Genieten en scherp blijven De avond van de foute film kijktip - kijken luisteren Ewout Genemans (25) is de komende tijd met kinderprogramma's als AvaStars, Willem Wever, Junior Songfestival en de nieuwe talentenjacht Wie wordt Kruimeltje? niet van de buis te slaan. Aan Bernice Breure vertelt de de Z@pp-presentator dat hij nog moet leren er een beetje meer van te genieten. Kindertelevisie is het leukste om te doen zaterdag, 21.50 uur foto Manon van der Zwaai D Ewout Genemans presenteert bij de NCRV Willem Wever en wordt hét gezicht van de jeugdprogrammering bij de Avro. foto Evert Elzinga In Willem Wever gaat Ewout Genemans (voorin in het midden) samen met een kind op zoek naar het antwoord op een brandende vraag. foto NCRV e omroepen zijn er eigenlijk niet zo happig op, maar Ewout Genemans heeft het voor el kaar. Hij blijft 'Wil lem Wever-en' bij de NCRV en wordt tegelijkertijd hét gezicht van de jeugdprogrammering bij de Avro. Naast de dagelijkse spelshow AvaStars krijgt hij daar Museum bende, Wie wordt Kruimeltje- een zoektocht naar een hoofdrolspeler voor de musical over het Holland se straatjochie, die in mei op tv te zien zal zijn - én vanaf september het Junior Songfestival op z'n bord. Het is zowel luxe als leerzaam om voor twee omroepen te werken. „Er zijn duidelijk cultuurverschil len. Voor allebei is wat te zeggen. Bij de Avro moet je keihard gaan voor het best haalbare resultaat. Bij de NCRV ligt de lat ook hoog, maar vinden ze het daarnaast be langrijk dat je het gezellig hebt met elkaar", vertelt Genemans. De productie van Wie wordt Krui meltje? nadert. Zestig nieuwe afle veringen van AvaStars, opgeno men in setjes van acht per dag, zijn zojuist op band gezet. Daar naast runt Genemans met voorma lig Zoop-maatje Jon Karthaus het productiebedrijf No Pictures Plea se. „Ik moet er nog een beetje meer van leren genieten. Zorgen dat ik bij thuiskomst niet alleen maar denk aan hoe moe ik ben en wat ik straks weer moet. Want dit is toch precies wat ik als 9-jarige al wilde. In plaats van alleen maar doorgaan, moet ik mezelf soms toespreken: Kijk eens hoe leuk het allemaal is wat je doet." Acteur of presentator wilde hij worden, andere opties bestonden voor hem niet. Hij gaf zich van kleins af aan op voor elk denkbaar tv-programma en hing de muren van zijn kamer vol met posters van held Carlo Boszhard. Zijn vraag aan Willem Wever (hoe ma ken ze bloed voor een horrorfilm) werd nooit beantwoord, wel was hij te zien in de leader van Tele- kids. „Ik had altijd in mijn hoofd: het gaat me lukken. De showbizz was een droomwereld waar ik bij wilde horen. Waar dat vertrouwen op gebaseerd was, weet ik niet. Ik werd er vooral heel blij van." Dus deed hij er alles aan gezien te worden. „Ik bleef bellen, liet niet los. En dat is gebleven. Hoorde ik dat al mijn vriendjes van de jeugd- theaterschool waren gevraagd audi tie te doen voor een serie over een dierentuin en ik niet, dan pakte ik zelf de telefoon. Uiteindelijk kreeg ik de rol. Ook bij Willem Wever en de Avro ging het zo. Wist ik via via dat er iemand nodig was, dan zocht ik contact." Die dierentuinserie was Zoop, de tienersoap van Nickelodeon, die zich ontpopte tot een groter suc ces dan de makers en zeker de jon ge cast hadden kunnen bevroe den. Na drie tv-seizoenen en even veel bioscoophits kwam de serie ten einde en diende zich bij Gene mans het besef aan dat de wereld niet zo fantastisch was als gedacht. „Ik waande me toch een beetje een ster", blikt hij terug. „Je denkt: ieder kind in Nederland kent me nu. Op fandagen kwamen tiendui zenden mensen af we reisden voor de films over de hele wereld, dus er zal wel van alles op mijn pad komen. En dan gebeurt er geen reet, blijkt dat niet heel Ne derland op je zit te wachten." Hij ging achter de schermen bij een castingbureau werken, waar de hele dag acteurs langskwamen die wél audities afliepen. Het was een lesje nederigheid voor Gene mans, die binnenkort nog wel te zien is in een gastrol in de Nets-se- rie Single. „Het drong door: ik ben bepaald niet de nieuwe Gijs Schol ten van Aschat. Maar toen ik later voor Willem Wever aan de slag ging, merkte ik op de eerste draai dag: dit klopt. Met presenteren kan ik mezelf wel ontwikkelen." Zijn Junior Songfestival-voorganger Sipke Ian Bousema maakte de overstap naar volwassenen-tv. Ge nemans is daar voorlopig niet op uit. „Kindertelevisie is het leukste om te doen. Laatst ging ik voor Willem Wever op pad met een kind dat graag heilig wil worden. In diep Limburg legt een pastor uit dat je daar in ieder geval dood voor moet zijn. Dan zegt het kind dat hij toch maar afziet van een heiligverklaring. Zó grappig. Ik wil in de A-categorie van jeugd- tv spe len. Dat moet ik dit jaar bereiken." Ondertussen broedt hij met com pagnon Jon Karthaus op een opvol ger voor Fans!. Dit hilarische reali- typrogramma over trouwe volgelin gen van Nederlandse artiesten maakte het tweetal vorig jaar voor SBS6. „Soms voel ik me niet se rieus genomen als jonge maker", zegt hij. „Ik kom veel mensen in medialand tegen die er moeite mee hebben iemand die niet de zelfde stappen heeft afgelegd als zij als gelijkwaardig te beschou wen. Ik hou ervan als mensen lef tonen, zoals SBS destijds. Maar sinds Fans! worden we wel met an dere ogen bekeken, gelukkig." Ze treden daarnaast soms nog op als B.E.M (Bastiaan Moes), een muzikaal uitstapje dat voortkwam uit Zoop. En na werktijd duikt het tweetal geregeld de kroeg in. „Er wordt ook weieens met deuren ge slagen hoor. Maar het is heel fijn dat je altijd nog samen bezig bent." Hij adviseert de jonge ac teurs van de NCRV-soap SpangaS hoe om te gaan met zo'n 'snel kookpan van succes'. „Mijn tip is van elke dag te genieten en tegelij kertijd scherp te blijven. Dat is be langrijk als je weinig gelegenheid tot reflectie krijgt." - - Avastars, werkdagen Nederland 3,17.45 uur Willem Wever, woensdag Nederland 3, 16.50 uur Reageren? v*"4 redactie.media@wegener.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 95