buitenland 19 Land in greep van plan tot coup maffia-makelij BUSVAKANTIES Europees Hof: goederen van de Westoever komen niet uit Israël KRAS.NL 8 dgn LEIPZIG, DRESDEN SAKSEN 9 dgn DOLOMIETEN GARDAMEER BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 i5 cPm ft TURKIJE waarom zou je meer betalen vrijdag 26 februari 2010 Reizen per Comfort Class bus (met méér beenruimte)! vanaf vanaf vanaf De nieuwe zomerbrochure Busvakanties is uit! Deze brochure bevat maar liefst 170 pagina's leuke vakantie-ideeën. Alle reizen worden uitgevoerd per Comfort Class bus (met méér beenruimte) en zijn compleet verzorgd, wat inhoudt dat vrijwel altijd ontbijt, diner en excursies zijn inbegrepen. Lees snel verder, vraag de gratis brochure aan of kijk op www.kras.nl/bus voor meer dan 170 aanbiedingen! 4 dgn BERLIJN Vertrek: van 26 maart t/m 22 oktober gegarandeerd vertrek op 26/3 en 23/4 leuke stedentrip waarbij u op eigen gelegen heid de metropool Berlijn kunt ontdekken tip: kies ook voor de voordelige stadstour! Eventueel in combinatie met Potsdam busreis, verblijf in 4-sterren hotel. 3 x ontbijt Zie www.kras.nl/35583 8 dgn TIROL Vertrek: van 29 mei t/m 4 september gegarandeerd vertrek op 29/5,12/6 en 7/8 geniet van het Oostenrijkse berglandschap en excursies naar o.a. Mariastein, Innsbruck, Rattenberg en de Swarovski Kristalwelten busreis, verblijf in een 3-sterren hotel in Wörgl, 7 x ontbijt en diner, excursies Zie www.kras.nl/35502 Vertrek: van 24 april t/m 16 oktober gegarandeerd vertrek op 8/5 Saksen is een veelzijdig gebied boordevol natuur en cultuur! We bekijken o.a. Dresden, Leipzig, Meissen en het Ertsgebergte. busreis, verblijf in een 4-sterren hotel in Chemnitz, 7 x ontbijt en diner, excursies Zie www.kras.nl/35507 Vertrek: van 15 mei t/m 18 september naar 2 prachtige Franse streken, bekend om hun wijnen, natuurschoon en leuke dorpen met o.a. Munster, Straatsburg, Route des Crêtes, St. Dié, Col de la Schlucht en Colmar busreis, verblijf in familiehotel in Gérardmer, 7 x ontbijt en diner, excursies Zie www.kras.nl/35505 Vertrek: van 23 april t/m 1 oktober populaire combinatiereis Italië in het teken van de prachtige natuur van de Dolomieten en het Gardameer! Ook bezoek aan o.a. Bolzano, Trento en Madonna di Campiglio. busreis, verblijf in een 3-sterren hotel in Capriana, 8 x ontbijt en diner, excursies Zie www.kras.nl/35509 12 dgn MIDDEN-EUROPA Vertrek: van 24 mei t/m 4 oktober al jaren een absolute topper in ons aanbod! maak nu uitgebreid kennis met de vier interessante hoofdsteden van Midden-Europa: Berlijn, Praag, Boedapest en Wenen busreis, verblijf in goede toeristenklasse hotels, 11 x ontbijt, 9 x diner, excursies Zie www.kras.nl/39028 Vertrek:'van 24 mei t/m 30 augustus gegarandeerd vertrek op 21 juni langs vele highlights, waaronder Oxford, Cork, Ring of Kerry, Spanish Point en Dublin busreis, overtochten, verblijf in goede hotels, 11 x ontbijt en diner, excursies met Nederlandssprekende reisleiding Zie www.kras.nl/35554 BRUSSEL - De Westoever maakt geen deel uit van Israël. Israëlische goederen en producten die hier vandaan komen zijn dus onderhe vig aan Europese importheffingen. Dat blijkt uit een uitspraak van het Europees Gerechtshof. De uit spraak heeft geen directe gevolgen voor het vredesproces in het Mid den-Oosten. Maar de handel krijgt er wel mee te maken. In tal van Israëlische nederzettin gen op de Westoever bloeit het be drijfsleven. Er komen koekjes, pret zels, wijn, cosmetica en computer onderdelen vandaan. De uitspraak opent de deur naar Europese im portheffingen op Israëlische goede ren uit de Westelijke Jordaanoever, waardoor deze producten duurder zullen worden. De Europese Unie heeft handelsak koorden met zowel Israël als de Pa- lestijnen. Volgens hethof heeft het akkoord met Israël 'betrekking op het grondgebied van de staat Is raël' en het akkoord met de Pales- tijnen 'betrekking op het grondge bied van de Westoever en de Ga- zastrook'. „Beide akkoorden hebben hun ei gen territoriale bereik", aldus de uitspraak. Israëlische goederen die op de Westoever worden gemaakt kunnen derhalve niet belastingvrij worden ingevoerd in Europa. Pro-Palestijnse organisaties in Eu ropa zullen waarschijnlijk ver heugd zijn over de uitspraak. Zij demonstreren geregeld in Europe se supermarkten om te proteste ren tegen de Israëlische etiketten op producten uit de Westoever. Israëlische bedrijven op de West oever profiteren van goedkopere arbeidskrachten en veel nederzet tingen maken gebruik van Pales tijnse arbeidskrachten, die minder verdienen dan hun collega's in Is raël. Omdat het de Palestijnen ver boden is te werken in Israël en er minder kans op werk is in de Pales tijnse gebieden op de Westoever, zijn de banen bij de Israëlische be drijven erg populair. De uitspraak van komt voort uit een Duitse rechtszaak die aange spannen was door het Duitse be drijf Brita. Brita importeerde fris drankmachines en vruchtensiro pen van een Israëlisch bedrijf uit Mishor Adumim, een van de tien Israëlische industriegebieden op de Westoever. Brita vertelde de Duitse douane dat de importpro ducten uit Israël kwamen en dat er dus geen importheffingen be taald hoefden te worden. De Duitse autoriteiten vermoed den echter dat de producten uit de Westoever kwamen en vroegen Is raël de zaak op te helderen. Prijzen zijn exclusief reservermgskosten en Calimiteitenfonds ANKARA - Het schandaal in Turkije over een staatsgreep die de legerlei ding zou hebben beraamd, leek zich gisteren uit te breiden. Twin tig militairen zaten in voorlopige hechtenis. Een deel daarvan, de voormalige commandanten van de luchtmacht en marine werden gisteren echter ook weer vrijgela ten, meldden Turkse media. van 600.000 liter die woensdag in de Po terechtkwam, heeft gisteren de pro- foto Tommaso Balestra/AP vervuilde water. bezorgd en vragen om een nationa le noodtoestand, onderstrepend dat in de Po-vlakte eenderde van al het voedsel in Italië wordt ver bouwd. Het is inmiddels verboden water uit de Po te pompen voor landbouwdoeleinden. Het Openbaar Ministerie in Mon- za heeft inmiddels een onderzoek geopend. Er wordt gesproken over een mogelijke waarschuwing van de maffia van Calabrië, de 'ndrangheta, die uiterst actiefis in dit deel van Noord-Italië. Maar ook wordt gedacht aan een actie die het terrein waarop de oude raf finaderij staat van waar de olie is weggestroomd, snel rijp moet ma ken voor een enorm bouwproject. Buiten de stad Monza zal op een voormalig industriegebied uitgere kend 'Eco-city' verrijzen, een pro ject dat 200.000 vierkante meter zal beslaan. Kosten: een half mil jard euro. Het zal bestaan uit wo ningen, winkels, recreatieparken en 'nieuwe natuur', maar de pro jectontwikkelaar heeft geldproble men. Eenderde van het project is inmiddels gerealiseerd. President Gül en premier Erdogan spraken met legerleider generaal Basbug. Na afloop zei Gül dat Tur kije zijn problemen in overeen stemming met de grondwet moet oplossen. Erdogan zei dat het 'een heel goed gesprek' was geweest. De verklaring moet de spanningen in het land helpen bezweren. Maandag waren 49 hoge (ex-)offi- cieren aangehouden voor onder vraging. Ze zouden in 2003 een plan hebben beraamd om de Turk se samenleving te ontwrichten. De deelnemers aan het complot zouden bomaanslagen op moskee ën hebben willen plegen en de spanning met buurland en aartsvij and Griekenland hebben willen opvoeren. Volgens de berichten wilden de militairen de gecreëerde onrust aangrijpen voor een staats greep. Daarbij zou de regerende, is lamitische AKP worden afgezet. Het leger wijst alle aantijgingen van de hand. Militairen noemen het coupplan een fictief scenario voor een militaire oefening. Vol gens critici wil de AKP van presi dent Gül en premier Erdogan de is lam een te grote rol geven in de Turkse politiek. Daarmee zou ze ingaan tegen de seculiere repu bliek van 'vader des vaderlands' Atatürk. In Turkije geldt het leger als de bewaker daarvan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 9