Zorgen over toekomst dijkrecreatie Samenwerking is nog 281 zeeland Lijsttrekkers Terneuzen Tegenvallers maken Sluis nóg armer Lintje voor Albert Ras (66) Eva Ferket finaliste voorleeswedstrijd D66 zet zich in voor koopzondag fl|i| dri zaterdag 27 februari 2010 NATURA 2000 PvdA en SP Hulst in actie door Harold de Puysseleijr HULST - De PvdA en de SP in de ge meente Hulst maken zich ernstig zorgen over toekomstige recreatie mogelijkheden op de Westerschel- dedijken. De PvdA onderzoekt de mogelijk heid om wetgeving die de beper kingen opwerpt juridisch aan te vechten. De SP wil het college van burge meester en wethouders opdracht geven de aanwijzing van de Wes- terschelde als beschermd natuurge bied aan te vechten. Aanleiding voor de ongerustheid is de afsluiting met hekwerken en afrasteringen van de dijk bij Osse- nisse. De bescherming van de na tuurwaarden op grond van de zo geheten Natura 2000-regelgeving is er de voornaamste oorzaak van dat de recreant wordt geweerd van de dijk en de strandjes in de omge ving. De dorpsraad Ossenisse voelt zich aan alle kanten bedrogen door de overheid. Eerst omdat ver zuimd was de dijkafsluitingen door Harold de Puysseleijr hulst - De eerste halve finale van het Zeeuws-Vlaams voorleeskam- pioenschap is gewonnen door Eva Ferket van basisschool Heidepoort uit Heikant. Zij las voor uit 'Spijt!' Van Carry Slee. Op de tweede plaats eindigde Thomas Weemaes van basisschool de Moerschans uit Hulst. Hij las voor uit 'Mees Kees op kamp' van Mirjam Oldenhave. De derde plaats was voor Iris Blommaert van basisschool Willi- brordus uit Hulst. Ook zij las voor uit 'Mees Kees op kamp' van Mir jam Oldenhave. De verschillen waren erg klein. VERKIEZINGSDEBAT Burgemeesters Terneuzen, Sluis en Hulst doen door Wout Bareman vooraf te bespreken met de bevol king, later omdat ondanks toezeg gingen van de provincie niet alle obstakels werden verwijderd. Nu volgens de dorpsraad Ossenisse ook is gebleken dat de gemeente vooraf op de hoogte was van de ge nomen maatregelen, is ook het ver trouwen in met name wethouder Fons Dobbelaer (Recreatie en Toe risme) volledig verdwenen. De hele gang van zaken is voor de PvdA Hulst aanleiding zelf te on derzoeken of er nog iets tegen de afsluiting uit te richten is. „Deze wetgeving is de doodsteek voot de toeristische ontwikkeling van de Westerscheldedijken, die wij juist meer willen benutten." De SP denkt er hetzelfde over. „Dit be sluit kan grote gevolgen hebben voor de recreatie op de dijken en de stranden van de Westerschel- de", zegt SP-fractievoorzitter Ger van Unen. Volgens haar is het tot 1 april mogelijk beroep aan te teke nen tegen de aanwijzing van de Westerschelde als Natura 2000-ge- bied en moet de gemeente dat be roep aantekenen. terneuzen - De samenwerking tus sen de drie gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen is, sinds de herindeling en ondanks tal van goedbedoelde pogingen, nog veel te vrijblijvend. Dat moet na het aantreden van de nieuwe gemeen tebesturen direct anders. De burgemeesters van Terneuzen, Maar uiteindelijk zag de deskundi ge jury Eva Ferket toch als de te rechte winnaar. De voorleeswedstrijd vond afgelo pen donderdagavond plaats in de bibliotheek in gemeenschapscen trum Den Dullaert in Hulst. Er de den kinderen mee uit de groepen zeven en acht van alle basisscho len in Oost-Zeeuws-Vlaanderen. De volgende regionale voorronden zijn 9 en to maart in de raadszaal van het stadhuis in Axel. Voorlees- kampioenen van basisscholen uit de kanaalzone strijden daar om de titel. Iedere winnaar gaat naar de Zeeuwse finale op 17 april in Mid delburg. Sluis en Hulst waren het daarover gisteravond, tijdens een verkie zingsdebat van D66 in jazzcafé Por- gy Sc Bess in Terneuzen, op grote lijnen eens. Het debat zou gaan over veiligheid in de regio in de breedste zin. Maar daarover was ie dereen het eigenlijk wel snel eens: de N6t-versmalling in de Braak man leidt tot nieuwe, onveilige si tuaties op de oost-westroute en de GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN 3 maart 2010 door Martijn de Koning sluis - D66 gaat zich inzetten voor behoud van de koopzondagen in toeristische gebieden. West- Zeeuws-Vlaanderen moet zich daarbij als geheel kunnen profile ren als toeristisch gebied, waar door in alle kernen koopzondagen mogelijk blijven. Dat zei T\veede Kamerlid Boris van der Ham giste ren tijdens een werkbezoek in de regio tegen Sancho Jansen, voorzit ter van de Middenstandsvereni ging Sluis. De (net gevallen) regering besloot onlangs het aantal koopzondagen fors te beteugelen. Wat dat con creet voor Sluis (en ook Hulst) be tekent, is niet duidelijk. Van der Ham beloofde binnenkort een mo tie in te dienen die onder meer Sluis moet helpen de koopzondag te behouden. De precieze strek king daarvan kon hij nog niet ver tellen. De koopzondag was één van de be langrijkste onderwerpen tijdens het gesprek. „Van der Ham vroeg of de hele streek gebaat is bij het openhouden van winkels op zon dag. Ik heb aangegeven dat dit vol gens mij voor andere kernen ook best belangrijk is", gaf Jansen na af loop van het gesprek aan. De D66-delegatie sprak verder met Jansen over regelgeving. „Ik heb verteld dat ik niks merk van dere gulering bij de lokale en landelijke overheid. Sterker nog, ik heb het idee dat het de afgelopen vier jaar alleen maar erger is geworden." politie Zeeland mag niet worden getroffen door schaalvergroting. Eerder moet worden gedacht aan samenvoeging van de hulpdien sten van de Veiligheidsregio met de politie. Maar verder was het debat vooral gewijd aan hete hangijzers als het drugsbeleid en de gevolgen van de bezuinigingen. Tweede Kamerlid Boris van der Ham waarschuwde door Edy de Witte KOEWACHT - Als de sportieve strijd een garantie geeft voor de komen de verkiezingsuitslag zal de partij TOP/Gemeentebelangen in de ge meente Terneuzen komende woensdag hoog scoren. De drie wethouders Frank van Hulle (TOP/ Gemeentebelangen), Jaap Bos (CDA) en Cees Liefting (PvdA) trokken gisteravond in het gemeenschapscentrum de Vla schaard in Koewacht de riempjes stevig aan voor een wedstrijdje fiet sen op de rollen. Na een spannende rit over 500 me ter trok Frank van Hulle aan het langste eind. In eerste instantie zou ook de tweede PvdA-wethou- door Martijn de Koning sluis - Het afschrijven van braak liggende bedrijventerreinen en leegstaande varkensstallen kost de gemeente Sluis dit jaar nog 2,5 tot 3 miljoen euro. De korting van het Rijk op het gemeentefonds schat Ben Hennekam op zo'n anderhalf miljoen euro. De wethouder financiën waar schuwde de gemeenteraad deze week dat daarom na de verkiezin gen 'draconische maatregelen' no dig zijn en de volgende gemeente raad 'fundamentele keuzes zal moeten maken'. Op verschillende bedrijventerreinen in Sluis ligt mo menteel zo'n twintig hectare grond te wachten op geïnteresseer de ondernemers. „We moeten zo reëel zijn te stellen dat we die de komende jaren niet vol krijgen", zei Hennekam. „Onze accountant adviseert ons daarom dringend tien hectare af te schrijven." De varkensstallen werden door de gemeente gekocht om later door te verkopen aan ontwikkelaars, maar ook die staan niet te springen. De tegenvallers doen de financiële po sitie van Sluis geen goed. De ge meente heeft al ruim zeventig mil joen euro schuld en staat daarom onder financieel toezicht van de provincie. CLINCE - Albert Ras (66) uit Sint Jansteen is gisteravond op de af scheidsbijeenkomst van 'zijn' zwemvereniging De Kikkers ver rast met een koninklijke onder scheiding. Ras was in 1981 betrok ken bij de oprichting van De Kik kers en wierp zich altijd op als de grote promotor van de vereniging. Gezien zijn leeftijd wijde hij het rustiger aan gaan doen. Helaas kon de zwemclub geen opvolger voor hem vinden. Daardoor is de vereni ging per 31 december jongstleden opgeheven. Ras was verder een aantal jaren actief als bestuurslid van de Clingse Volleybalvereni ging. Daarnaast was hij in 1998 be trokken bij de oprichting van to neelvereniging Clingclaerl, waar hij nog actiefis als decorbouwer. Albert Ras met lintje. Zijn vrouw kreeg een bloemetje, foto Mark Neelemans Collega-wethouder Co van Schaik geeft startsein. Klaar op de rollen (vlnr)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 122