Zeeland PZC I 'Werklozen moeten wel meedoen' Amadore koopt failliet hotel Senior merveiUng W Zaadje WALCHEREN 14 en 15 16 en 17 Auto in de sloot almanak PvdA/GroenLinks Veere Stem Lijst 1 Veiling levert bijna 6000 euro op voor Polderhuis WT- Maandag 1 maart 2010 Serooskerks bedrijf vaart over de hele wereld ramhkisaat!! Twee keer vertellen voegt soms een derde ding toe Tip? walcheren@pzc.nl DEBAT DUNYA EN PZC PvdA: Korten op uitkering als mensen zich niet inzetten voor samenleving door Carla van de Merbel vlissingen - Vlissingse werklozen moeten op hun uitkering gekort worden als ze weigeren zich in te zetten voor de samenleving. Dat zei Rens Reijnierse van de lokale PvdA zaterdag tijdens het debat van stichting Dunya en de PZC. De Vlissingse sociaal-democraten vinden dat de gemeente de komen de vier jaar 'werkloosheidsvrij' moet worden. Reijnierse: „Ieder- door Claudia Sondervan vlissingen - De Vlissingse horeca ondernemer Jerry van Zuilen is de koper van het 't Veerse Duin, het viersterrencomplex bij Kamper land uit de failliete boedel van ont wikkelaar Kamperduin BV. Het ho tel met wellnesscentrum wordt on derdeel van de Amadore hotel- en restaurantketen van de Vlissinger. Jerry van Zuilen wil het hotel in april openen. Het viersterrencom plex heet dan Amadore Wellness Hotel De Kamperduinen. Van Zui len zet de samenwerking met Da vid Crouwel voort. Crouwel is ver antwoordelijk voor het horecage deelte van het voormalige 't Veer se Duin. Het hotel bij Kamperland werd ge bouwd door Kamperduin BV, dat twee weken geleden failliet ging. De verkoop van de appartemen ten verliep niet vlot genoeg. Tot de Amadoreketen behoren ook Grand Hotel Arion, Grand Ca fé Stefano's en Grand Café Ray- mondo aan de boulevard van Vlis- singen, Hotel Arneville en Grand Café Raymondo in Middelburg en Grand Café Raymondo en Grand Café/driesterrenhotel Jersey in Goes. Amadore heeft in Vlissingen ook een eigen cateringbedrijf en de woondecoratie- en bloemen winkel Floradore. Er werken 180 een telt mee, maar iedereen moet ook meedoen." Via onder meer vrijwilligerswerk moet ervoor ge zorgd worden dat werklozen zo snel mogelijk in een reguliere baan komen. En mensen die daar niet aan willen meewerken, moet je daar op aanspreken, zei Reijnierse. „En korten op hun uitkering." Het CDA ziet daar niets in, aldus Marin de Zwarte. „Verplichten van vrijwilligerswerk is geen oplos sing." Hij vindt dat Vlissingen moet proberen bedrijven naar de gemeente te halen en moet zorgen voor goed onderwijs. De Zwarte werd daarin bijgevallen door de meeste andere partijen. GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN 3 maart 2010 Behalve de ferme taal van de PvdA trok ook Jan Casteleijn van de WD van leer, maar dan tegen de Vlissingers van allochtone af komst. Casteleijn zei er niet meer in te geloven dat de integratie van alle nieuwkomers gaat lukken. „Ik geef de hoop op. Mensen moeten integreren en meedoen en anders moeten ze maar een andere vesti gingsplaats zoeken." Marin de Zwarte van het CDA rea geerde: „Ik maak me dan wel zor gen om de Vlissingse en Souburg- se boefjes. Waar stuurt u die dan naartoe?" „Die moeten aangepakt worden, die kun je niet wegstu ren", antwoordde Casteleijn. De Zwarte zei vervolgens het onjuist te vinden om een onderscheid te maken tussen Souburgers en Ma rokkanen die hier geboren zijn. Over één onderwerp waren alle aanwezige partijen (allemaal, be halve de POV) het eens: er moet geen belastingverhoging komen om het miljoenentekort van de ge meente te helpen wegwerken. Dat geld moet gehaald worden uit be zuinigingen. Hoe en waarop, daar over verschilden de partijen dan weer wel van mening. westkapelle - Veilingmeester Jordy Conté pro beert tijdens de veiling voor museum het Polder huis één van de vele geschonken stukken aan de man te brengen. De veiling zaterdag in Westka- pelle bracht uiteindelijk 5750 euro op voor het plaatselijke museum. Vele honderden mensen wa ren op de veiling en de andere activiteiten in Westkapelle Herrijst afgekomen. Volgens de orga nisatoren - de ondernemers Adri Roelse en Jeroen de Witte, in samenwerking met een paar verenigingen (Noormannen, Stormvogels, Hygiëa en het Polderhuis) - was de dag een groot succes. Vanaf 14.00 uur waren er een markt, spelletjes, optredens van het Westkappels Kwartet en mu- ziekgroep Crazistance, een rad van avontuur en twee veilingen. Deze laatste kenden een groot aantal bijzondere 'stukken', zoals een rondvaart, een fotosessie in boerengoed en een caravan. Be halve het Polderhuis, dat de opbrengst van de vei ling kreeg, hebben ook de andere verenigingen hun clubkas kunnen spekken.^ foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl Natuurlijk Sociaal www.pvdagroenlinksveere.nl nieuw-namen - Een 97-jarige man uit de gemeente Hulst is zaterdag avond gewond geraakt nadat hij op de Parallelweg in Nieuw-Na- men met zijn auto op de kop in een sloot was beland. Hoe dat kon gebeuren, kon de politie nog niet zeggen. De hoogbejaarde Hulstenaar is per ambulance naar het ziekenhuis ge bracht. Hij bleek een hoofdwond en een lichte hersenschudding te hebben. Op een druilerige zondagmiddag zat de Kappelse moeder met haar oudste zoon op de bank anekdotes op te ha len uit de acht jaren van zijn leven. Hij luisterde geboeid, tot hij ineens zijn duim en wijsvinger een eindje uit elkaar hield en vroeg: „Ik ben zo klein geweest, hè mama?" Ja, dat klopt" antwoordde zijn moe der. Vervolgens hield de jongen zijn duim en wijsvinger praktisch tégen elkaar en zei: „En daarvoor was ik toch zo klein?" Ja," legde moeder uit, toen was je nog maar een zaad je. Het was even stil en je zag hem nadenken. Moeder zette zich schrap voor een paar 'lastige' vragen, maar zijn redenatie was veel eenvoudiger: „Dat komt zeker omdat jij veel fruit eet met pitjes!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15