61 binnenland Daar is Joran weer Gerd Leers pleit voor Kies deze week de beste advertentie van 2009 Nederland in het geweer tegen kernwapens Vondelpark in het nieuw zaterdag 27 februari 2010 doorTrix van Bennekom en Arjen de Boer w eer komt Joran van der Sloot met een 'bekentenis' over de verdwijning van de Natalee Holloway. Niet voor ver borgen camera's van misdaadver slaggever Peter R. de Vries op SBS6, maar bij concurrent RTL 5. Of de waarheid dit keer boven ta fel komt, weet woordvoerder Jas per Teijsse van RTL niet. Maar de zender zag in de verklaring, en na aanvullend eigen onderzoek, ge noeg reden om er morgen zeven tig minuten tv aan te wijden. „De zaak houdt de gemoederen nog steeds bezig", aldus Teijsse. Natalees verdwijning spreekt inder daad tot de verbeelding, beseft ook Henny Sackers, hoogleraar strafrecht aan de Radboud Univer siteit in Nijmegen. „Maar het is al tijd de vraag wat zo'n programma bijdraagt aan de oplossing. Soms maken media het werk van politie en justitie juist moeilijker." Bij RTL vertelt Joran geëmotio neerd een nieuw verhaal over de dood van Natalee, ze zou beneveld van een balkon zijn gevallen. Sa men met een vriend zou hij haar lichaam in een moeras hebben ge dumpt. Bij Peter R. de Vries kreeg ze nog een zeemansgraf „Niemand weet meer wat waar is en wat niet", reageert hoogleraar forensische psychiatrie Hjalmar van Marie van de Erasmus Univer siteit Rotterdam. „Het is een soap geworden." Hij is een beetje lo- ran-moe. RTL kreeg de beelden vorig jaar aangeboden van Jaap Amesz, ook bekend als 'Terror Jaap' van de rea- lityserie De Gouden Kooi. Amesz heeft Joran voor zijn camera on dervraagd. „We hebben de verkla ring met scepsis benaderd", zegt Teijsse. De zender heeft de beel den september vorig jaar aan het Arubaanse Openbaar Ministerie la ten zien. De inhoud is niet direct bewijs, zegt hoogleraar Sackers. „Maar een officier van justitie kan er wel een aanleiding in zien voor nieuw onderzoek." Hoofdofficier van het Arubaanse OM, Peter Blan ken, liet dan ook meteen onder zoek doen door de Arubaanse poli tie, ook kwamen er forensisch spe cialisten uit Nederland over. „Alles wat we uit de nieuwe verklaring konden onderzoeken hebben we onderzocht", aldus Blanken. Snel bleek dat de bekentenis aan elkaar hing van leugens en fantasie, tijd stippen bleken niet te kloppen en getuigen ontkenden. Daarop vroeg Blanken Joran vorig jaar om naar Aruba te komen om de plaats aan te wijzen waar het lichaam van Na talee zou liggen. Maar volgens Blanken weigerde Joran iedere me dewerking. Hoogleraar Van Marle denkt er het zijne van. „Gelukkig wonen de ouders van Natalee ver weg. Ik hoop dat ze deze huilebalkerij wordt bespaard." 'Joran spreekt', RTL 5, Zondag 20.30 uur DEN HAAG - Nederland, België, Duitsland, Luxemburg en Noorwe gen willen dat de Navo actief werk gaat maken van de ontmanteling van kernwapens. De vijf landen hebben dat verzoek gisteren in Brussel neergelegd bij secretaris-ge neraal Rasmussen van het militai re bondgenootschap. Demissionair minister Maxime Verhagen van Buitenlandse Zaken heeft het initiatief genomen om non-proliferatie, kernontwape ning en wapenbeheersing op de agenda van de Navo te krijgen. Dat heeft zijn departement bekendge maakt. Verhagen wil al eind april met de Navo-lidstaten over dit on derwerp praten. Dan zijn zij in Est land bijeen voor hun vergadering. Verhagen laat weten dat Neder land niet alleen streeft naar een kernwapenvrij Europa, maar naar een kernwapenvrije wereld. De PvdA had er onlangs bij Verha gen op aangedrongen om te plei ten voor een eenzijdige ontwape ning. Maar dat vindt de minister een slecht plan, omdat eenzijdige stappen het eerder moeilijker dan makkelijker maken om anderen aan te sporen of onder druk te zet ten hun wapenarsenaal ook te ver minderen. Toch sluit Verhagen deze optie niet helemaal uit. „Indien een kernwapenvrij Europa bijdraagt aan een serieuze wereldwijde ver mindering van kernwapens, is dit wel een optie." AMSTERDAM - Het Vondelpark in Amsterdam heeft de afgelopen tien jaar een onderhoudsbeurt gehad. Morgen viert het stadsdeel Oud-Zuid het ein- Maastricht - Ten overstaan van 175 genodigden, onder wie de de missionaire ministers Ernst Hirsch Ballin en Camiel Eurlings, heeft ex-burgemeester Gerd Leers gister middag in het stadhuis van Maas tricht opnieuw een lans gebroken voor de gekozen burgemeester. Want als een burgemeester voor zijn machtsbasis alleen afhankelijk is van overtuigingskracht of charis ma, schaatst hij op dun ijs. Hij kan - zeker als wethouders of raad ge noeg van hem hebben - zo kopje onder gaan, aldus Leers bij zijn af scheid van het college van burge meester en wethouders, de ge meenteraad en relaties uit politiek en bedrijfsleven. „Geef de burgemeester terug aan Dagbladgoud 2009 is de publieksprijs van de Nederlandse dagbladen voor de beste advertentie van het jaar. De komende week ziet u elke dag een advertentie in uw krant, waarin één van de twaalf kanshebbers centraal staat. Op www.dagbladgoud.nl vindt u een overzicht van de advertenties die meedingen naar Dagbladgoud 2009. Daar kunt u ook meteen stemmen. Doe mee, dan maakt u kans op maar liefst 10.000,- cash belastingvrij of 1 van de 10 Diamond Silkpeel arrangementen t.w.v. 159,- bij Dr. Fish Amsterdam of de Zwaluwhoeve. De prijzen zijn beschikbaar gesteld door Wellnessresort de Zwaluwhoeve. ZWALUWHDEVE WELLNESSRESORT Mediapartner. Vdformatie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 6