wortel in Burundi zeeland 129 Proef met stankfilter kan eindelijk beginnen iixt .0. bij ZLTO-teeltspeciaaist Bert Sandee CDA trakteert op appels bij scholen Weer website over Koninginnedag WD Reimerswaal op tour met truck Problemen met traplopen7 Verhuizen niet nodig! Dieven slaan toe in voormalig stadhuis Tholen BEL GRATIS 0800-0228-700 zaterdag 27 februari 2010 loopt een rivier bij het weeshuis. Er is desalniettemin werk aan de winkel: er moet een netwerk ko men dat in pootgoed voorziet, de teelt ondersteunt en de handel re gelt. Via de stichting wordt de vor ming van kleine coöperaties gesti muleerd waarin boeren eikaars oogstrisico's en de aanschaf van zaai- en pootgoed dekken. Ook in de voedselbereiding werkt Tabarana aan duurzame verbete ring van het welzijn van zowel mens als milieu. De stichting wil ter plekke de fabricage van zon- ne-kooktoestellen gaan inrichten: kleine, eenvoudige ovens die kook- temperaturen bereiken op zon- ne-energie. „Dat scheelt enorm in de ontbossing én in de inkomens van de mensen", vertelt Nimpaga- ritse. „Een zonne-oven kost 35 eu ro. Een Burundees is gemiddeld twintig euro per maand kwijt aan door Rob Paardekam POORTVLIET - Na een paar jaar voorbereiding kan een proef met het stankfilter op varkenshouderij en in de gemeente Tholen einde lijk beginnen. Bij de firma Van Duijnhoven aan de Noormansweg bij Poortvliet wordt het filter over twee maan den in gebruik genomen. Later volgt de varkenshouderij van Wel- vaarts aan de Bitterhoekseweg. Het zogeheten biobedfilter is vol gens de gemeente het beste pro duct dat op dit moment bestaat. Gek genoeg staat het in Nederland niet op de lijst van geoorloofde sys temen. Juist daarom kostte het de gemeente zoveel moeite om de proef van de grond te krijgen. Bei de varkenshouders moesten van het Rijk een zogeheten proefstal- status krijgen om het filter te mo gen testen. Daar is veel tijd in gaan zitten. Wethouder Kees van Dis en leden van de gemeenteraad zijn deze week naar het Limburgse Óspel af gereisd om poolshoogte te nemen op een pluimveehouderij waar het biobedfilter al wordt getest. Dat le verde blije gezichten op, want er werd bijna niets geroken. In Tho len zorgen de varkensboeren nu voor veel stankoverlast. Kijkdag 3e Stek woensdag 3 maart m"" - makelaar 't Zanddorp 51 Middelburg stookhout. Terwijl het inkomen van een leraar daar vijftig euro be draagt." Hij hoopt op Europese steun voor het project. Ondertus sen vraagt de stichting de Burun dese vluchtelingengemeenschap in Europa zulke ovens aan te schaf fen voor hun familie in Burundi. Meer informatie over de Stich ting Tabarana is te vinden op www.tabarana.nl. 't Zanddorp 125 Middelburg Tussen 16:CO uur en 18:00 uur zullen deze twee woningen te bezichtigen zijn. KAMPERLAND Het CDA Noord-Beveland trakteert maandag 1 maart op appels bij twee scholen in haar kiesgebied. De Prins Willem Alexanderschool in Kamperland is om 12.00 uur aan de beurt. In Wissenkerke delen de canvas sers om 15.15 uur appels uit bij De Vliete in Wissenkerke. Met de loka le producten verklaart de partij zich voorstander van schoolffuit. WEMELDINGE Ook de gemeente Kapelle heeft nu een internetsite over Koninginne dag 2010 in Wemeldinge. Op de pa gina staan onder meer columns van de Kapelse burgemeester Siebe Kramer en verder worden vragen beantwoord als: kan ik straks op de fiets naar Wemeldinge, hoe laat komt de koninklijke familie aan en waar zijn de EHBO-posten? Q www.wemeldinge30april.nl RILLAND De WD in Reimerswaal houdt van daag een verkiezingstour door de gemeente met een campagnetruck. Die maakt in vier dorpen een tus senstop, waarna de kandidaten het winkelend publiek zullen aanspre ken. De campagne begint om 9.30 uur in Rilland. Daarna worden Kruiningen (10.20), Hansweert, (11.45) en Yerseke (12.45) aange daan. Bij NADER Vier van de zes woningen in het bouwplan in Wissenkerke, dat woensdag 24 februari gefotogra feerd werd bij het artikel over het CDA-plan voor 100.000 euro-wo ningen op Noord-Beveland, ko men al een eind in die richting met een verkoopprijs van 149.950 euro (inclusief een starterssubsidie van 10.000 euro). De huizen zijn 300 kuub groot. De twee overige huizen blijven ook beneden de twee ton, zegt ontwikkelaar Arcus. 0000 reeds meer dan 500.000 gebruikers gingen u voor! blijven wonen in uw vertrouwde I omgeving met een traplift volledige garantie en service de fiscus betaalt tot wel 50% mee! bel voor een gratis en vrijblijvend trapliftadvies bij u thuis Tabarana voor Burundi (derde van rechts) en bestuursleden over teelten in zijn Verswarenmarkt, foto Willem Mieras THOLEN - De gemeente Tholen heeft aangifte gedaan van de dief stal van twee historische voorwer pen uit de trouwzaal van het voor malige stadhuis in Tholen-stad! Het gaat om een olieverfschilderij uit 1692 en een negentiende eeuw- se brandweerlantaarn. De vermis sing werd in december opgemerkt, waarna is gezocht naar de voorwer pen. Nu concludeert de gemeente dat ze gestolen moeten zijn. Met name het schilderij is van grote his torische waarde, omdat het een af beelding van de grote brand van 1692 in Sint-Annaland bevat. O Foto's van de gestolen voorwer pen staan op www.pzc.nl/tholen. (vraag naar toestel 2241) Stuur mij vrijblijvend informatie. De traplift is voor: rechte trap trap met 1 of 2 bochten buitentraplift Adres Postcode Plaats Telefoon Afd2241 7 Werelds meest gekozen en gewaardeerde traplift Opsturen in een envelop zonder postzegel naar: Stannah Trapliften B.V., Antwoordnummer 17006. 2170 VB Sassenheim

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 113