261 zeeland Anders D66 Luis in de pels van Polenta's, crostini's en ossobuco in Vlissingen Akkoord over afvalwater WD'ers gaan stappen Disco, soul en funk in de Stadsring Radio 1 zendt uit vanuit Muzeeum Winterkleding te koop voor 1 euro Sleepvaartfans bijeen in hotel Arion Zon, zee en strand met Crescendo DOMBURG Bartels: 'Raad kan lacherig doen maar ik zit er niet voor hen' zaterdag 27 februari 2010 MIDDELBURG In de Stadsring in Middelburg wordt vanavond een dansfeest ge houden. Het is een combinatie van swingende disco-, soul- en funkmu- ziek uit de jaren '70 en '80, voor zien van een tropisch laagje salsa. De muziek wordt gedraaid door dj Old Skool Freddy, dj Boaz en dj Hans. De dresscode luidt Disco/tropical. De entree bedraagt 7,50 euro voor mannen en 5 euro voor vrouwen. Het feest is van 21.00 tot 02.00 uur. De Stadsring staat aan de Kruitmolenlaan 185. VLISSINGEN Het radioprogramma 'Verkiezings karavaan' van Radio 1 wordt dins dag 2 maart van 13.30 tot 16.30 uur uitgezonden vanuit het Zeeuws Ma ritiem Muzeeum in Vlissingen. De uitzending staat in het teken van de gemeenteraadsverkiezingen. Di verse gasten gaan live met elkaar in debat, er zijn reportages en Danny Vera uit Middelburg zorgt voor de muzikale omlijsting. Publiek is van harte welkom. OOSTKAPELLE Van 1 tot en met 13 maart wordt al le tweedehands winterkleding in het winkeltje van Woord en Daad in Oostkapelle verkocht voor 1 eu ro. De winkel aan de Dorpsstraat 25 is iedere ochtend open en op woensdag de hele dag (behalve 10 maart). De opbrengst gaat naar de hulpverlening in het door een aard beving getroffen Haïti. D66walcheren.nl ■MMWaMaMMMHHHS VLISSINGEN Lekko, de vereniging van belang stellenden voor de sleepvaart, houdt vandaag haar jaarlijkse bij eenkomst in Vlissingen. Van 10.00 tot 14.00 uur zijn geïnteresseerden welkom in hotel Arion aan de bou levard. Tijdens de bijeenkomst is er een maritieme ruilbeurs. Lekko verzorgt een winkeltje met boe ken, foto's en gratis promotiemate riaal. Ook de afdeling Zeeland van de World Ship Society is aanwezig. OOSTKAPELLE Brassband Crescendo uit Oostkapel le geeft zaterdag 6 maart de jaarlijk se uitvoering. Naast de Brassband zijn er optredens van een blokfluit- groep, dwarsfluitgroep, slagwerk groep, een leerlingengroep en van shantykoor Het Veerse Scheeps tuig. Het thema is: Zon, Zee en Strand. Het concert begint om 19.30 uur in De Halve Maan. MIDDELBURG - Opnieuw hebben vijf Zeeuwse gemeenten een ak koord gesloten met het water schap over het inzamelen, trans porteren en verwerken van afval water. Dat zijn Borsele, Goes, Ka- pelle, Tholen en Veere. Eerder al sloten Middelburg, Noord-Beve land, Reimerswaal en Schou- wen-Duiveland zo'n overeen komst. Alleen Vlissingen en de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten hebben nu nog geen afvalwaterak koord gesloten met het water schap. Het doel van de afvalwater akkoorden is beter samen te wer ken en daardoor geld te besparen. Gemeenten zorgen voor het inza melen van afvalwater en hemelwa ter, het waterschap vervoert en zui vert het afvalwater. De afspraken gaan over beheer, onderhoud en investeringen om de kwaliteit van het water te verbeteren. door Selma Osman Hij ergert zich aan be tutteling tot op de millimeter, schaamt zich voor procedures die onnodig lang lo pen en laat zich niet uit het veld slaan als de andere raadsleden la cherig op hem reageren. „Populisti sche standpunten? Dat kan zo zijn. Maar als ik ze verwoord, dan vind ik ook werkelijk dat er iets mee moet gebeuren." Gepensioneerd rijksambtenaar Wim Bartels (66) uit Grijpskerke neemt al zes jaar een aparte plek in binnen de Veerse politiek. Zijn partij Dorpsbelangen en Toerisme Veere (DTV) is met één raadszetel vertegenwoordigd in de negentien- koppige raad, waarin drie even gro te partijen (CDA, SGP/CU en PvdA/GL) de dienst uitmaken. Hij is de enige die stevig oppositie voert. De veel mildere WD voelt zich als oud-collegepartij vaak goed thuis bij het beleid van B&W. „Als iets binnen twee grote partijen kan worden opgelost, heb ben ze de derde coalitiepartij niet eens nodig", schetst Bartels de poli tieke verhoudingen in Veere. Heeft uw werk als eenmansfractie dan wel zin? „Dat zal blijken uit de uitslag van de verkiezingen. Ik denk dat men sen het op prijs stellen dat ik zo nu en dan een kritisch geluid in de raad laat vallen. Dat past niet bij Veere, want we zijn best een con servatieve gemeente." Valt daarmee wel eer te behalen? „Ik denk dat het goed is dat je pro beert iedereen scherp te houden. Daardoor raakt het college niet in gedut. Als raadslid schaam ik mij voor een zaak waarbij iemand drie jaar heeft moeten wachten op een bouwvergunning voor een huis in Dishoek. We zijn samen naar de gemeente gegaan en wat bleek? Er was slechts één ambtenaar die wist wat wel en niet mogelijk was. Die klacht hoor ik regelmatig. On voorstelbaar trouwens, hoeveel GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN 3 maart 2010 klachten de Zeeuwse Ombudsman krijgt over Veere. Bestemmings plannen moeten helderder en een voudiger worden." Ugeef in de raad vaak blijk van een grote maatschappelijke betrokken heid en kennis van wat er onder de mensen leef. Toch wordt regelmatig makkelijk, lacherig zelfs, aan uw standpunten voorbij gegaan. „Je kunt er de notulen van de be groting op naslaan om te zien wie er het meest aangevallen wordt. De andere raadsleden slaan me rond de oren met opmerkingen als: 'Waarom vraag je dat? Kleine DOMBURG - Jonge WD'ers in Veere gaan vanavond op zoek naar jonge kiezers. Ze gaan vanaf 22.00 uur stappen in Westkapelle (Kas teel van Batavia) en Domburg (The Beach Club en Tramzicht) en campagne voeren voor de gemeen teraadsverkiezingen op woensdag aanstaande. „We willen graag de jongere kie zers de gelegenheid geven kennis met ons te maken en we hopen ui teraard vragen van de jongeren te kunnen beantwoorden. Daarnaast hopen we te horen wat er onder de jongeren leeft en hen te bewe- vraagjes moet je niet in een begro- tingsraad stellen. We besturen op grote lijnen.' Stelt een ander raads lid dat soort vragen dan wordt er niet op gereageerd. De rest kan la chen, maar ik zit er niet voor de rest. Ik zit er voor de inwoners. Na tuurlijk voelt het onplezierig als de stemming eindigt in 18 tegen 1. Aan de andere kant: ik heb mijn boodschap wél gebracht." Op welke punten heeft u de afgeto gen te gaan stemmen", vertelt Marin van den Berge (23, nummer 3 op de lijst voor de WD). Ook Robbert Vreeke (25, nummer 5) gaat mee. In Vlissingen vindt vandaag van 13.00 tot 17.00 uur een politieke markt plaats bij stichting Dunya in de Bonedijkestraat 50. Vanaf 15.00 uur is er een politiek debat met vertegenwoordigers van de verschillende partijen. Het de bat wordt gehouden in samenwer king met de PZC. Debatleider is verslaggever Maurits Sep. DTV-fractievoorzitter Wim Bartels Dino Pietrosanto uit Latina-Roma (links) en Sylvan Claassens gaan het nieu we Italiaanse restaurant leiden. foto Lex de Meester door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Horecakoning Theo Verstegen is weer bezig in Vlissin gen. Van de Ier maakt hij een Itali aan. De kok is net ingevlogen uit Milaan. Celtic Haven is niet meer. Theo Verstegen, van restaurants De Vis sershaven en Small Talk, heeft de zaak aan de Nieuwendijk overge nomen. Al een paar weken ver bouwt hij het eigenhandig tot Trat toria Terra Mare. De mintgroene vloer is vervangen door hout, voor de rotan stoeltjes komen barokke stukken terug en een bevriende ar tiest heeft de wanden van fresco's voorzien. „Het wordt een échte Ita liaan", vertelt Verstegen. „Met alle respect: ik word gék als ik in een Italiaans restaurant stokbrood met kruidenboter krijg voorgezet. Dat hoort niet. Pizza's ook niet; die dingen komen niet eens uit Italië. Nee, hier vind je straks polenta's, crostini's, ossobuco en de hele rambam. Perroni-bier uit een fles je en wijnen van Astoria. Zelfge maakte pelati en pasta, en zelfs de oliën maken wij zelf We gaan op de seizoenen koken en de schelp dieren, de vongole, komen recht streeks uit Italië." Net als de kok: Dino Pietrosanto. Verstegen had via-via over hem ge hoord. „Hij stond in Milaan in een toprestaurant en wordt nu chef in het mijne. Hij vindt het fantas tisch hier, is nu al gek van de bou levard. Deze zomer komt ook zijn gezin naar Vlissingen." Trattoria krijgt er een stuk terras van de buurman bij en het restau rant gaat terug van zestig naar 36 tafels. „Zodat de gasten meer ruim te hebben. In Small Talk werkt dat ook. Zestien stoelen hebben we daar maar en als ik zie wat dat op levert... En denk niet dat ze veel moeten betalen. Ik vind de horeca al jaren te duur. Het is niet leuk om 16,50 te betalen voor een bitter bal met een streepje saffraan. Maar als ik dan kijk in de keuken en vijf man zie staan, dan snap ik het. Di no gaat het helemaal zelf doen, met mij ernaast. Wij gaan hier eens leven in de brouwerij breng en."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28