MODERN aan de Ringwalburg plastic voor ramen' Bodemschatten Radio 1 zendt uit vanuit Muzeeum Sleepvaartfans bijeen in hotel Arion Neergeschoten man hoort weer werkstraf eisen Informatieavond over extra lus in Giro d'ltalia zaterdag 27 februari 2010 De ringwalburgen waren in hun tijd moderne vestingwerken die goed bestand waren tegen aanvallen van voetvolk en manschappen te paard, bewapend met pijl en boog. T7*C '&BS8&ffi)BSB88fflS!8ZK)ZSW&SSZSmtti kwekerij behoorlijk specialistisch werk. „Daarvoor zijn in elk geval de volgende spullen nodig: trans- formatoren, assimilatielampen, elektriciteitssnoer, hout, gipspla ten, afzuiging, koolstoffilters, venti latoren, potgrond, plantenpotjes, zwart landbouwplastic." Als buurtbewoners zien dat derge lijke spullen in een pand worden gebracht, is het volgens de ambte naar zaak wantrouwend te zijn. „Want de meeste hennepkweke rijen zijn ronduit gevaarlijk. Ook al is de aanleg nog zo professio neel gedaan, uiteindelijk is de elek trische installatie in een woonhuis absoluut niet berekend op het stroomverbruik van een hennep kwekerij. De kans op brand is daar om levensgroot. Dat wil je niet bij jou in de straat." Waakzaamheid is volgens Hubregt- se ook geboden als er in de nachte lijke uren ongebruikelijke activitei ten zijn zoals verhuizingen of ver bouwingen. Met zwart plastic afge plakte ramen, permanente con- densvorming op de ramen, conti nue geluiden van ventilatoren en afzuiging en een indringende zoe te geur zijn volgens hem ook te kens dat er een kwekerij in een ge bouw aanwezig kan zijn. Hij waarschuwt verhuurders extra waakzaam te zijn bij het contant betalen van de huur en bij vooruit betalen van huur. Hij raadt ze ook aan om regelmatig langs te gaan bij verhuurde en lege panden. VLISSINGEN Het radioprogramma 'Verkiezings- karavaan' van Radio wordt dins dag 2 maart van 13.30 tot 16.30 uur uitgezonden vanuit het Zeeuws Ma ritiem Muzeeum in Vlissingen. De uitzending staat in het teken van de gemeenteraadsverkiezingen. Gasten gaan live met elkaar in de bat, er zijn reportages en Danny Vera liit Middelburg zorgt voor de muzikale omlijsting. VLISSINGEN Lekko, vereniging van belangstel lenden voor sleepvaart, houdt van daag de jaarlijkse bijeenkomst in Vlissingen. Van 10 tot 14 uur zijn geïnteresseerden welkom in hotel Arion. Tijdens de bijeenkomst is er een maritieme ruilbeurs. Lekko ver zorgt een winkeltje met boeken, fo to's en gratis promotiemateriaal. Ook de afdeling Zeeland van de World Ship Society is aanwezig. DEN HAAG - Een 39-jarige Vlissin- ger heeft in hoger beroep bij het Haagse gerechtshof vrijspraak ge vraagd van de bedreiging van poli tiemensen in Renesse door wie hij uiteindelijk in zijn been werd ge schoten. Eerder kreeg hij een werk straf van 150 uur opgelegd, ook voor het bedreigen van zijn broer. In juli 2008 had de man ruzie met zijn broer. In de keuken van zijn toenmalige Griekse restaurant in Renesse liep het uit de hand. De verdachte zelf zou de politie heb ben gebeld. Toen de politie kwam, zagen zij de verdachtezo met een mes zwaaien dat een van hen zich gedwongen voelde hem in diens been te schieten. De Vlissinger zelf zegt dat zijn agressie zich nimmer tegen de politie richtte. Hij ontken de gisteren zelfs dat hij een mes in zijn hand had, eerder gaf hij dat wel toe. Hofaanklager mr. C. Strack eiste 100 uur werkstraf en twee maanden voorwaardelijk. reeds meer dan 500.000 gebruikers gingen u voor! blijven wonen in uw vertrouwde omgeving met een traplift volledige garantie en service de fiscus betaalt tot wel 50% mee! bel voor een gratis en vrijblijvend trapliftadvies bij u thuis foto Dirk-Jan Gjeltema MIDDELBURG - Voor bewoners en bedrijven langs de Middelburgse singels is er maandag een informa tieavond over de Giro d'ltalia. Vorige week werd bekend dat de renners op 10 mei een extra lus rij den via de Vlissingsesingel, Lange- vielesingel, Seissingel, Seisplein, Walensingel, Looierssingel en Het Groene Woud. Vandaar volgen de renners het oorspronkelijk par koers over de kaaien naar de finish op de Dam. De wijziging betekent dat ook langs de singels verkeersmaatrege len genomen moeten worden. De gemeente verstrekt hierover maan dag vanaf 20.00 uur informatie in de raadszaal in het stadskantoor. Stuur mij vrijblijvend informatie. De traplift is voor: rechte trap trap met 1 of 2 bochten buitentraplift Postcode Telefoon Afd2241 V Werelds meesI gekozen en gewaardeerde traplift Opsturen in een envelop zonder postzegel naar: Stannah Trapliften B.V., Antwoordnummer 17006, 2170 VB Sassenheim t Zanddorp 51 t Zanddorp 125 Middelburg Middelburg Tussen 18:00 uur en 18:00 uur zullen deze twee wpnmger. te bezichtigen zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 133