winterspelen 135 Sauerbreij 099 O—" Noordse combinatie OPEN HUIZEN ROUTE Sauerbreij wordt nu wél toegezongen Boze Zuid-Koreaanse fan dreigt met bom Vancouver 2010 Ijshockeyers Amerika naar olympische finale Bobsleebond op zoek naar nieuwe helden Poetin ontstemd over medailleoogst Brons is hoogst haalbare speciale bijlage zaterdag 27 maart zaterdag 27 februari 2010 Nicolien Sauerbreij had deze Winterspelen één dag uitgekozen om de olympi sche sfeer op te snuiven. Het werd de 1500 meter voor mannen, waarop Mark fuitert goud veroverde. In het Holland House ontmoette ze Guus Meeuwis en toel van Velzen, die daar kwamen optreden. „Uiteraard niet voor mij", schreef Sauerbreij op haar website. Nu wordt er wél voor haar gezongen. CYPRESS MOUNTAIN - Snowboards- ter Nicolien Sauerbreij heeft giste ren in Vancouver olympisch goud veroverd op de parallel reuzensla lom. De Nederlandse versloeg op Cypress Mountain in de finale de Russin Ekaterina lljoechina. Volgens sportkoepel NOCNSF is het de honderdste gouden medail le van Nederland in de geschiede nis van de Spelen. Het is de eerste keer in de historie van de Winter spelen dat Nederland een medaille wint in een sneeuwsport. De laat ste medaille die niet bij het lange baanschaatsen viel, was in 1976. Destijds veroverde kunstrijdster Dianne de Leeuw in Innsbruck zil ver. In de stromende regen kwalificeer de de 30-jarige Amsterdamse zich gisteren als tweede voor de beslis sende fase om de medailles. Ze ver sloeg vervolgens de Duitse Isabella Laböck, in de kwartfinales de Oos tenrijkse Claudie Riegler en in de halve finales de Duits Selina Jörg. Sauerbreij was twee keer eerder ac tief op de Olympische Spelen. De Nederlandse faalde opzichtig in Salt Lake City (2002), waar ze niet door de kwalificaties heenkwam. Sauerbreij droeg in de Amerikaan se stad bij de openingsceremonie de Nederlandse vlag. Vier jaar gele den tijdens de Winterspelen van Turijn eindigde ze als twaalfde. Sauerbreij gold in Vancouver als één van de favorieten voor ereme taal. Ze won in januari de wereld bekerwedstrijd in het Oostenrijkse Kreischbergen en stond een paar keer op het podium. De Amster damse bereidde zich op de Spelen voor op Mount Washington. De sneeuwomstandigheden op Cy press Mountain waren te slecht om daar te trainen. Ze was op alles voorbereid. Vooral op steile pistes is ze een van de besten van het snowboardcircuit. Cypress Moun tain werkte wat dat betreft niet echt mee. „De condities hier waren heel zwaar. Het wordt een loterij", zei ze na de enige trainingsdag op de berg bij Vancouver. Sauerbreij staat al sinds haar twee de op de ski's. Vader Maarten is een skileraar. Op haar twaalfde be gon ze aan snowboarden. Vanaf 1998 werkt ze het volledige wereld bekercircuit af De laatste jaren werd ze geregeld geplaagd door blessures, aan de rug en voet. Vier jaar geleden overwoog ze na de Winterspelen van Turijn te stop pen. „Gelukkig heb ik dat niet ge daan." SEOUL De Zuid-Koreaanse politie heeft een man aangehouden die dreigde de Australische ambassade in Se oul op te blazen. Hij was boos over de diskwalificatie van de Zuid-Ko reaanse shorttracksters op de 3000 meter aflossing door een Austra lisch jurylid. De Zuid-Koreaanse ti telverdedigsters waren in de finale het snelste team, maar hadden de Chinese deelneemsters gehinderd. i VANCOUVER De ijshockeyers van de Verenigde Staten hebben gisteren bij de Olym pische Spelen in Vancouver de fina le bereikt. Team USA liet Finland kansloos: 6-1. De tegenstander komt uit de partij tussen thuisland Canada en Slowa kije. De Amerikanen stonden na der tien minuten al op een ongelooflij ke 6-o-voorsprong. DELFT Durf jij wel deel te nemen aan de Spelen? Met deze vraag probeert de Nederlandse bobsleebond op de website talenten te trekken voor het bobslee en skeleton. Edwin van Calker besloot eerder deze week de viermansbob terug te trekken. De bond reageerde verbijsterd op dat besluit. Er werd de afgelopen vier jaar flink geïnvesteerd in het pro ject rond Van Calker. MOSKOU De Russische autoriteiten hebben ontstemd gereageerd op de magere medailleoogst van de Russische ploeg op de Winterspelen tot nog toe. De Russische Premier Vladimir Poetin heeft een diepgravend on derzoek aangekondigd en gedreigd met consequenties voor de verant woordelijken. PZC.NL/WINTERSPELEN Het laatste nieuws over de Olympi sche Spelen in Vancouver vindt u op onze website. STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto WHISTLER - Ook op de ploegenachtervolging kan Sven Kramer fluiten naar zijn tweede gouden medaille. In de halve finale strandde de achtervolgingsploeg gistera vond tegen de Verenigde Staten. Vanavond is - net als vier jaar geleden in Turijn - een bronzen medaille het hoogst haalbare. Noorwegen is in de troostfinale de te genstander. In de finale treffen de Amerikanen thuis land Canada. De Nederlandse vrouwenploeg werd in het eerste optre den direct uitgeschakeld. Renate Croenewold, Ireen Wüst en Diane Valkenburg gingen onderuit tegen titel verdediger Duitsland. foto Robin Utrecht/ANP Nicolien Sauerbreij juicht na haar zege. foto Robin Utrecht/ANP Bilt Demong juicht na zijn zege op de Noordse combinatie. foto Elaine Thompson/AP schrappen. Windstoten zouden de slachtoffers. Zijn eerste sprong was resultaten te veel beïnvloeden, goed voor een toppositie, bij de Lamy Chappuis was één van de tweede eindigde hij op de 29e plaats. In de herkansing staken de wervelwinden opnieuw op, maar de organisatie had geen zin om nog een keer opnieuw te begin nen. „Dit heeft niets met Olympi sche Spelen te maken. Het is een schande", foeterde World-Cuplei- der Lamy Chappuis. Zijn ploegge noot Nicolas Michaud had spijt dat hij was opgestaan: „Dit is een farce. We hadden beter in bed kun nen blijven liggen. Met lootjes trek ken hadden we meer kans gehad." De Noor Magnus Moan was zo kwaad, dat hij de pers niet meer te woord wilde staan. Het enige dat hij nog riep, terwijl hij witheet wegliep, was: „Dit is een lacher tje." Het was Bill Demong alle maal een zorg. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met uw makelaar of met het Segmentteam van BN/DeStem I PZC. T: 076 - 5 31 22 77, E: segmentteam@bndestem-pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37