38I sport Debacle in Europa baart Bert van 1 Sterke bezetting Zeeuws indoortennistoernooi Zaman Sport loopt een punt uit Monsterscore voor M.D. Meeusen Portsmouth vraagt faillissement aan Hondo ritwinnaar op Sardinië Vacansoleil en Skil in Amstel Gold Race Bondscoach Bert van Marwijk maakt zich zorgen over het niveau van de eredivisie. „De Europa League heeft aange toond hoe groot het gat is met de internationale top." Roda JC in slotfase langs ADO Den Haag Zeeuwen op dreef tijdens NK dressuur zaterdag 27 februari 2010 HULST In de eerste klasse vrouwen van de bedrijfsvolleybalcompetitie in Hulst nam Zaman Sport een voor sprong van één punt op Notaris Stolker door een 3-0-zege op RAHE Buigwerken. Zaman kreeg daarbij hulp van Ferket en de Maat, dat Stolker op 2-1 hield door de tweede set met 26-24 naar zich toe te trek ken. In de eerste klasse mannen bleef de marge tussen Party Max en Out- okumpu elf punten. Beide teams wonnen met het maximaal mogelij ke verschil van 4-0. MIDDELBURG In de eerste klasse van het Ore- vo-zaalvoetbal staat M.D. Meeusen weer aan de leiding. Ze wonnen met liefst 15-0 van Drie Koningen. Verder was La Porte D'or met 4-0 te sterk voor Oud Sluis. La Porte staat nu op twee punten afstand met een wedstrijd minder gespeeld. In het bekertoernooi haalde De Blauwe Tulp de halve finale. De Schoondijkenaren wonnen in laat ste seconden van de verlenging met 6-5 van Spitsbroek. PORTSMOUTH De Engelse voetbalclub Portsmouth heeft gisteren een fail lissement aangevraagd. De club heeft meer dan 60 miljoen pond (67 miljoen euro) schuld. Met de aanvraag van het faillissement wordt voorkomen dat de 112 jaar oude club ophoudt te bestaan. Wel zal Portsmouth, dat onder strikt fi nancieel toezicht van een bewind voerder komt, negen punten in mindering krijgen en dus vrijwel zeker degraderen. IGLESIAS Danilo Hondo heeft zijn eerste ze ge in het shirt van Lampre op zak. De Duitse wielrenner won giste ren de vierde etappe van de Ronde van Sardinië, een rit over 181 kilo meter van Carbonia naar Iglesias. De 36-jarige Hondo klopte in de massasprint de Italianen Giovanni Visconti. De Tsjech Roman Kreuzi- ger behield de leiderstrui. Hondo's ploeggenoot Alessandro Petacchi kwam in volle sprint ten val. De Italiaan raakte niet ernstig ge wond, maar werd wel naar het zie kenhuis gebracht voor onderzoek. VALKENBURG Vacansoleil en Skil-Shimano zijn ook dit jaar verzekerd van een start bewijs in de Amstel Gold Race. De twee Nederlandse wielerploegen kregen gisteren van koersdirecteur Leo van Vliet een wildcard voor de klassieker, die op 18 april wordt ver reden. Van Vliet zal binnenkort de resterende wildcards vergeven. De achttien ploegen uit de UCI Pro- Tour zijn automatisch startgerech tigd, waaronder het Rabobank- team. De Rus Sergei Ivanov won de laatste editie in Valkenburg. SELECTIE ORANJE Ron Vlaar zit in de definitieve selectie. In 2005 debuteerde hij in Oranje. Vlaar speel de twee interlands, tegen Italië en Tsjechië. den haag - In de strijd tegen degra datie boekte Roda JC gisteravond tegen ADO Den Haag een belang rijke overwinning. Het werd 1-2. Anouar Hadouir was in de 86e mi nuut de matchwinner. Bij rust stond het 1-1 door treffers van Mads Junker (Roda) en Kees Luijckx (ADO). De Graafschap heeft gisteren de koppositie in de Jupiler League ver stevigd. De 'Superboeren' wonnen voor eigen publiek met 3-1 van subtopper Excelsior. Naaste bela ger Go Ahead Eagles bleef in Maas tricht bij MW steken op 0-0. Ook de nummer drie, FC Zwolle, verspeelde twee punten. FC Eind hoven verloor bij Omniworld met 3-1. Voor de ploeg van de geschor ste coach Jan Poortvliet wacht maandag een belangrijker klus. Een gelijkspel uit bij Veendam le vert de Eindhovenaren de titel in de derde periode op. door Sven Bakker goes - Het is een rare gewaarwor ding bij het Zeeuws indoorkam pioenschap tennis dat aanstaande maandag van start gaat. Waar nor maal gesproken het toernooi, net als vele andere Zeeuwse toer nooien, kampt met een matige be zetting in de hoogste categorieën, is nu het tegendeel het geval. De drie Zeeuwse top 100-spelers bij de mannen zijn de grote favo rieten voor de titel in de i-catego- rie. „Frank Clausing, René Linden- bergh en Alexander Nonnekes heb ben alle drie toegezegd mee te zul len spelen", zegt Sandra van Ee- nennaam, terwijl ze gisteravond nog druk bezig was met de plan ning. „Het initiatief kwam van Frank en toen is van het een het ander gekomen. Die jongens krij gen maar weinig kans om aan een toernooi in Zeeland mee te doen, omdat zij 1 of 2 zijn. Bovendien krijgt het toernooi hierdoor meer bekendheid en publiciteit." Naast Clausing, Lindenbergh en Nonnekes wordt het schema aan gevuld met de 3-spelers Johnny Quaak, Harold Schipper en Koen van den Berge en 4-speler Sven Vermeulen. Bij de vrouwen staan Bernice van de Velde en Caro Schuitema op de deelnemerslijst. Met de deelname van de Zeeuwse topspelers lijkt het ZK-indoorten- nis een nieuw leven te zijn inge gaan. Vorig jaar deden er slechts twee 3-spelers mee bij de mannen. De wedstrijden in de TSI-hal in Goes starten van maandag tot en met vrijdag om 17.15 uur, op zater dag om 9.00 uur en op zondag tij dens de finaledag van het toernooi om 10.00 uur. ermelo - In Ermelo ging gisterer het NK dressuur voor de subtop van start. Op het KNF-federatie centrum bezweken heel wat top pers onder de druk. Niet de Zeeuwen Chantal Nijpjes, Wilms Salm, Thamar Zweistra en de voor de Hexagon Stal uit Schore rijden de Raz Nitzani. Zij plaatsten zich bij de laatste twaalf voor de halve finale van vandaag. In de ZZ-licht stuurde Thamar Zweistra de Rubiquil-dochter Whoopy met 65,71 procent naar een fraaie vierde plaats. Wilma Salm eiste met de merrie Victoria met 64.67 procent de vijfde stek op. In de ZZ-zwaar stuurde Chant- hal Nijpjes U'Ve Got It naar een to taal van 64.52 procent. Wat goed bleek voor de vierde plaats. Een plaats lager dan Raz Nitzani. Als laatste starter sleepte Thamar; Zweistra ook nog een startbewijs in de wacht. :o- ed 1 en M Us M iar Ron Vlaar, hier in actie voor Jong Oranje, maakt zijn rentree in de selectie van het Nederlands Elftal. door Lucien Roelandt foto Estela Silva/ANI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 126