allemaal bereikt is' zeeland 13 Klacht over reclame rond Westerschelde Bezuinigen Hatiqótzittetede Zeemijle politici ZATERDAG 27 FEBRUARI 2010 commentaar CDA Zeeland vraagt aandacht voor fietsers zaterdag 27 februari 2010 ebbshbsssss GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN 3 maart 2010 De provincie Zeeland snijdt in eigen vlees. In de komende jaren verdwijnen er ne gentig banen. Dat is meer dan tien procent van de totale bezet ting. Even stevig zijn de gevol gen voor de taken die de provin cie voor haar rekening neemt Gedeputeerde Staten willen bij voorbeeld flink minder doen aan verbetering van de infra structuur. Verder zullen veel in stellingen merken dat er min der subsidie in de ruif zit. Dat zal wellicht ook banen kosten. Met deze aanpak zijn Gedepu teerde Staten nog tamelijk voor zichtig. Want de provincie zou zo pas in 2014 uit het rood zijn. Het nog maar de vraag of de Haagse geldstromen in die tijd niet verder zullen opdrogen. GS lijken in dit plan onvoldoende op nieuwe tegenvallers te antici peren. Maar GS zetten in elk geval wel een stap in de goede richting. Ze zijn een voorbeeld voor ge meentebesturen die hun uitga ven niet op orde hebben. VERKIEZINGEN Alles over politiek, en hoe dat prima samengaat met popmuziek, leest u op www.pzc.nl/stemmen Inclusief stemwijzer voor uw gemeente! Voor de landelijke politiek: www.pzc.nl/zeeuwsezetel MIDDELBURG - Het Antwerpse Ha venbedrijf moet stoppen met de radiocommercial over de verdie ping van de Westerschelde, vindt Huib Stevense uit Bruinisse. Vol gens hem is de boodschap in rela tie tot de ontpoldering 'kwetsend voor een bepaalde bevolkings groep'. In de commercial op Omroep Zee land en advertenties in deze krant, stelt het Havenbedrijf dat ook Zee land 'wel vaart' bij de verdieping. In een brief aan de Antwerpse schepen (wethouder) Marc Van Peel eist Stevense het schrappen van de gewraakte zin. Zo niet, dan dient hij een klacht in bij de Recla me Code Commissie. Stevense legt een relatie met de vele doden die in Zeeland zijn gevallen bij de eeuwige strijd tegen het water. MIDDELBURG - De CDA-Statenfrac- tie zet in op snelle en hoogwaardi ge fietsroutes tussen Zeeuwse ste den en dorpen. Dat is een van de voornemens die voortkomen uit een inventarisatie die het CDA vo rig jaar heeft gehouden onder fiet sende Zeeuwen. Het CDA verdeelt fietsers in Zee land over drie categorieën: woon-werkverkeer; recreatief en elektrische fietsers. Voor woon-werkverkeer moeten er betaalde, beveiligde en goed uit geruste fietsparkeervoorzieningen komen, veilige vrijliggende fietspa den en voldoende en veilige fiets- kruisingen over provinciale wegen. Voor recreatieve fietsers wil het CDA routes langs Zeeuwse attrac ties, zoals een kerken- of streekpro ductenroute. En voor elektrische fietsers moet er een dekkend netwerk van op- laadpunten komen. lËsBja Co van Schalk Henk Hoogerland voor, vlnr: Pim Broekhuysen, Ariekees Oudshoorn, William Gijsel achter, vlnr: Annelies Hegger, Bram van Stee L.DL Doyenné du Comice handperen Rundvleeshamburger Café Gold

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3