Heilsleger heeft een stek gevonden Oirc Zeeuwse kennis schiet 281 zeeland Fraudeur Sabewa blijft langer in voorarrest AVA INBOUW CENTER hét totaaladres voor: rrn I KEUREN» JHH WEÈÈ. RERARATIE-HUISHOUDELIIKEfARRA^UURi op zaterdag 10 april 2010 met van Eraassen Travelling naar: AGRITERRA Burundese oud-minister klopt aan op Noord-Beveland Raadslid voor zes dagen Weer afspraken over verwerking van afvalwater zaterdag 27 februari 2010 UNIEK IN ZEELAND! Kanaalstraat 65 Oost-Souburg Tel. 0118 471777 www.avainbouw.nl door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Het Leger des Heils heeft eindelijk een locatie voor zijn Thoolse dienstencen trum gevonden. Het gaat om een pand aan de Haven in Sint-Maar tensdijk, dat op korte termijn vrij komt. Vanwege het toenemende aantal hulpvragen vanuit de gemeente be sloot het Leger des Heils ruim twee jaar geleden een dienstencen trum te openen op Tholen. Daarin komen een ontmoetingsruimte, een raad- en daadbalie, een kring loopwinkel en een uitgiftepunt voor materiële hulp. Al vrij snel werd een loods gevon den aan de Sportlaan in Sint-Maar tensdijk, maar de gemeente kon niet toestaan dat de organisatie zich daar vestigde. Na lang zoeken is nu het pand aan de Haven ge vonden. Het is in het bezit van de gemeente, dat het aan het Leger des Heils zal verhuren. De Thoolse coördinator Bram van de Sande is opgetogen dat het dien stencentrum binnenkort eindelijk open kan. Het wordt wel een beet je afgeslankt, omdat het pand te klein is voor een volledig diensten centrum. „Voor de grote meubelen van de kringloopwinkel is er geen ruimte", aldus Van de Sande. „Jam mer, maar een groter pand is niet betaalbaar voor ons." Het Leger des Heils is nog op zoek naar vrijwilligers om de Thoolse vestiging straks draaiende te hou den. Er werkt al een aantal in de tijdelijke raad- en daadbalie in het voormalige stadhuis in Tholen, maar straks zijn veel meer mensen nodig. Wie interesse heeft, kan bel» len naar Van de Sande. Telefoon nummer: 0166-602112. Reserveer per e-mail en Wj u ontvangt 1.50 p.p. korting, mfo@vanfraassentravelling eu met kwaliteitsbusreizen van VAN FRAASSEN TRAVELLING DAN ZIT JE GOED! TEL: 0118 43 44 33 info@vanfraassentravelling.eu www.vanfraassentravelling.eu aanvang voorstelling: 11:30 uur na afloop shoppen in Rotterdam diverse opstapplaatsen in Zeeland door Claudia Sondervan Aardappelkennis van Noord-Beveland voor de heuvels van Burun di; het bestuur van de Stichting Tabarana raadpleegde gis teren Bert Sandee uit Kamperland of hij een kennisbijdrage kan leve ren aan de opbouw van de ver bouw van aardappelen als belang rijk voedingsgewas voor de opkrab belende landbouw van Burundi, na de verwoestende burgeroorlog tussen de Hutu- en de Tutsi-bevol- kingsgroepen. Sandee is bekend met het weidse gebied rond de Afrikaanse Grote Meren; recent was hij nog in Niger als teeltspecialist voor het project Agriterra van boerenorganisatie ZLTO. In Agriterra adviseren boe ren andere boeren in zestig ont wikkelingslanden. Gisteren klopte de voormalige minister voor tele communicatie en transport van Burundi, Innocent Nimpagaritse, bij hem aan. Nimpagaritse, die in 1995 uit de re gering stapte bij het uitbreken van het bloedige conflict, was lang be trokken bij de vredesonderhande lingen als Oost-Afrika-represen- tant van de Hutu National Coun cil for the Defense of Democracy. Zijn bemiddelingswerk werd te ris kant en hij moest vluchten, vertelt de oud-bewindsman. Nimpagaritse arriveerde met zijn vrouw Victoire in Nederland, waar hij in 2000 asiel aanvroeg. In middels heeft het paar de Neder landse nationaliteit en riep het vanuit hun woonplaats Culem- borg de stichting Tabarana (Sa men helpen) in het leven. Met hulp van de Gereformeerde kerken werkt de stichting aan de heropbouw van Burundi. Een eer ste project, in het zuidelijke Ma- kamba, is een weeshuis voor 32 kinderen en jongeren, die op de bijbehorende grond gewassen le ren verbouwen. Daarmee kan het huis zelfvoorzienend zijn. Daarbij moet het huis produceren voor de omwonenden en als ken niscentrum voor landbouwkennis dienen. „Aardappels zijn een ge schikt gewas omdat het er hoog ligt: het gewas kan de Afrikaanse hitte overdag hebben, omdat het er 's nachts koel en vochtig is", weet Sandee. „Aardappelen heb ben grote meerwaarde boven ande re gewassen omdat ze hoog in voe dingswaarde staan en goed bewa ren. En er is teeltruimte; er wor den veel aardappelen geïmpor teerd." Wat de lokale bevolking vooral moet leren is de zorg voor het ge was. „De mensen daar hebben de gewoonte een gewas te planten, en vervolgens te hopen dat de he mel het goed gezind is. Ze moeten leren irrigeren. Voor ons op Noord-Beveland is dat ook een probleem, omdat het water in on ze sloten zout is. Het eerste dat ik zei tegen Nimpagaritse is wat ik zag op de foto's van het weeshuis: de gebouwen hebben amper regen- afvoer. Regenwater opvangen is het begin." Aan zoet water echter geen ge brek, merkt Nimpagaritse op: er Bert Sandee (links) vertelt voorzitter Innocent Nimpagaritse van stichting middelburg - De 63-jarige inwo ner van Oudenbosch die wordt verdacht van fraude bij belasting kantoor Sabewa, moet twee we ken langer in voorarrest blijven. Dat heeft de rechter-commissaris gisteren bepaald. De voormalig ambtenaar is deze week aangehouden. Hij heeft te genover de politie bekend dat hij tussen 2007 én 2009 ruim 85.000 euro van het gezamenlijke kantoor van de gemeenten Goes, Kapelle, Borsele en Tholen naar zijn eigen rekening heeft gesluisd. Dat geld besteedde hij onder meer aan rei zen naar het buitenland. Het OM verdenkt de man ook van witwassen en valsheid in geschrif te. Sabewa deed afgelopen najaar aangifte van verduistering van 60.000 euro. De werknemer, die al eerder veroordeeld was vanwege een vermogensdelict, werd na on derzoek op staande voet ontsla gen. De kwestie leidde nog tot eni ge wrijving binnen Sabewa, om dat Goes het verleden van de man bij diens aanstelling had verzwe gen. Hij werkte daar via een reclas- seringstraject bij financiën. Dat de inwoner van Oudenbosch nu pas is aangehouden, heeft er mee te maken dat eerst het onder zoek naar het totale verduisterde bedrag moest worden afgerond. TERNEUZEN - Hennie Klein Hesselink (72) van de PvdA is donderdag door burgemeester Jan Lonink beëdigd als lid van de gemeenteraad van Terneu- zen. Ze neemt voor zes dagen (tot aan de verkiezingen) de plaats in van de onlangs overleden Jan Jonkman. Zelf vindt ze het 'een beetje belachelijk', maar de Gemeentewet schrijft het voor. De uitnodiging voor het afscheids diner van de gemeenteraad heeft ze afgeslagen. foto Peter Nicolai middelburg - Opnieuw hebben vijf Zeeuwse gemeenten een ak koord gesloten met het water schap over het inzamelen, trans porteren en verwerken van afval water. Dat zijn Borsele, Goes, Ka pelle, Tholen en Veere. Eerder al sloten Middelburg, Noord-Beve land, Reimerswaal en Schou- wen-Duiveland zo'n overeen komst. Alleen Vlissingen en de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten hebben nu nog geen afvalwaterak- koord gesloten met het water schap. Het doel van de afvalwater akkoorden is beter samen te wer ken en daardoor geld te besparen, maar ook om de kwaliteit van het j oppervlaktewater te verbeteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 112