81 buitenland Extra Duitse troepen naar Afghanistan 0 Straathonden Moskou nemen de metro RIVIERCRUISE over de DONAU MISSIE Regering houdt militairen jaar langer in Afghanistan en wil in 2014 definitief weg zijn Moordverdachte ook in Nederland actief Britse vrouw had seks met 12-jarige jongen VN gelasten nieuw onderzoek Gazaoorlog Sfbrr KRA8.NL. BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm zaterdag 27 februari 2010 BERLIJN - De Bondsdag, de Duitse TWeede Kamer, heeft gisteren inge stemd met verlenging van de mili taire missie in Afghanistan met een jaar tot eind februari 2011. Daarnaast wordt het aantal Duitse militairen in "het Centraal-Aziati- sche land uitgebreid van 4500 naar 5350. Van de 586 aanwezige afgevaardig den stemden er 429 voor verlen ging van de missie. 111 waren te gen en 46 onthielden zich van stemming. De Duitse militairen zijn in het noorden van Afghanis tan actief De afgevaardigden van de rege ringspartijen CDU/CSU (chris ten-democraten) en FDP (libera len) stemden voor. Ook de meeste afgevaardigden van de sociaal-de mocratische SPD, die na de Bonds dagverkiezingen van eind septem ber in de oppositie belandde, steunden het regeringsvoorstel. De meeste Groenen onthielden zich van stemming en de afgevaardig den van de linkse partij Die Linke stemden tegen. Voor de stemming liet voorzitter Norbert Lammert van de Bondsdag bijna alle afge vaardigden van de linkse partij Die Linke uit de zaal verwijderen. Zij hadden met affiches tegen de missie geprotesteerd. Daarop ston den namen van burgers die vorig jaar september bij een luchtactie van de Navo in Afghanistan het le ven zouden hebben verloren. De luchtactie had plaats op verzoek van de Duitse militairen. Een der gelijke actie is strijdig met de huis regels en zorgde voor grote opwin ding bij de overige parlementa riërs. Nadat de andere fracties op voorstel van Lammert daarmee hadden ingestemd, mochten de af gevaardigden van Die Linke in de zaal terugkeren, zodat zij toch aan de stemming konden deelnemen. De Duitse militairen zijn het op twee na grootste buitenlandse con tingent in Afghanistan. Alleen de Britten en Amerikanen hebben meer manschappen in het Cen- traal-Aziatische land. Het plan van de regering is om vijf honderd extra militairen naar Af ghanistan te sturen. Deze groep zal zich bezig houden met het trai nen van de lokale strijdkrachten. Nog eens driehonderdvijftig solda ten zullen ingezet worden als 'flexi bele reserve', bijvoorbeeld om ver kiezingen te beveiligen. Sommige oppositieleden steunden het voorstel, omdat zij het zien als een mogelijkheid tot terugtrek king van de hele Duitse troepen macht. „Het vooruitzicht van een terug trekking is de belangrijkste kwes tie, dus we steunen de uitbreiding van de troepenmacht", aldus Frank-Walter Steinmeister, de lei der van de sociaal-democraten in het parlement en voormalig minis ter van buitenlandse zaken. Duitsland hoopt volgend jaar de troepenmacht te verkleinen en wil in 20L4 de verantwoordelijkheid voor de veiligheid volledig overdra gen aan de Afghaanse autoriteiten. Duitsland heeft nog geen datum vastgesteld waarop de troepen zul len worden teruggetrokken. De fractie van Die Linke houdt uit protest tegen de Duitse militaire inzet in Afghanistan borden omhoog met de namen van slachtoffers van een bloedi ge aanval in september, waarvoor Duitse militairen verantwoordelijk zijn. door onze correspondent Olaf Koens MOSKOU - De infvoners van Mos kou hebben een haat-liefdeverhou ding met de vele duizenden straat honden in de Russische hoofd stad, die zelfs op eigen gelegen heid de metro nemen. Organisa ties verwijten het stadsbestuur het probleem niet adequaat aan te pak ken. Jaarlijks worden duizenden Mosko- vieten gebeten door straathonden. De behandeling kan meestal be perkt blijven tot een tetanusprik. Vaak zijn hardlopers slachtoffer. Zo ook Viktor Sjisjkin (29). „Ik ga sindsdien de deur niet meer uit zonder een worstje of stukje kaas op zak. Daarmee houd ik de hon den meestal wel op afstand." In 2002 voelde het 22-jarige foto model Joelia Romanova zich zo be dreigd door een straathond dat ze het dier met een mes om het le ven bracht. Duizenden voorbijgan gers die het hondje iedere dag te genkwamen, waren zo geschokt dat er geld werd ingezameld voor een standbeeld. Drie jaar geleden werd het onthuld op de plek van het incident. Veel Moskovieten laten speciaal voor de honden etensrestjes ach ter in de buurt van de metro. De straathonden in de stad zien er, zelfs in de winter, dan ook niet ma ger of ondervoed uit. Geschat wordt dat er 30.000 tot 40.000 honden door Moskou zwerven. Daaronder nogal wat rashonden die door hun baasjes uit huis zijn gezet. Vooral in de winter houden ze zich op bij metrostations waar de warme ventilatieschachten be schermen tegen de kou. De straat honden hebben zich de regels van het drukke Moskouse verkeer goed eigen gemaakt. Ze steken over bij zebrapaden en wachten bij stoplichten op groen licht. Ook is het niet ongewoon een straat hond in de metro tegen het lijf te lopen. Ze glippen door de controle poortjes en doorkruisen verschil lende delen van de stad, soms in roedels die volgens wetenschap pers het kenmerk hebben van een 'rustige' groep wolven. BRUSSEL De van drie moorden verdachte Be gische leraar Roland Janssen (38) blijl een waslijst aan andere gewelds- en z( denmisdrijven te hebben gepleegd. D< ze week bekende hij de verkrachtin van een Nederlandse vrouw in 2001 0 een muziekfestival in Kortenaken. Eei der bekende hij andere verkrachtingei Janssen werd in januari gearresteerd n; dat zijn buurmeisje Shana Appeltan (17) en haar vriend Kevin Paulus (22) i hun auto vermoord waren aangetroffer LONDEN Een Britse vrouw die bijna tweehor derd keer seks had met een 12-jarige jor gen is veroordeeld tot negen jaar ce straf. Angela Sullivan gaf het slachtofFe een paar sportschoenen na de honderc ste maal, berichtte de BBC gisterei Toen de politie haar in oktober arre« teerde, vonden agenten een dagboe met kruisjes achter afspraakjes me hem waarbij ze seks hadden gehad. D naam van de jongen is niet bekendgt maakt. De vrouw had video-opnamt van sekspartijen met de jongen. NEW YORK De Verenigde Naties hebben Israël e de Palestijnen opgeroepen een nieui onderzoek uit te voeren naar oorlog: misdaden tijdens de Gazaoorlog vee tien maanden geleden. Een niet-bindei de resolutie van die strekking werd gi: teren aangenomen door de Algemen Vergadering van de VN. In de resolutie krijgen de conflictpa tijen vijf maanden de tijd om 'onafhai kelijk' en 'betrouwbaar' onderzoek t doen in overeenstemming met de inte: nationale standaard. Aoham- MohammaC Kas: ::A" Asadulleh Moer Alam Sslmama* Shsmei Zikruilah Allefudin i U MS My Story Compleet verzorgde 10-daagse reis INCLUSIEF busreis 2 hotelovernach tingen incl. ontbijt en diner 7 nachten cruise per MS My Story alle maaltijden aan boord excursie in Passau SUPERVOORDELIG... zélfs in het hoogseizoen! Ontdek één van de mooiste rivieren van Europa: de Donau! Dag 1: busreis naar Zuid-Duitsland voor diner en overnachting. Ook voor zomer 2010 heeft KRAS.NL weer een uitgebreid Dag 2: aankomst in barokstad Passau, inscheping, cruiseprogramma samengesteld naar de mooiste steden langs Dag 3-4: na een bezoek aan Melk, op naar hofstad Wenen, deze beroemde rivier. Hofstad Wenen, lichtstad Boedapest en Dag 5: Boedapest met het Vissersbastion en burcht Boeda. Bratislava zijn slechts enkele hoogtepunten... En de prijs? Die Dag 6: de Donauknie met de mooie barokstad Esztergom. is zelfs in het hoogseizoen supervoordelig! Dag 7: levendig Bratislava met de machtige burcht. Dag 8: we varen door de Wachau met vele leuke wijnstadjes. MS My Story****: dit comfortabele schip beschikt over Dag 9-10: ontscheping Passau na het ontbijt, stadswandeling panoramarestaurant, lounge met bar en zonnedek. o.l.v. gids, busreis terug inclusief hotelovernachting. Mei v.a. 999 September v.a. €919 Juni-Juli v.a. 799 Oktober v.a. 819 Augustus v.a. 999 Prijzen o.b.v. 2-pers.hut hoofddek incl. 100 vroegboekkorting. Voor ons complete Donau aanbod zie: www.kras.nl/donaucruises «li waarom zou je meer betalen Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfoncls

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8