Giro de Picnic is f 200m2 zeeland 117 soms een derde ding toe kleinste 'fietsevent' Programma voor festival Dijkrock nu geheel rond €99,60' m H kpn VAN IWAARDEN agenda Voor iedereen die wil weten of je kunt besparen op je tv-abonnement. li? 1*1 Doe snel de Digitenne Bespaarcheck. Digitenne kpn winkel kpn.com 0900 0244 (lOcpm) maandag 1 maart 2010 v Het klikt aanvankelijk tussen de twee vrienden Hassanova en Mimoun. mes. 'Ze zitten, en ze praten. Min der tegen elkaar of tegen het pu bliek, meer tegen zichzelf Over wat er misging in hun leven'. Het is absurdistisch soms, surrealis tisch ook (letterlijk want er zijn twee niveaus van waarnemen, 'bo ven elkaar' min of meer), tragiko misch hier, minimalistisch daar. Twee niveaus van acteren ook. Het is heel verbaal, er valt weinig te zien (vreemde details dan weer wel), er moet hard geluisterd wor den. Altijd spannend om te zien of de aandacht blijft als iets twee keer letterlijk wordt verteld - zoals hier de beginscène twee keer wordt uit getekend op het kale speelvlak. Als het functioneel is, voegt het een RILLANO-BATH - Dat de Engelse bluesgigant Danny Bryant de eer ste avond van het tweedaagse Dijk- rockfestival in Rilland op vrijdag 16 en 17 april zou afsluiten, was al bekend. Inmiddels is de line up compleet. De organisatie prijst zich gelukkig als laatste de Zeeuw se band Mamilla aan het program ma te hebben kunnen toevoegen. Deze gitaarrockband heeft een goe de reputatie opgebouwd met uit sluitend eigen repertoire. Dat be staat zowel uit stevige rocknum mers, als ook uit gevoeliger werk. Verder werd de uit Eindhoven af komstige band Idiot Proof gecon tracteerd. Het betreft een no non sens rock/hardrock coverband. De ze rockers doen Dijckrock nu voor door Ali Pankow De twee acteurs spelen vele rollen in De infiltrant. foto's Jean van Lingen derde ding toe. Hier is dat zo. De dubbele optiek (het verhaal vanuit twee -hier 'boven elkaar' liggende- standpunten) maakt bewust van een ander bewustzijn. Een won derlijke ervaring die blijft voortdu ren. Dat is goddank iets meer dan cultuurparticipatie. Deze week (op zaterdag 6 maart) brengt Klaas Hofstra in De Wegwijzer (Nw- en St Joosland) Picasso, het levensver haal van de beroemde schilder. Een roerig leven van een geniale maar moeilijke man. Eerder speel de Hofstra al voorstellingen over Rembrandt en Van Gogh, met groot succes. Zijn solotoneel is beeldend en vertellend in één. ZONNEMAIRE - Eigenlijk was organi sator Jaap Verseput van festival Gi ro de Picnic weer toe aan iets nieuws. Maar in dit 'jaar van de Fiets' lijkt het hem toch wel gepast op 18,19 en 20 juni nog een keer een flitsende editie van dit evene ment op touw te zetten. Met de ge plande optredens van onder meer Bo de Graaf en zijn I Compani en van gitarist en componist Anton Goudsmit met zijn band The Ploc- tones zal hem dat zeker lukken. „Giro de Picnic is in feite het klein ste fietsevent ter wereld", zegt Ver seput. Hij heeft het programma in contouren al grotendeels in de stei gers staan. Muziek, beeldende kunst, poëzie, lekkere hapjes en na tuurlijk fietsen én het platteland zijn de belangrijkste onderdelen. De term 'Picnic' verwijst naar de kunstzinnige picknick-plekken, ver spreid over Schouwen-Duiveland, waar Verseput zich binnen de Stichtingen Zonnestraal en Zorrne- maire Buitengewoon sterk voor heeft gemaakt. De fietsroute op de derde dag van het festival voert dan ook langs enkele van deze bij zondere picknick-plekken. De loca ties zijn bij uitstek geschikt voor kleinschalige optredens. Welke dat dit jaar zijn, is nog niet bekend. Wel dat Verseput de deelnemers dwars door het nieuwe natuurge bied van Schouwen-Oost wil voe ren, gebruikmakend van de nieu we fietsroute die daar is aangelegd. Giro de Picnic begint vrijdagavond 18 juni in de schuur op het erf van Verseput aan de Schapenweg in de tweede keer aan. In 2000 wa ren ze ook van de partij. De groep speelt hits van onder meer Motor- head, Peterpan speedrock en Her man Brood. Na de traditionele bluesrock op de vrijdagavond begint de tweede fes tivaldag met een open podium. Zes jonge bands strijden om een plek de Dijkrock editie 2011 te mo gen openen. Beginnende regionale bands hebben nog de mogelijk heid zich aan te melden voor deze challenge. Winnaar van het open podium vo rig jaar was Gofish en dus opent deze band het avondprogramma op zaterdag 17 april. Verder zijn er optredens van 666 the Nightmare en Up the Irons. Zonnemaire met een nieuwe invul ling van het project Temps Faible. Dat is de naam voor een steeds wis selende compositie van verschillen de uitingen: geïmproviseerde mu ziek, filmbeelden, dans, poëzie of verhalen. „Al die onderdelen wor den onder het begrip Temps Faible tot één geheel gemaakt", legt Verse put uit. Hij werkt hierin samen met onder meer de muzikanten Ja mes van de Water en Frans Blan ker. Dit keer geeft ook violiste Sas- kia Meijs haar medewerking, even als tapdanseres Marije Nie. De specifieke filmbeelden in Temps Faible laten de toeschouwers eens op een andere wijze het landschap beleven. „Zo heb ik een film ge maakt van het zogeheten beton- vlinderen bij de bouw van een boe renbedrijf Dat ziet er bijna uit als een dans", vertelt Verseput enthou siast. Ook verheugt hij zich op de optredens die voor de zaterdaga vond op het programma staan. Dat wordt geopend door Bo de Graaf en zijn I Compani met muziek die live wordt gespeeld bij beelden uit de bekende film Last tango in Paris. Verder zal de groep Daau uit Ant werpen optreden. De volledige naam van deze groep was destijds Die Anarchistische Abendunterhal- tung (uit de roman De steppewolf van Hermann Hesse). Ze brengen een mix van pop, rock, folk en klas sieke muziek. Voor Anton Goud smit en zijn Ploctones is het een hernieuwde kennismaking met Zonnemaire. Zij traden eerder op tijdens Giro de Picnic. De finale op zondag wordt verzorgd door de Belgische band Flying Horseman. SCHILDERSBEDRIJF SPUITCABINE voor alle spuitwerken (o.a. timmerwerk en industrie) Ampereweg 6 4338 PT Middelburg Telefoon 0118 64 0400 De volledige filmagenda op de website van deze krant. FILMS GOES Merral, Edge of darkness: 21.30 uur; It's compli cated: 21.30 uur; Komt een vrouw bij de dokter: 19.00 uur; Percy Jackson The Olympians: 19.15 en 21.45 uur; Sherlock Holmes: 18.45 uur; Valentine's day: 19.00 en 21.15 uur. MIDDELBURG Schuttershof, Le Hérisson: 20.00 uur. OOSTBURG Ledeltheater, De hel van '63: 20.00 uur. TERNEUZEN View, Percy Jackson The Olympians: 20.15 uur; Avatar: 20.15 uur; Valentine's day: 20.15 uur. ZIERIKZEE, Fizi, Hilde: 20.30 uur. C W r g g£ CC® C Q- "S 9 O S 1*5 v E - c 9 f 5 5 2 S q2 0 O 1 s* Vul je postcode in op kpn.com/bespaarcheckofvraag ernaar in de winkel. Postcode 6828 AG Huisnummer 25 maar €8,50 per ma Jaarlijks bespaar je v 11 =1 ^kpn sluit je aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19