381 sport Debacle in Europa baart Bert van 2~ roda ic in ueuwen up ureei SELECTIE ORANJE Bondscoach Bert van Marwijk maakt zich zorgen over het niveau van de eredivisie. „De Europa League heeft aange- Ron vlaar zit in de definitieve ln toond hoe groot het gat is met de internationale top de twee interlands, tegen Italië en Tsjechië. slotfase langs Sterke bezetting Zeeuws tijdens NK dressuur ado den haag indoortennistoernooi Zeeuwen op dreef FM Sranang 2 verliest in laatste minuten Milou Flohil in halve finale onderuit Portsmouth vraagt faillissement aan Nederland B ligt eruit op WK driebanden Vacansoleil en Skil in Amstel Gold Race zaterdag 27 februari 2010 0 2005 debuteerde hij in Oranje. Vlaar speel- Ron Vlaar, hier in actie voor Jong Oranje, maakt zijn rentree in de selectie van het Nederlands Elftal. foto Estela Silva/ANP door Lucien Roelandt ETTEN LEUR In de strijd om lijfsbehoud was het tweede team van FM Sranang dicht bij een verrassing in het duel met ELZV/Auto Hommel. In Etten Leur leed de eersteklasser een nipte 6-5-nederlaag tegen de nummer twee van de ranglijst. Zeven minu ten voor tijd was het nog 2-5, maar nadat FM Sranang 2 met vier man verder moest buitte de thuisclub de numerieke meerderheid uit. In de slotfase werd het 6-5. Voor FM Sranang 2 scoorden Jihad Azzagari, Ouassim Hamoud! (2x), Pito Berna- dino en Virgel de Meza. MIDDELBURG Tennisster Milou Flohil uit Oostka- pelle heeft de halve finale bereikt van het ITF-toernooi in Oslo. Van wege haar lage ranking (1500) moest ze eerst kwalificatie spelen. Na twee zeges plaatste ze zich voor het hoofdtoernooi. In de eerste ron de won ze met 6-2 6-2 van Sabrina Bamburac (700). In de tweede ron de was ze te sterk voor het Noorse talent Hedda Odegaard. In de der de ronde zette Flohil Rebecca Poi- kajarvi (333) aan de kant. In de hal ve finale was de Finse Heini Salo- nen (292) met 6-2 6-1 te sterk. PORTSMOUTH De Engelse yoetbalclub Portsmouth heeft gisteren een fail lissement aangevraagd. De club heeft meer dan 60 miljoen pond (67 miljoen euro) schuld. Met de aanvraag van het faillissement wordt voorkomen dat de 112 jaar oude club ophoudt te bestaan. Wel zal Portsmouth, dat onder strikt fi nancieel toezicht van een bewind voerder komt, negen punten in mindering krijgen en dus vrijwel zeker degraderen. VIERSEN Het tweede Nederlandse biljart team is gisteren uitgeschakeld op het wereldkampioenschap drieban den voor landenteams in het Duit se Viersen. Japan was in de tweede groepswedstrijd te sterk voor Glenn Hofman, die competitie speelt bij Verbrugge, en Jean van Erp. De 19-jarige Hofman, vorige week nog derde op hQt EK junio ren, kon geen vuist maken tegen Kouji Funaki. Van Erp speelde sterk tegen oud-wereldkampioen Ryuji Umeda, maar verloor uitein delijk in drie sets: 6-15 15-8 14-15. VALKENBURG Vacansoleil en Skil-Shimano zijn ook dit jaar verzekerd van een start bewijs in de Amstel Gold Race. De twee Nederlandse wielerploegen kregen gisteren van koersdirecteur Leo van Vliet een wildcard voor de klassieker, die op 18 april wordt ver reden. Van Vliet zal binnenkort de resterende wildcards vergeven. De achttien ploegen uit de UCI Pro- Tour zijn automatisch startgerech tigd, waaronder het Rabobank- team. De Rus Sergei Ivanov won de laatste editie in Valkenburg. DEN HAAG - In de strijd tegen degra datie boekte Roda JC gisteravond tegen ADO Den Haag een belang rijke overwinning. Het werd 1-2. Anouar Hadouir was in de 86e mi nuut de matchwinner. Bij rust stond het 1-1 door treffers van Mads Junker (Roda) en Kees Luijckx (ADO). De Graafschap heeft gisteren de koppositie in de Jupiler League ver stevigd. De 'Superboeren' wonnen voor eigen publiek met 3-1 van subtopper Excelsior. Naaste bela ger Go Ahead Eagles bleef in Maas tricht bij MW steken op 0-0. Ook de nummer drie, FC Zwolle, verspeelde twee punten. FC Eind hoven verloor bij Omniworld met 3-1. Voor de ploeg van de geschor ste coach Jan Poortvliet wacht maandag een belangrijker klus. Een gelijkspel uit bij Veendam le vert de Eindhovenaren de titel in de derde periode op. door Sven Bakker GOES - Het is een rare gewaarwor ding bij het Zeeuws indoorkam pioenschap tennis dat aanstaande maandag van start gaat. Waar nor maal gesproken het toernooi, net als vele andere Zeeuwse toer nooien, kampt met een matige be zetting in de hoogste categorieën, is nu het tegendeel het geval. De drie Zeeuwse top 100-speIers bij de mannen zijn de grote favo rieten voor de titel in de i-catego- rie. „Frank Clausing, René Linden- bergh en Alexander Nonnekes heb ben alle drie toegezegd mee te zul len spelen", zegt Sandra van Ee- nennaam, terwijl ze gisteravond nog druk bezig was met de plan ning. „Het initiatief kwam van Frank en toen is van het een het ander gekomen. Die jongens krij gen maar weinig kans om aan een toernooi in Zeeland mee te doen, omdat zij 1 of 2 zijn. Bovendien krijgt het toernooi hierdoor meer bekendheid en publiciteit." Naast Clausing, Lindenbergh en Nonnekes wordt het schema aan gevuld met de 3-spelers Johnny Quaak, Harold Schipper en Koen van den Berge en 4-speler Sven Vermeulen. Bij de vrouwen staan Bernice van de Velde en Caro Schuitema op de deelnemerslijst. Met de deelname van de Zeeuwse topspelers lijkt het ZK-indoorten- nis een nieuw leven te zijn inge gaan. Vorig jaar deden er slechts twee 3-spelers mee bij de mannen. De wedstrijden in de TSI-hal in Goes starten van maandag tot en met vrijdag om 17.15 uur, op zater dag om 9.00 uur en op zondag tij dens de finaledag van het toernooi om 10.00 uur. ERMELO - ln Ermelo ging gisteren het NK dressuur voor de subtop van start. Op het KNF-federatie- centrum bezweken heel wat top pers onder de druk. Niet de Zeeuwen Chantal Nijpjes, Wilma Salm, Thamar Zweistra en de voor de Hexagon Stal uit Schore rijder de Raz Nitzani. Zij plaatsten zich bij de laatste twaalf voor de halve finale van vandaag. In de ZZ-licht stuurde Thamar Zweistra de Rubiquil-dochter Whoopy met 65,71 procent naar een fraaie vierde plaats. Wilma Salm eiste met de merrie Victoria met 64.67 procent de vijfde stek op. In de ZZ-zwaar stuurde Chant- hal Nijpjes U'Ve Got It naar een to taal van 64.52 procent. Wat goe bleek voor de vierde plaats. Eei plaats lager dan Raz Nitzani. A laatste starter sleepte Tha Zweistra ook nog een startbe in de wacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 116