Bezuinigen is niet populair Dak 'Geen 2 miljoen onrust' van woonwinkel weggewaaid Monsters J maandag De krant 5 weken voor 15 euro! Stijging woonlasten 2007-2010 maandag 1 maart 2010 Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl. Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Temeuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed, T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 l 9 i door Wim Hofman Tweejarige kleinzoon Frank wil niet meer met zijn vader naar het zwembad van Aberdeen. Er zitten monsters in het water, zegt Frank. Monsters kent hij wel uit films en uit boeken, maar ik kan me niet indenken dat hij ze echt in dat zwembad ziet. Wat hij zegt, kan van alles en nog wat be tekenen. In het boek Thalassa uit 1915 houdt Dr Sandor Ferenczi zich be zig met de psychoanalytische oor sprong van het seksuele leven en daarbij gaat hij uit van de nogal wonderlijke wet van Haeckel: elk mens doet in het klein de evolu tie van de mens als soort na. Ferenczi was een tijdlang een vriend en collega van Sigmund Freud die hij soms Vader noemde. In het genoemde boek borduurt Ferenczi verder op het idee dat het leven en dus uiteindelijk ook de mens in de zee is ontstaan en dat de moederschoot met zijn zou te en warme vruchtwater gezien kan worden als een surrogaat zee- COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 24,30 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 68,35 (acceptgiro €71,35) Jaar €261,75 (acceptgiro €264,75) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 68,35 per kwartaal (NA14) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 71,35 per kwartaal (nai4) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stoptde bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg, Bellen kan ook: 088 - 013 99 10 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van Rekeningnummer mijn rekening af te schrijven. Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie s VERKIEZINGPROGRAMMA'S tje, waarin het embryo lekker en geborgen rondzweeft tot de ge boorte plaatsvindt. De geboorte is voor een embryo echter een ramp. Want nu wordt dat arme, onbeholpen mensen kind, gedwongen buiten de moe der op het droge te gaan leven en dan moet hij ook nog leren op ei gen benen te staan, iets dat bij de mens lang en bij sommige men sen wel uiterst lang kan duren. Volgens Ferenczi en ook Freud, verlangt de mens zijn hele leven terug naar die gelukzalige ogen blikken van voor de geboorte. Dat een mens graag slaapt, en aan seks doet, of andersom en graag in een lekker warm bad gaat, zijn pogingen om weer in die paradij selijke, kalme en gelukzalige toe stand terug te keren. Bij de kleine Frank kan het ook wel zoiets zijn. Misschien wil hij niet met zijn vader, maar alleen met zijn moeder naar het zwem bad. Of misschien is het water van dat grote zwembad met die harde geluiden gewoon te koud. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns door Elian van 't Westeinde en Gijs Kamphuis Gemeenten moeten fors bezuinigen. Het Rijk zal de komende jaren minder in de lokale schatkist storten. Maar de meeste politieke partijen in de Zeeuwse gemeenten doen nauwelijks inhou delijke bezuinigingsvoorstellen. Dat blijkt uit een vergelijking van alle verkiezingsprogramma's die de partijen op hun websites heb ben gepubliceerd. Partijen op Noord-Beveland span nen de kroon. Geen enkele partij daar komt met concrete bezuini gingsmaatregelen. In tegenstelling tot bijvoorbeeld Sluis waar de loka le partij Helder Zeeuws vergaande voorstellen doet om drie miljoen euro per jaar te bezuinigen. Ook andere Sluise partijen daar doen suggesties. Zo willen ze minder geldverslindende onderzoekbu reaus inhuren en er moet efficiën ter worden gewerkt. Die boodschap klinkt in meer ge meenten. Ook wat duurzaamheid betreft lijken alle partijen in Zee land het eens: bezuinigen op ener giekosten door bijvoorbeeld led lampen te gebruiken in stadsver- Henk de Haas lichting. Ook schrijven veel par tijen in hun programma tegen de aanleg van nieuwe bedrijventerrei nen te zijn. Zij willen eerst be staande terreinen revitaliseren. In Vlissingen onderkennen par tijen dat het terugdringen van de enorme schuldenlast stuurmans kunst vereist. Maar met aankondi gen van harde bezuinigingsmaatre gelen zo vlak voor de gemeente raadsverkiezingen hebben ze blijk baar grote moeite. Duidelijkheid is er wel bij gemeen ten waar dure projecten op stapel staan. In Middelburg willen drie partijen de aanleg van de stadhuis- brug uitstellen. Drie andere par tijen willen weer de bouw van het theater opschorten. Ook in Goes spreken partijen zich in hun pro gramma duidelijk uit voor uitstel van het aanleggen van een spoor- bale die geluidsoverlast moet tegen gaan, een aquaduct en de parkeer kelder aan de Oostwal. Het wel of niet noemen van bezui nigingsmaatregelen lijkt ook af te hangen van de financiële reserves die een gemeente heeft en of een partij aan het roer staat. meer informatie en video www.pzc.nl/stemmen Progressief Ondernemend Vlissingen (POV) heeft, hoe wel de gemeente met schul den kampt, geen enkele bezuini ging in het programma staan. Een bewuste keuze zegt lijsttrekker Henk de Haas. „De financiële situa tie is niet riant, maar wel onder controle. Bezuinigen is nu nog niet aan de orde, omdat onbekend is hoeveel lager de rijksbijdrage uit valt. Is het fors, dan moeten we snel ingrijpen. Maar stel dat het meevalt, dan kunnen we dat gelei delijk aan doen. Op sommige din gen, zoals geld voor de sociale dienst, kan je niet bezuinigen. In vesteringen afbouwen wil ik ook niet, want dan staat de ontwikke ling van de stad stil. Als het werke lijk moet, kijk je eerst naar voorzie ningen als een museum of een bi bliotheek. Dat zijn pijnlijke ingre pen. Ik wil daar niet op specule ren. Stel dat we nu vijf miljoen be zuinigen en drie miljoen is vol doende, dan hebben we voor twee miljoen onrust gecreëerd." AXEL - Bij woonwinkel Pot aan de Nieuwendijk in Axel is gistermid dag grote schade ontstaan door de harde wind. Een groot deel van de dakbedek king is losgewaaid. De brandweer heeft zandzakken geplaatst om ver dere schade aan het dak te voorko men. De Nieuwendijk in Axel is afgezet en het publiek dat in de winkel was, heeft deze uit veiligheidsoog punt moeten verlaten. Ook heeft de brandweer gisteren het winkelgedeelte onder het be schadigde dak voor de zekerheid leeggehaald. Er hebben zich geen persoonlijke ongelukken voorgedaan. Over de omvang van de schade is nog niks bekend. 15% tot 20% I 10% tot 15% j 0% tot 5% j -5% tot 0% niet bekend "0s; Willem Adriaansens bron Vereniging Eigen Huis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2