Door een snoer van parken en landgoederen 151 024-3650360 Een wandeling die in de stad begint en voert door parken en landgoederen. John Jansen van Galen liep van het Arnhemse park Sonsbeek naar het treinstation in Wolfheze. Exclusieve lezersaanbieding: \Met voordeel naar luxe Drents hotel reizen@wegener.nl i Zaterdag 27 februari 2010 De wandeling (15 km) Cinkelse Heide Landgoed Wamsbom Park Zypendaal Arnhem Oosterbeek Een nevelige middag op het landgoed Oeps! Daar ga ik op de Schaapsdrift (waar over de herder vroe ger zijn schapen naar de heide dreef) bijna onderuit. Heftig molenwiekend met mijn armen weet ik mij nog maar net overeind te houden. Even leek de winter al voorbij, maar hier in het oosten van het land zijn sommige paden nog ver raderlijk glad en de drinkpoel voor de kudde schapen ligt er deels be vroren bij. Aan de overkant van het heideveld staat tegen een de cor van donkere sparren en witte, slanke berken de schaapskooi in de mist. Een stoet schapen begeeft zich traag grazend in de richting van het bos. Het is bladstil en even zou je, ook al door de grote runderen met het kroezende haar voor hun ogen, kunnen denken dat we in de Schotse Hooglanden lopen. Maar we zijn vlak boven Arnhem en als je goed luistert, hoor je het ver keer op de A12. Meteen aan de noordzijde (de Sonsbeekzijde) van het Arnhemse treinstation zijn we een snoer van parken en landgoederen ingelo pen. Eerst door park Sonsbeek met het bemoste waterrad, de sier lijke zwanenbrug, de 'steile tuin' en de grot onder de waterval waar je door het watergordijn kunt kij ken. Daarna volgen park Zypen daal (met zijn deftige kasteel, koets- en tuinhuizen en beboste hellingen), park Gulden Bodem en tenslotte het landgoed Warns- Johannahoeve. born met zijn indrukwekkende, lange beuken- en eikenlanen door uitgestrekte weiden en zijn statige, witte hotel met uitnodigend open haardvuur en smakelijke appel- taairt. Vandaar gaat het langs het Bio Va kantieoord (voor velen bekend van de collectes in de bioscoop), langs groen uitgeslagen witte woe keringen van paddenstoelen op boomstronken naar het laatste landgoed, Johannahoeve. Links loopt de A50 er, rechts ligt de Gin- kelse Heide in een nevelig ver schiet van bosranden, roestbruine heidestruiken en stroken van licht groen gras dat oplicht in de donke re middag. Koeien groepen samen bij een kraal van houten hekken, als in een cowboyfilm. We komen uit bij de spoordijk bij Wolfheze. Op een klaphekje is op een petieterig houten kruisje een papieren papaver geprikt, het rood is vervaagd, maar het bordje erbij is nog goed leesbaar: 'To our com rades of C Troop killed 17th Sept 19441st Airborne'. Aan een krans van papavers is een gedicht beves tigd in kleine lettertjes, we moe ten ons bukken om het te ontcijfe ren en lezen: 'The Great One calls us home....' foto Cor Leenhouts Sk ARNHEM -WOLFHEZE 15 kilometer Routebeschrijving: Gebruik de route die te vinden is op www.wandelzoekpagina.nl (met dank aan de ontwerper: Andries Oldenhof). Tik in het zoekveld op die website Landgoederenroute in en kies vervolgens voor Landgoederen- route Arhem-Wolfheze. Verlaat aan het begin van de route het NS-station Arnhem aan de Sonsbeekzijde. Het traject eindigt bij het station van Wolf heze. Daar vertrekken treinen richting Ede en Utrecht of terug in de richting Arnhem. Openbaar vervoer onderweg: bij motel West-End (na ongeveer 9 kilometer). Horeca onderweg: in het Water museum (in park Sonsbeek, maandag gesloten), Restaurant Trix-De Menthenberg aan de Schelmseweg (na 4 kilometer), hotel Groot Warnsborn (na 5 kilometer), motel West-End (na 9 kilometer). Bij het eindpunt is restaurant Het Wolvenbosch (maandag gesloten). Bezienswaardigheden onderweg: Nederlands Watermu seum in park Sonsbeek (open dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur; in vakanties en op feestdagen ook op maan dag open), kasteel Zypendaal (in weekeinden van 13.00 tot 17.00 uur van 1 april tot 31 ok tober). Hond: mag mee. y Reageren? redactie.reizen@wegener.nl J U verblijft op het gastvrije Landgoed Residence Hunzebergen. te midden van bos 1 en heide in het Drentse Exloo (nabij Emmen). Het beroemde Dierenpark Emmen 1 vindt u op nog geen 15 km afstand! In Exloo zelf bevindt zich de schaapskooi, waar dagelijks de kudde vertrekt naar de heide. Het hotel beschikt over 50 deluxe ka- 1 mers welke voorzien zijn van luxe badkamer met bad douche, airconditioning, [minibar, lcd-tv, internetverbinding, bureau, zitje, kluisje en Nespresso koffie- en 1 thee machine. Er is een uitstekend a ia carte restaurant, een gezellige brasserie en een bar/bowling met 4 bowlingbanen. Daarnaast biedt het landgoed zowel indoor 1 als outdoor uistekende ontspanningsfaciliteiten. In het inpandige Wellness Beau- Jcy Centre vindt u een zwembad, sauna, Turks stoombad, whirlpool, snelbruiner, 1 fitnessruimte en schoonheidssalon. Verder kunt u gebruik maken van de all J weather hardcourt tennisbaan, midgetgolfbaan en het buitenzwembad. [Tegen inlevering van deze advertentie krijgt u een korting van maximaal 77,50 1 p.p. en betaalt dan slechts 117,50 p.p. i.p.v. 195,00 p.p. voor het speciale voordeel arrangement. VIi Inhoud arrangement: 2x overnachting 2x uitgebreid ontbijtbuffet lx 3-gangen diner fiets- en wandelroutes I uur bowlen of I dag fietshuur vrij gebruik van Wellness Centre met zwembad, sauna, whirlpool, Turks stoombad fitnessruimte Aanbieding geldig t/m april bij aankomst op zondag; bij aankomst op ma t/m do za geldt een prijs van 127,50 en op vrijdag een prijs van 137,50 p.p. Zie onze website voor de prijzen vanaf mei t/m september. De prijs is gebaseerd op 2 personen per kamer, excl. milieu- verblijfsbelasting a 1,50 p.p.p.n. en reserveringskosten a 7,50. Reserveren kan online (u betaalt dan géén reserveringskosten) via de website www.hunzebergen.nl/login (login Wegener 1302). Uiteraard kunt u ook telefonisch reserveren via 0591 549 131 of per e-mail via info@hunzebergen.nl o.v.v. actiecode Wegener 1302. Reserveer via www.hunzebergen.nl/login

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71