zeeland 127 2300 2200 Vlamingen werken bij de buren Houding Rijk is logisch Sluise raadsleden buitelen over elkaar heen om hun verbazing uit te spreken over het gedrag van Rijks waterstaat waar het de toekomst van de N61 betreft. Het Rijk stelde eerst dat er niks meer aan het plan kan veranderen, maar zegt nu dat door het indienen van zienswij zen nog wel wijzigingen mogelijk zijn, luidt de klacht. Rijkswater staat is onduidelijk en schept valse hoop bij aanwonenden van de N61. i Expositie poppen Terneuzen gaat duurzaam inkopen zaterdag 27 februari 2010 Dagelijks trekken zo'n 2300 Zeeuwen de grens over om ergens in Vlaande ren aan de slag te gaan. In omgekeerde richting pendelen 2200 Vlamingen in de richting van Zeeland. De cijfers worden momenteel geactualiseerd. Studenten van de gingen in kaart. Raadsleden in de gemeente Sluis verwijten Rijkswater staat onduidelijkheid om trent de tracékeuze voor de toekomstige N61. Dat is op z'n minst naïef te noemen. Roosevelt Academy en de Universiteit van Cent brengen de komende maanden de omvang van de grenspendel, de kansen en de bedrei- foto's Peter Nicolai ANALYSE door Martijn de Koning De kritiek van de Sluise politici is opvallend. Waterstaat heeft er on langs voor gekozen met het tracé van zijn keuze de definitieve proce dures op te starten. Dat daar ver volgens iedereen nog iets over mag zeggen, is de normaalste zaak van de wereld. In een gemeente gaat dat, bijvoorbeeld bij het vast stellen van een bestemmingsplan, niet anders. Waterstaat maakt duidelijk dat er, na het indienen van zienswijzen, -in het N6i-tracé nog kleine dingen kunnen veranderen. Dat is geen valse hoop geven, maar onderdeel van een democratisch proces zoals dat in dit land gewoon is. Als Wa terstaat géén mogelijkheid tot het indienen van zienswijzen geeft, is dat een overtreding van de wet. En als de dienst zou zeggen: 'u mag wel bezwaar maken, maar we doen er toch niks mee', zou haar terecht arrogantie worden verwe ten. De houding van Rijkswaterstaat is, kortom, normaal en logisch. Die van de Sluise politici is óf naïef, óf een poging tot scoren in verkie zingstijd. TERNEUZEN - In de bibliotheek in Terneuzen exposeert tot 22 maart Poppenhobbyclub Jeeki. Iedere maandag komen vijf vrouwen bij een om samen hun grootste hob by te beoefenen, poppen maken. Gemaakt van speciale poppenklei. Te zien zijn onder andere peuters en babys' in allerlei maten, ver schillende kalebas mannetjes, een kerstman en een heel orkest. door Wout Bareman TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen besteedt de komende jaren extra aandacht aan duurzaam inko pen. Met het oog daarop onderte kenen wethouder Jaap Bos en di recteur Tjeu van Mierlo van de Zeeuwse Milieufederatie (ZMF) maandag de officiële Deelnamever klaring Duurzaam Inkopen. Volgens wethouder Bos biedt duurzaam inkopen veel voordelen. „Het milieu is erbij gebaat, maar de aanschaf van energiezuinige producten levert ook geld op." De ZMF is blij met het initiatief van de gemeente. Terneuzen geeft het goede voorbeeld en de milieu federatie roept de overige Zeeuwse gemeenten op dat voorbeeld snel te volgen. Met de ondertekening van de verklaring sluit Terneuzen zich aan bij het programma Duur zaam Inkopen van de Rijksover heid. Dit programma ondersteunt en adviseert de gemeenten bij de uitvoering van het inkoopbeleid. Jaarlijks kopen alle overheidsorga nisaties bij elkaar voor meer dan 50 miljard euro in. Door zelf duur zaam in te kopen, krijgt de markt voor duurzame producten een ste vige impuls, oordelen Bos en Van Mierlo. De Deelnameverklaring Duurzaam Inkopen wordt maan dagmiddag ondertekend in sport complex Vliegende Vaart. De loca tie is speciaal gekozen omdat het complex tot een van de duurzaam ste Nederlandse sportcomplexen behoort.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 121