Ondergrondse spanning farce PZC 20% KORTING Bediening 26 en 27 Licht op de goede plaats 25 30 en 31 Dode bij ongeval in Nieuwdorp TROUWKOSTUUM B O S almanak Biddagakkoord tussen Goese partijen is eens maar nooit meer Zaterdag 27 februari 2010 Vijf van de zes Borselse poli tieke partijen proberen stem men te winnen met een pleidooi voor een onhaal baar plan: een ondergronds hoogspanningstracé. In verkiezingstijd worden bijna dagelijks proefballonne tjes opgelaten, maar meestal zijn die opgeblazen door één partij. Zo niet in Borsele. Daar hangen maar liefst vijf van de zes politieke partijen (vergezeld door de PvdA-statenfractie) aan het touwtje van een ballonnetje dat onherroepelijk verstrikt raakt door Raymond de Frel in een wirwar van hoogspannings kabels. De partijen willen dat een nieuwe hoogspanningsverbinding tussen Borssele en Geertruiden- berg volledig ondergronds wordt aangelegd. Want niemand vindt die afschuwelijke hoogspannings masten mooi, verwoordde SGP-Christenunie deze maand tij dens een lijsttrekkersdebat de me ning van velen. Bovendien, zo zei D66, is het technisch haalbaar. En ja, het mag dan wel duur zijn, riep de WD, maar die investering be taalt zich terug in woongenot. CDA en PvdA knikten instem mend. Alleen als het écht niet on dergronds kan, dan moeten de hui dige 150 en 380 kilovolt-verbin- ding maar worden gebundeld. Be ter één hoogspanningslijn die het Nationaal Landschap (de Zak van Zuid-Beveland) vervuilt dan twee. Het had de christen- en sociaal democraten gesierd als zij net als de Lokale Partij Borsele onomwon den hadden gesteld dat een onder grondse hoogspanningsverbinding helemaal geen optie meer is. Minis ter Maria van der Hoeven stelde vorig jaar al dat de technische risi GOES - De verlichting van het appartementen complex voor senioren in het gerenoveerde Land bouwcentrum brandt sinds donderdagavond zo als het hoort. Eigenlijk zouden blauwe en witte lampen het gebouw aan de Westsingel in Goes sinds vorige week beschijnen, maar nadat meer dere bewoners de eerste avond klaagden over het naar binnen schijnende licht, werden de lam pen gelijk weer uitgezet. Inmiddels is alles goed afgesteld en zijn er geen klachten meer binnenge- co's te groot zijn voor zo'n lang on dergronds traject. Eerst gaat er in de Randstad bij wijze van proef over twintig kilometer kabel de grond in. Terecht, stelt professor Lou van der Sluis van een interna tionale werkgroep die onderzoek doet naar ondergrondse hoogspan ningslijnen. Eerst testen, dan be sluiten of je het wel of niet elders toepast. Het is bijvoorbeeld nog niet duidelijk hoe de natuurwet ten reageren op een ondergrondse 380 kv-verbinding. Het is niet on denkbaar dat dit negatief zou uit pakken voor de prachtige Zak. En juist daar is het de politici om te doen: behoud van het mooie land schap. Daar horen hoogspannings masten, hoe jammer de politici dat ook vinden, voorlopig nog bij. komen, meldt de RWS. De verlichting van het voormalige Landbouwcentrum sluit aan bij het Masterplan Licht van de gemeente Goes. Christa van Santen van Stichting StichtLicht is verant woordelijk voor het ontwerp, foto Willem Mieras Havens mogen elkaar beconcurreren, havenmeesters niet Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl NIEUWDORP - Bij een bedrijfsonge val op een bedrijventerrein aan de Belgiëweg in Nieuwdorp is gister middag een 45-jarige man uit Duitsland om het leven gekomen. Het slachtoffer viel tijdens werk zaamheden van een steiger. Hij viel elf meter naar beneden en was op slag dood. Over de oorzaak van zijn val is nog niets bekend. opeen WAT IS HIEROP UW ANTWOORD? Deze unieke aanbieding geldt alleen voor de bruidegom, de vader en de schoonvader van de bruidegom. |BOS»MEN»SHOP| Hogeschool Meld je aan op www.hz.nl SCHULTING ECHTE MAKELAAR 0 I I 8-6 I 6 6 I 7 Tip? redactie@pzc.nl De start was mooi. De nieuwe eet- zaak in het winkelcentrum in Terneu- zen liep al direct na de opening als een trein. Het personeel, nog wat on wennig, kon de drukte nauwelijks aan. De bedrijfsleider sprong daar waar mogelijk bij om de bediening én al die andere dingen die in zo'n eetgele genheid de aandacht opeisen, in goe de banen te leiden. Dat vergde wat van hem, maar de fikse omzet ver goedde alles. Toch kwam er, na enkele weken, de klad in. De tafeltjes bleven leeg, de klandizie schoof elders aan. Onder zoek van de bedrijfsleider bracht al snel de oorzaak aan het licht. De klanten ergerden zich dood. aan de trage bediening. Oorzaak: op gezette tijden begaf het voltallige personeel zich naar buiten om een sigaret te roken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 109