Zeeland Geruzie Obase moet stoppen PZC 5 Pieter Zeeman in finale Vakkanjers 20% KORTING Bediening SCHOUWEN-DUIVELAND 28 en 29 VERKIEZINGEN Nieuwe gemeenteraad dient met schone lei te starten tl 30 en 31 Dode bij ongeval in Nieuwdorp TROUWKOSTUUM BOS Cruyff Court komt op het Meiveld almanak Aanleggen bij De Scheepswerf De bodemschatten van de ringwalburg Zaterdag 27 februari 2010 door Ton van den Nouweland zierikzee - Onderwijswethouder Roel van der Wekken moet bin nen twee weken aangeven op wel ke punten het niet botert tussen hem en de stichting voor het open baar onderwijs Obase. Zijn opvol ger moet die conflicten dan snel oplossen, zodat de nieuwe ge meenteraad het basisonderwijs met een schone lei tegemoet kan treden. Dat is de strekking van een motie van WD, PvdA, LSD en Alert! die donderdagavond met algemene stemmen door de gemeenteraad is HogeschoolZeeland Meld je aan op www.hz.nl aangenomen. „Ik heb de uitvoe ring van die motie toegezegd", rea geerde Van der Wekken gisteroch tend. „Daar zijn onze ambtenaren ook al volop mee bezig. Maar ik weet niet of dat binnen veertien dagen lukt. Dat zal, denk ik, iets langer gaan duren." Aanleiding voor de motie is de kos ten overschrijding van 262.000 eu ro voor de verbouwing van OBS Binnen de Veste. Verder ligt er nog een hoop oud zeer bij Obase, dat zijn oorsprong vindt in het nog niet volledig effec tueren van de verzelfstandiging van Obase en Radar (bijzonder on derwijs) in 2006. Zo beschikt Oba- zierikzee - Het team van de afde ling metaal en elektra van Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee is door gedrongen tot de finale van de Ju nior Vakkanjerwedstrijd. De Zierikzeese vmbo'ers moeten zich daar meten met 27 andere teams uit het land. De finales zijn se na vier jaar nog niet over de no tariële akten van overdracht van de scholen. Obase heeft de vier partijen, die de motie hebben ingediend, ver der laten weten dat ze onder meer nog 125.000 euro tegoed heeft als compensatie voor het sluiten van het asielzoekerscentrum, er een fonds van twee ton moet .komen als buffer voor personele inzet en dat de overschrijdingsruimte van 50.000 euro voor Obase jaarlijks geïndexeerd moet worden. Van der Wekken moet eerst uitzoe ken of deze bedragen kloppen. Ver der moeten zijn ambtenaren uit zoeken hoe sterk de gemeente op 4, 5, en 6 maart tijdens het be- roepenevenement Skills Masters in Ahoy Rotterdam. Duurzame energie is het thema van de Junior Vakkanjes dit jaar. De teams kregen als opdracht een fiets met vliegwielaandrijving te ontwerpen en te bouwen. Het voor wat betreft deze onenighe den juridisch in de schoenen staat. En tenslotte moet wethouder Van der Wekken aangeven of hij Obase geld heeft gegeven of nog wil ge ven dat hij volgens de wet ook aan Radar moet uitkeren. Als Van der Wekken dat allemaal heeft uitgezocht moet hij die infor matie aan zijn opvolger geven. Die moet dan kijken of hij/zij de plooien glad kan strijken. „Het is van belang bij aanvang van de nieuwe zittingsperiode van de raad te investeren in een goede re latie met zowel het openbaar als het bijzonder onderwijs", zeggen de vier indieners van de motie. team van Pieter Pontes bestaat uit limmy Verboom, Niek van de Zan den, Quinten Schnitzler, Max de Graaf en Jochem Groenendijk. Ze worden begeleid door techniekdo cent Martin Stoutjesdijk. Ook het team van het Calvijn College in Krabbendijke staat in de finale. Havens mogen elkaar beconcurreren, havenmeesters niet Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl nieuwdorp - Bij een bedrijfsonge val op een bedrijventerrein aan de Belgiëweg in Nieuwdorp is gister middag een 45-jarige man om het leven gekomen. Het slachtoffer viel tijdens werkzaamheden van een steiger. Hij viel ruim elf meter naar beneden en was op slag dood. Over de oorzaak van zijn val is nog niets bekend. Het slachtoffer is afkomstig uit Duitsland. op een WAT IS HIEROP UW ANTWOORD? Deze unieke aanbieding geldl alleen voor de bruidegom, de vader en de schoonvader van de bruidegom. bos'MEN'SHOF] www.bosmenshop.nl MIDDELBURG Het Cruyff Court in Middel burg-Zuid, dat stichting Arduin in januari als sportiefste zorginstel ling van Nederland heeft gewon nen, komt op het Meiveld. Gistermiddag is de precieze plek bekend gemaakt. Het Cruyff Court komt bij de skatebaan en het trap veldje. Tip? redactie@pzc.nl De start was mooi. De nieuwe eet- zaak in het winkelcentrum in Terneu- zen liep al direct na de opening als een trein. Het personeel, nog wat on wennig, kon de drukte nauwelijks aan. De bedrijfsleider sprong bij om de bediening én al die andere dingen die in zo'n eetgelegenheid de aan dacht opeisen, in goede banen te lei den. Maar de fikse omzet vergoedde alles. Toch kwam er na enkele weken de klad in. Tafeltjes bleven leeg, klan dizie schoof elders aan. Onderzoek van de bedrijfsleider bracht al snel de oorzaak aan het licht. De klanten ergerden zich dood aan de trage be diening. Oorzaak: op gezette tijden begaf het voltallige personeel zich naar buiten om een sigaret te roken. ZIERIKZEE - Met het gisteren geopende grand-ca- fé De Scheepswerf aan de Vissersdijk is Zierikzee een bijzondere horeca-gelegenheid rijker. Pas send in de maritieme sfeer van Nieuwe Haven en 't Sas en grenzend aan de Stads Commercie- werf van Museumhaven Zeeland, voegt het iets toe aan de uitstraling van de stad. Er is drie jaar gepraat over een goede invulling van deze leeg staande loods van de Zierikzeesche Houthandel. Het pand is eigendom van de Stichting Monu- menten Schouwen-Duiveland die ook de hal van de Museumhaven bezit. Exploitant van De Scheepswerf is Martin Rademaker, op de foto be neden lopend met een bos bloemen. De zaak is dagelijks van 9 tot 9 open. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 129