Marwijk zorgen w spor 39 Hoek heeft tegen hekkensluiter Bennekom één opdracht: winnen Jong Oranje-Oranje Eén Nederlandse club minder in EL Mijlpaal Ragut Hoogerland is één van de 23 Nederlanders Belangrijkste wielerwedstrijden van 2010 zaterdag 27 februari 2010 Cor Pot, bondscoach van Jong Oranje, kondig de gisteren aan dat zijn jonkies mogelijk een oefenwedstrijd tegen het 'echte' Oranje spelen. Dat zou in mei moeten gebeuren in de aanloop naar het WK in Zuid-Afrika. door Roel Wiche ZEIST - Met de alarmerende conclu sie dat de kloof tussen de eredivi sie en de Europese toplanden die per en dieper wordt, begint bonds coach Bert van Marwijk met het leggen van het laatste stuk funda ment onder zijn WK-fort. Ook de architect van Oranje kan aan de vooravond van het oefenduel te gen de Verenigde Staten niet om de harde realiteit heen: met alle clubs in een vroeg stadium uitge schakeld in Europa wordt de nood zaak voor zijn internationals om het hogerop te zoeken dan de Ne derlandse speeltuin nóg groter. Met de opgebloeide Ron Vlaar er bij telt de selectie van Oranje voor de interland woensdag in de Are na elf spelers uit de eredivisie en twaalf 'buitenlanders'. Van Mar wijk had die verhouding het liefst ruim zien uitvallen in het voor deel van de laatste categorie, zo liet hij gisteren in Zeist doorsche meren. „Ik heb laatst Ajax-AZ ge zien en ben na afloop meteen in het vliegtuig gestapt om AC Milan tegen Inter te bekijken. Dat is een wereld van verschil. De Europa League heeft donderdag weer eens aangetoond hoe groot het gat is met de internationale top. Als on ze spelers sterker en beter willen worden, moeten ze in de grote competities gaan spelen." In dat licht bekeken was het niet specta culair dat Otman Bakkal (PSV) en Wout Brama (FC Twente) uit de selectie vielen en dat Van Marwijk grote belangstelling heeft voor de tussenrapporten van de hoge schoolvoetballers Robin van Persie (Arsenal) en Ruud van Nistelrooij (HSV). Over de eerste is de bonds coach een stuk optimistischer dan Arsenal-boss Arsène Wenger. „Ik ga ervan uit dat Robin binnen vijf, zes weken weer kan spelen. Hij maakt een opgeluchte indruk, maar hij wil geen enkel risico ne men. Een topfitte Van Persie kan van cruciaal belang zijn op het WK. Met of zonder Robin, dat is een groot verschil." Ook Van Nistelrooij is bezig aan een fysieke krachtproef Van Mar wijk wil daar, zo benadrukt hij, geen enkele druk op leggen. „We hebben elkaar gesproken en we be grijpen elkaar heel goed. Ruud wil eerst zijn topvorm halen, dan pas wil hij zich melden. Prima, een echte prof Ais hij een signaal geeft, heb ik geen aanleiding om negatief te reageren." Over het defi nitieve afscheid van monument Edwin van der Sar wilde de Oran jechef niets loslaten. Wel filosofeerde hij mee over de erfenis van de recordinternational. Achter nummer één Maarten Ste kelenburg volgen nu de internatio nale groentjes Michel Vorm en Piet Velthuizen. Van Marwijk sluit niet uit dat Twente-doelman San- der Boschker alsnog in beeld komt om zijn keepersgilde van de nodi ge routine te voorzien. „Ik heb met Henk Timmer ook altijd een ervaren doelman erbij gehad." Nederland kan door de uitschake ling van PSV, FC Twente en Ajax in de Europa League dit seizoen niet meer verder komen dan de tiende plaats op de coëfficiëntiel- ijst van de Uefa. Dat betekent dat de KNVB in het seizoen 2011-2012 nog maar drie in plaats van vier clubs kan inschrijven voor de Euro pa League. Nederland houdt nog wel twee startbewijzen in de Champions League. door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Een week na het te leurstellende gelijkspel bij Jodan Boys (0-0) neemt de druk op Hoek wat toe. De nummer vier van de hoofdklasse B ontvangt vandaag hekkensluiter Bennekom en stapt met slechts één opdracht het veld in: winnen. Alleen met dat resultaat staat Hoek na vanmiddag ook nog in de top vier. De Zeeuws-Vlaamse ploeg voelt de hete adem van de concurrentie (GVW, Zwalu- wen'30, Kozakken Boys) in de nek en weet dat volgende week de lasti ge uitwedstrijd tegen grootmacht IJsselmeervogels op het program ma staat. Los daarvan is Hoek het ook aan de stand verplicht om het ploete rende Bennekom te verslaan. De Gelderse dub nam deze week af scheid van trainer Bram Braam en Thomas Ragut kan Vandaag zijn tweehonderdste competitiewed strijd spelen voor Hoek. Daarmee wordt hij na Franky Standaert de tweede speler die dat presteert. De Middelburger debuteerde op 1 september 2001 in een uitwed strijd tegen Delta Sport. Bij een 3-1-achterstand verving hij na een uur Frank de Wispelaere. Het seizoen ervoor speelde hij al twintig duels met Oostkapelle in de hoofdklasse. zijn assistent Peter Gardien, die zich solidair toonde met Braam. Donderdag werd Henne Oosterme- ijer als nieuwe trainer aangesteld. Hij was in het seizoen 2002-2003 ook al eindverantwoordelijke bij Bennekom en moet de ploeg nu KLOETINGE Tegenstander: Dinteloord (uit). Afwezig: Arjan van der Smissen (enkel blessure). Bijzonderheden: Mervin Niemantsver- driet liep tijdens de donderdagtraining een bovenbeenblessure op. Zijn meespe len is onzeker. Kloetinge heeft al vier op eenvolgende wedstrijden geen doelpunt tegen gekregen. Tegenstander Dinte loord staat laatste in de eerste klasse. Op de tweede speeldag won de Brabant se club van GPC Vlissingen, sindsdien is het wachten op de tweede zege. TERNEUZENSE BOYS Tegenstander: Heerjansdam (thuis). Afwezig: Ali Eryürük (geblesseerd), Ran dy van Overmeeren (geschorst). Bijzonderheden: Als Karl Vergouwen vandaag aanwezig is in Terneuzen, dan zal het alleen als toeschouwer zijn. Bij de trainer is vorige week, drie dagen voor zijn vijftigste verjaardag, een stent in een vertakking van zijn achterste kransslagader geplaatst. „Die ingreep is uit voorzorg uitgevoerd, omdat er een kleine vernauwing zat", vertelt Vergou wen. „Ik heb nu een week verplichte rust achter de rug. Arie Dekker verzorgt vandaag de coaching." Ali Eryürük ont breekt tegen koploper Heerjansdam. De middenvelder werd vorige week in een vriendschappelijk duel met Vlissingen (2-2) uit de wedstrijd geschopt door Björn Langeveld. Randy van Overmeeren is geschorst. GPC VLISSINGEN Tegenstander: Rijsoord (thuis). Afwezig: Maarten Peene (knieblessure), Danny Bömer (rugblessure), Sven Ronde (geschorst). Bijzonderheden: „Een zware opgave", constateert GPC-trainer André Maas. Zijn ploeg treft de medekoploper. „Het is geen geweldig voetballende ploeg, maar wel heel stabiel." Maas mikt op een herhaling van de stunt tegen Kloetin ge (0-0). „Toen konden we in de wed strijden groeien." GPC speelde van zijn zien te behouden voor de hoofd- klasse. Makkelijk wordt dat niet, omdat Bennekom tot nu toe slechts drie van de vijftien duels wist te winnen. De ploeg speelde ook nog niet één keer gelijk. „Toch wordt dit geen gemakkelijke wedstrijd voor ons", weet Jan Ver- degem. „Daar is iedereen bij Hoek ook van overtuigd." De uitwed strijd won Hoek met 3-2, na een 3-0-voorsprong. Verdegem: „Toen waren we duidelijk de betere ploeg, maar nu is het afwachten hoe Bennekom op de trainerswis sel reageert. Ze zullen bijzonder ge motiveerd zijn om tegen ons pun ten te pakken." Bij Hoek is Jurgen Landuyt na één duel schorsing weer beschikbaar. Tim Mechelinck, Tim Faassen, Mu- saba Selemani en Chakir Lmaknafi behoren vanmiddag niet tot de se lectie en komen met het tweede elftal In actie. laatste vijf wedstrijden er vier gelijk. VLISSINGEN Tegenstander: Geldrop/AEK (uit). Afwezig: Peter de Jong (knieblessure) en Ronnie Cremer (achillespeesblessu re). Bijzonderheden: Een belangrijke wed strijd tegen de nummer vier van de rang lijst. De top drie plaatst zich direct voor de hoofdklasse. Het gat tussen beide teams bedraagt vijf punten en Vlissingen heeft een wedstrijd minder gespeeld. „Qua voetbal vind ik het een van de be tere teams", zegt Ruud Pennings. Vlissingen speelt dinsdag voor de beker in Hendrik-ldo-Ambacht tegen hoofdklas ser ASWH en over acht dagen volgt de derby met RCS. RCS Tegenstander: Unitas'30 (thuis). Afwezig: Joey van der Zweep en Besar Xhoxhaj zijn vraagtekens. Bijzonderheden: Om terug te keren in het linkerrijtje moet RCS winnen van de hekkensluiter. „Het is heel simpel", zegt trainer Michel Leonhart. „We weten waar de schoen wringt: we moeten be ter leren verdedigen. Als je er drie tegen krijgt in de beker tegen - met alle res pect - The Gunners, doe je iets niet goed." Leonhart gaat morgen sleutelen in zijn verdediging, maar wil nog niet zeggen op welke manier. cent - Johnny Hoogerland maakte deel uit van een 23-koppig schap Nederlandse renners dat vandaag aan de start verschijnt gaat van de Omloop Het Nieuws blad. De renner uit Yerseke ver zorgt met Jens Mouris en Lieuwe Rienstra de Nederlandse inbreng bij Vacansoleil. De Rabo-ploeg start met zeven Nederlanders: Tom Leezer, Bram Tankink, Lars Boom, Rick Flens, Joost Posthu- ma, Tom Stamsnijder en Maarten Tjallingii. Skil-Shimano komt met Koen de Kort, Floris Goesinnen, Roy Curvers, Tom Veelers, Job Vis sers en Robin Chaigneau naar Gent, terwijl Milram Servais Kna- ven, Roy Sentjes en Nikki Terpstra afvaardigt. Michiel Elijzen (Omega Pharma-Lotto), Martijn Maaskant (Garmin), Karsten Kroon (BMC Racing) en Stefan van Dijk (Veran das Willems) maken het oranje veld compleet. Met de Omloop Het Nieuwsblad en Kuurne-Brussel-Kuurne wordt het Europese wielerseizoen komend weekeinde traditiegetrouw geopend. De belangrijkste wedstrijden op de internationale kalender van 2010 op een rij met de winnaars van vorig jaar. 27 Omloop Het Nieuwsblad 28 Kuurne-Brussel-Kuurne 7-14 Parijs-Nice 10-16 Tirreno-Adriatico 20 Milaan-Sanremo 28 Gent-Wevelgem 4 Ronde van Vlaanderen 11 Parijs-Roubaix 18 Amstel Gold Race 21 Waalse Pijl 25 Luik-Bastenaken-Luik Willem Adriaansens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41