bakkerij al in puin ixj.ia Kelner melksalon Voorproefje project Zeeuws Archief herbouw oüde stad Neergeschoten man hoort weer werkstraf eisen Automobilist vlucht na ongeval ProbLemen met traplopen7 Verhuizen niet nodig! zaterdag 27 februari 2010 pmsn-mmvMinimam■iiinkmmmi*mi i mimi»iiiiihiiihim «mm. i,■■■■imhiim h Kelner David Rijkse aan het werk op het terras van De Landbouw In reactie op uw publicatie over 'De Melksalon' in Middelburg. De ober op de foto is David Rijkse, mijn vader, jarenlang in dienst geweest bij de heer Reijnier- se." David Rijkse (1928, vernoemd naar zijn vader en tegenwoordig woonachtig in Dieren) zag vorige week zaterdag op de website www.pzc.nl/middelburg1940 de foto van melksalon De Landbouw op de Markt. In de man die bij de mi litairen op het terras de bestelling opneemt, herkende hij direct zijn vader. Zoon David: „Ik kende de foto. Mijn vader heeft tot aan de oorlog onder meer bij Reijnierse gewerkt. Hij was ambulant ober en kelner. In de wintermaanden was hij al leen op donderdag bij Reijnierse. Donderdag was marktdag en dus druk. De Melksalon werd bij het bombardement verwoest. Na de oorlog werkte hij in het 'noodcafé' van Piet Vogel aan de Kaai." David Rijkse en zijn gezin woon den in Nieuw-Middelburg, in de Wilhelminastraat. Rijkse senior was een verenigingsmens. „Een echte Zeelandiaan", herinnert zijn zoon. „En hij was actiefin de bond van horecapersoneel. In het archief van de PZC vonden we een knipsel van 26 november 1982 met als kop: 'Horecabond FNV huldigde jubilarissen - D. Rijkse 50 jaar lid'. De toen 76-jari- ge David Rijkse senior kreeg de gouden speld van de bond. Hij stond in 1932 aan de wieg van de afdeling Vlissingen-Middelburg van de bond en was ook dertig jaar lang afdelingsvoorzitter. Over die beginjaren vertelde hij na de uitreiking van de gouden vak- bondsspeld: „In die tijd heb ik nog heel wat achterstallig loon voor mensen opgehaald." K. Koeijer uit Middelburg reageer de ook op het artikel over de melk salon. „Betreffende de foto over de melksalon deel ik u mede dat in derdaad veel melk op de bovenver dieping aan scholieren werd ge schonken: 10 cent per groot glas. Ik at daar tussen 1932 en 1937 's middags mijn boterham op." Reacties op deze rubriek zijn welkom: per e-mail: middelburgl 940@pzc.nl per post: Redactie PZC, postbus 91, 4330 AB Middelburg De 17de mei 1940 is in Mid delburg de geschiedenis in gegaan als 'Vreselijke Vrij dag'. Op initiatief van de Adriaan van Westreenen Stichting wordt er door de gemeente Middelburg en het Zeeuws Archief dit jaar uit gebreid stilgestaan bij de verwoes tingen in de stad. Uniek onderdeel is de virtuele wederopbouw van Middelburg. Aan de hand van fo to's - zoals hiernaast - en oude ka dastrale kaarten bouwt architect Lukas de long in opdracht van het Zeeuws Archief een deel van de stad na 'op de computer'. Middel burger Leo Leynse is als vrijwilli ger ook bezig met een gedeelte van de stad. Vanaf volgende week is op www.pzc.nl/ middel- burgi940 een voorproefje te zien. Ooggetuigenbijeenkomst Naast onder meer exposities en een symposium wordt ook een ooggetuigenbijeenkomst gehou den op 17 mei. Via de website www.vergetenbom- bardementmiddelburg.nl kunnen ooggetuigen zich voor deze bijeen komst, die wordt gehouden in het stadshuis aan de Markt, aanmel den. Dat kan ook met een briefje naar het Zeeuws Archief Postbus 70, 4330 AB Middelburg of met een telefoontje naar 0118-678800. Kijkdag Je Stek woensdag 3 maart makelaar 't Zanddorp 51 "t Zanddorp 125 Middelburg Middelburg Tussen 16:00 uur en 18:06 uur zulten deze twee "unda^ www.ui2makelaars of www.jsstek.nl DEN HAAG - Een 39-jarige Vlissin- ger heeft gisteren in hoger beroep bij het Haagse gerechtshof vrij spraak gevraagd van de bedreiging van politiemensen in Renesse door wie hij uiteindelijk in zijn been werd geschoten. Eerder kreeg hij een werkstraf van 150 uur opge legd, ook voor het bedreigen van zijn broer. In juli 2008 had de man ruzie met zijn broer. In de keuken van zijn Griekse restaurant in Re- nesse liep het uit de hand. De ver dachte zelf zou de politie hebben gebeld. Toen die arriveerde zagen zij de verdachte zodanig met een mes zwaaien dat een van hen zich gedwongen voelde hem in diens been te schieten. De Vlissinger zegt dat zijn agressie zich nimmer tegen de politiemensen richtte. Hij ontkende dat hij een mes in zijn hand had, al gaf hij dat eerder wel toe. Het Hof eiste 100 uur werk straf en twee maanden voorwaar delijk. Uitspraak 11 maart. VLISSINGEN - Een Vlissingse auto- moblist (41) is gistermiddag in zijn woning aangehouden. De man was eerder op de A58 ter hoogte van Oost-Souburg tegen de auto van een Pool gereden. Toen de Pool de politie er bij wou halen, stapte de Vlissinger weer in zijn au to en reed weg. De Pool gaf het kenteken door aan de politie die de man daarop thuis aanhield. Op het politiebureau bleek dat hij te veel alcohol had gedronken. Hij had tevens geen geldig rijbewijs. Ep l\ 000c reeds meer dan 500.000 gebruikers gingen u voor! blijven wonen in uw vertrouwde omgeving met een traplift volledige garantie en service de fiscus betaalt tot wel 50% mee! www.stannah.nl info@stannah.nl Stuur mij vrijblijvend informatie. De traplift is voor: rechte trap trap met 1 of 2 bochten buitentraplift bel voor een gratis en vrijblijvend trapliftadvies bij u thuis (Dhr/Mevr) Adres PostcodePlaats 's Werelds meesl gekozen en TelefoonAfd2241 gewaardeerde traplift Opsturen in een envelop zonder postzegel naar: Stannah Trapliften B.V., Antwoordnummer 17006, 2170 VB Sassenheim

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31