PZC Weinig kandidaten uit dorpen 't Traject naar Goes verhuisd 20% KORTING Man dood na val elf nieter Bediening 28 en 29 25 30 en 31 TROUWKOSTUUM B 0 S Cruyff Court almanak Jaap opent Joop Na acht maanden lag de bakkerij al in puin Zaterdag 27 februari 2010 Havens mogen elkaar beconcurreren, havenmeesters niet Tip? walcheren@pzc.nl VERKIEZINGEN Alleen CDA en SGP hebben dorpelingen hoog op lijst in gemeente Middelburg door Theo Giele en Maurits Sep arnemuiden - Wat Vlissingse par tijen in Oost-Souburg wel hebben bereikt, is Middelburgse partijen in Arnemuiden niet gelukt. Op hun kandidatenlijsten staan nau welijks hooggeplaatste dorpelin gen. Alleen CDA en SGP zijn er in ge slaagd kandidaten buiten Middel burg te vinden die hoog op de lijst willen staan voor de gemeente raadsverkiezingen. WD en Chris tenunie hebben wel kandidaten uit de dorpen, maar die staan laag op de lijst. De vijf andere partijen moeten het doen met louter 'Mid delburgers'. Ongeveer één op de acht inwoners van de gemeente Middelburg woont in Arnemui den. De PvdA heeft volgens afdelings voorzitter Marleen de Voogd uitge breid 'gescout' in Arnemuiden. In de vroegere' gemeente Arnemui den waren de sociaal-democraten altijd goed vertegenwoordigd in de raad. De onlangs overleden Jaap van Belzen was jarenlang wethou der voor de partij. „We hebben ge zocht, maar als er niemand is houdt het op", aldus De Voogd. De PvdA heeft onder anderen mensen uit de wijkbeheergroep ge polst, maar die willen zich niet aan een partij binden. Door het be zoeken van wijktafels en intensie ve contacten met de wijkbeheer groep probeert de PvdA-fractie toch op de hoogte te blijven van wat er er speelt. Bij het CDA staan Arnemuidena- ren op 2 en 5 en de SGP heeft een Arnemuidse kandidaat op num mer 3. Verder heeft het CDA nog een kandidaat uit Nieuw- en Sint Joosland op vier staan. WD en Christenunie hebben respectieve lijk één en twee kandidaten van buiten de stad, maar die komen al leen in de raad als ze genoeg voor keurstemmen halen. In de gemeente Vlissingen zijn meer Souburgers tot de kandida tenlijsten doorgedrongen en ze staan vaak ook hoger genoteerd. Ongeveer een derde van de verkies bare plaatsen kan bezet worden door mensen uit Oost- en West-Souburg en Ritthem. In de gemeente Veere zijn de kan didatenlijsten in hun geheel een volstrekt evenwichtige afspiegeling van de omvang van de dorpen. Vertaald naar verkiesbare plaatsen zijn Zoutelande (vier) en Veere (drie) echter fors oververtegen woordigd. pagina 26 en 27: luis in de pels opeen WAT IS HIEROP UW ANTWOORD? Deze unieke aanbieding geldt alleen voor de bruidegom, de vader en de schoonvader van de bruidegom. |BOS»MEN«SHOPl www.bosmenshop.nl nieuwdorp - Bij een bedrijfsonge val op een bedrijventerrein aan de Belgiëweg in Nieuwdorp is gister middag een 45-jarige man uit Duitsland om het leven gekomen. Het slachtoffer viel tijdens werk zaamheden van een steiger. Hij viel ruim elf meter naar beneden en was op slag dood. Over de oor zaak van zijn val is nog niets be kend. middelburg - Het Cruyff Court in Middelburg-Zuid, dat stichting Ar duin in januari als sportiefste zorg instelling van Nederland heeft ge wonnen, komt op het Meiveld. Gis termiddag is de precieze plek be kend gemaakt. Het Cruyff Court komt bij de skatebaan en het be staande trapveldje. ECHTE MAKELAAR., 0118-616617 koudekerke - Kinderen en oudere inwoners van Koudekerke proberen samen met de wethouders Jaap Melse en Jan Bostelaar de nieuwe ontmoe tingsplek aan het Dorpsplein uit. De overdekte hangplek werd gisteren geopend door Melse. Hiermee heeft de jeugd weer een eigen plek in het dorp. De vorige hangplek was tijdens de jaar wisseling 2007/2008 in vlammen opgegaan. De jongeren moeten hun stek wel delen met de ouderen van het dorp. De Joop - Jongeren en Ouderen Ontmoetings Plaats - is overdag be doeld voor de ouderen en 's avonds voor de jeugd. Na de opening van de Joop werd ook nog de opgeknapte Welle, het speeltuintje voor de jongere kinderen, heropend. foto Ruben Oreel middelburg - 't Traject heeft nieuw onderdak gevonden in Goes. Het samenwerkingsverband van de Korczakschool en jeugd zorginstelling AZZ was tot vorige week gevestigd in een oud pand aan de Kleverskerkseweg in Mid delburg. Vanaf volgende week is 't Traject gevestigd in het voormali ge pand van de Goese praktijk school De Wissel aan de Industrie straat. 't Traject probeert jongeren die niet meer het reguliere onderwijs volgen zo snel mogelijk weer op een school geplaatst te krijgen. Tien tot twintig jongeren uit heel Zeeland gaan voor kortere of lange re tijd naar 't Traject. Het pand in Middelburg is eigen dom van de gemeente. De raad wil dat er na het vertrek van 't Tra ject een coffeeshop in wordt geves- tigd. Tip? redactie@pzc.nl De start was mooi. De nieuwe eet- zaak in het winkelcentrum in Temeu- zen liep al direct na de opening als een trein. Het personeel, nog wat on wennig, kon de drukte nauwelijks aan. De bedrijfsleider sprong bij om de bediening én al die andere dingen die in zo'n eetgelegenheid de aan dacht opeisen, in goede banen te lei den. Maar de fikse omzet vergoedde alles. Toch kwam er na enkele weken de klad in. Tafeltjes bleven leeg, klan dizie schoof elders aan. Onderzoek van de bedrijfsleider bracht al snel de oorzaak aan het licht. De klanten ergerden zich dood aan de trage be diening. Oorzaak: op gezette tijden begaf het voltallige personeel zich naar buiten om een sigaret te roken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27