economie 113 Topappartementen Accel heeft windje mee badkameruitverkoop.nl Meer jonge mannen in de bijstand Consument moet browser kiezen 1 3 maart ...met zeezicht! /fk weumelinghe INFODAG FIETSENFABRIKANT Winst stijgt met 15 procent 80 showroom badkamers - 2000m2 magazijn voorraad KORTINGEN VAN 40 T/M 80% DIRECT UIT VOORRAAD LEVERBAAR!! Riethil 20, BREDA Bezoek ook ons filiaal in IJMUIDEN ZONDAG A.S. OPEN zaterdag 27 februari 2010 den haag - Het aantal mensen met een bijstandsuitkering is vorig jaar gegroeid met 22.000. Onder hen zijn relatief veel mannen jon ger dan 35 jaar, in deze groep steeg het aantal bijstandsgerechtigden met 38 procent. Dat meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gisterochtend. Jonge werkne mers met een kort arbeidsverleden hebben niet zo lang recht op WW en zijn daardoor sneller aangewe zen op de bijstand. De hoeveelheid bijstandsuitkerin gen liep op tot 281.000, eind decem ber (plus 9 procent). Daarmee is voor het eerst in vier jaar de dalen de lijn gestopt. De crisis treft voor al mannen. Toch zijn er nog steeds meer vrouwen (160.000) vrouwen aangewezen op bijstand dan man nen (120.000). Het merendeel van de mensen in de bijstand is alleen staand of alleenstaande ouder. hét oosterschelde drieluik www.weumelinghe.nl VAN 11.00-14.00 U OP DE BOUWLOCATIE heerenveen - De economische te genwind heeft geen vat op fietsen- fabrikant Accell in Heerenveen. Het bedrijf, bekend van de merken Batavus, Sparta en Koga, heeft afge lopen jaar de omzet met 6 procent zien stijgen en de nettowinst met 15 procent tot 32,7 miljoen euro. Het bedrijf weet de omzet op peil te houden door vooral duurdere fietsen te verkopen, ook in de ex portlanden Duitsland en Frankrijk. Ondanks het broze economisch herstel gaat topman René Takens ervan uit dat zowel omzet als winst dit jaar verder omhoog zal gaan. Accell verkocht vorig jaar 986.000 fietsen, 12.000 meer dan in het jaar daarvoor. Daarmee kwam de om zet op 572,6 miljoen euro. Netto verdiende het bedrijf vorig jaar 32,7 miljoen euro. De gemiddelde prijs per fiets nam toe tot 439 euro. In 2008 was dat 415 euro. De elektrische fiets is inmiddels goed voor een kwart van de omzet van Accell. Ook de verkoop van duurdere mountainbikes en race fietsen vertoont een stijgende lijn. Daartegenover staat dat de verkoop van gewone (stads-)fietsen is ge daald. Volgens Takens is het koopgedrag van de consument minder voor spelbaar geworden. Dat geldt voor al voor het moment van aankoop. „De dynamiek in de markt was gro ter dan voorgaande jaren. Dit heeft meer gevergd van het aanpassings vermogen van onze organisatie, maar heeft ook bijgedragen aan de groei van onze resultaten." De gril ligheid in combinatie met de hoge inkoopkosten voor elektrische fiet sen doet winkeliers voorzichtiger inkopen, zegt hij. Beleggers wisten het aandeel Accell het afgelopen jaar te vinden. De waarde van een aandeel verdubbel de tot 34 euro. De productie bij Koga-Miyata in Heerenveen, onderdeel van de Accell Croup. Accel heeft vorig jaar de omzet en de winst zien stijgen en rekent voor 2010 op een verdere toename van de resultaten. foto Lex van Lieshout Duscholux, Sanijura, Hoesch Dansani, Dorenbracht, Grohe en vele andere topmerken!!! Douchewanden, (bubbel)baden, stoomcabines, kranen, douchebakken, meubels, douchepanelen etc. Ook diverse inbouwkeukenaparatuur o.a. Miele, Siemens, en nog enkele showroomkeukens! Meer info bel 06 - 28448040 of ga naar badkameruitverkoop.nl Vrijdag 14.00 - 19.00 uur Zaterdag 12.00 -17.00 uur VAN 12.00 TOT 17.00 schiphol - Ruim negen miljoen computergebruikers in Nederland moeten de komende weken kie zen met welke browser zij stan daard gaan surfen op internet. Voor velen is het misschien niet zo belangrijk, maar voor bedrijven als Microsoft en Google staat veel op het spel. De keuze vloeit voort uit een schik king die de Europese Commisie heeft getroffen met Microsoft. Brussel deed onderzoek naar mis bruik van de dominante positie die het Amerikaanse softwarecon cern heeft met zijn besturingssys teem Windows. Deze positie zou onder meer zijn gebruikt om con currentie voor zijn browser Inter net Explorer te bemoeilijken. Vanaf dinsdag krijgen gebruikers van Windows XP, Windows Vista of Windows 7 na een software-up date bij het opstarten van internet een keuzescherm. Daarop staan de vijf belangrijkste browsers: naast Internet Explorer zijn dat Firefox, Chrome (Google), Safari (Apple) en Opera. Als met de computer muis naar rechts wordt bewogen, verschijnen nog eens zeven surf- programma's. Microsoft heeft met de Europese Commissie afgesproken dat de browsers in willekeurige volgorde verschijnen. Als een computerge bruiker al een ander programma dan Internet Explorer gebruikt, krijgt hij geen keuzescherm. Windows is in Nederland op bijna veertien miljoen thuiscomputers geïnstalleerd. Twee derde daarvan heeft Internet Explorer als stan- daardbrowser. Bas Paumen, na mens Microsoft Nederland verant woordelijk voor Windows, ver wacht dat Internet Explorer markt aandeel zal verliezen, nu computer gebruikers moeten gaan kiezen. „Maar hoeveel dat zal zijn, kan ik niet zeggen." Dinsdag is geen D-day voor Microsoft. De soft ware-update bereikt Windows- pc's geleidelijk. De eerste week krijgt ongeveer 6 procent ermee te maken. In april zal de helft van de pc-eigenaren zijn bereikt. Eind april is de campagne afgerond, al dus Paumen. De afgelopen jaren zag Microsoft de concurrentie voor Internet Ex plorer al fors toenemen. Vooral Fi refox is inmiddels een veelgebruikt alternatief Wereldwijd heeft deze browser al een marktaandeel van 24 procent, zo blijkt uit cijfers van marktonderzoeker Net Applica tions. In sommige landen in Euro pa is dat aandeel zelfs meer dan 30 procent. Toch is de verwachting dat Google vooral van de nieuwe situatie profiteert. Het gebruik van deze browser is de afgelopen maan den het sterkst toegenomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 13