazovic. Een aanbod uit Rusland, dat PSV naar verluidt vijf miljoen euro kan opleveren, dreigt de spor tieve ambities van de coach te dwarsbomen. Nadat eerder cen trumspits Jonathan Reis werd ont slagen, zou het vertrek van Lazovic hem zeer slecht uitkomen. De clubleiding van PSV staat in fi nancieel opzicht voor een duivels dilemma. De transfermarkt in Rus land is tot 31 maart open en de ver koop van Lazovic kan het miljoe- nenverlies over dit seizoen in één klap compenseren. Algemeen di recteur Jan Reker zegt: „We zullen vandaag en morgen overleggen wat het beste is voor PSV. Tot die tijd doen wij hierover geen mede delingen." Opmerkelijk was dat Rutten tegen RKC Waalwijk geen basisplaats in ruimde voor Lazovic. Hij koos voor diens logische vervanger Nor- din Amrabat. De coach oordeelde het noodzakelijk om 'nieuw bloed' in het team te brengen. „Dat heeft een gunstig effect gehad", zei hij. Ook Otman Bakkal verloor giste ren zijn plek, hij werd vervangen door Danny Koevermans, die te- fysiek afgetroefd door een Italiaan se spits: Luca Toni. „Dat is geen leuke herinnering, maar het is ook ruim vier jaar geleden." Later zat Vlaar nog één keer op de bank bij Oranje en werd vervolgens niet meer geselecteerd. Maar nu, ruim drie maanden voor het WK in Zuid-Afrika, staat de verdediger - sinds 2006 Feyenoorder - weer in de schijnwerpers. Zijn knieën hou den zich het hele seizoen al goed en zijn verdediging hield dit sei zoen al dertien keer de nul. Gisteren echter niet. Nadat Feye noord na de rust op 2-0 was geko men door André Bahia en Jon Da- hl Tomasson, deed FC Groningen er een schepje bovenop en kreeg (net als in de eerste helft) kans op gen RKC tweemaal scoorde. Amra bat was goed voor één treffer en twee assists, beide op Koever mans. Speculaties of het inbrengen van Amrabat een voorbode was op een vertrek van Lazovic waren aan Rutten niet besteed. Het was in ie der geval de eerste keer deze com petitie dat de rechterspits geen kans. De 1-2 van Tim Matavz viel uit een scrimmage, de 2-2 van Andreas Granqvist viel in de 88e minuut doordat Ron Vlaar te laat én niet hoog genoeg sprong. Vlaar: „Dat mag niet gebeuren natuurlijk. De komende week ga ik bij Oranje een paar stapjes in niveau omhoog en dan word je helemaal op dit soort dingen afgerekend." Waar vervolgens de 3-2 van FC Gronin gen in de lucht hing, was het Vlaar die oprukte, Danny Holla uitkap te, de bal voor zijn rechter been bracht en vervolgens hard en goed geplaatst, rechts van Gronin- gen-doelman Luciano da Silva, raak schoot. „„Ik ben heel blij dat ik mijn fout zo heb kunnen her stellen." Luis Suarez is Sander Keller van FC Utrecht te snel af. foto Paul Vreeker/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34