z sport 131 voorbeeld zijn Onnozele fouten nekken PSV Ajax kan geen potten breken tegen Juventus Timmy Goossens Anderlecht geeft Bilbao zwaar pak rammel vrijdag 26 februari 2010 „Misschien dat we het in het eerste seizoen in de vierde klasse moeilijk krijgen, maar handha ven moet zeker lukken. Op termijn denk ik zelfs dat we een rol van betekenis kunnen spe len." Balazs Dzsudzsak schreeuwt het uit nadat hij PSV naar een 2-0-voorsprong tegen HSV heeft geschoten. De Hon gaar zou later in de wedstrijd een rode kaart krijgen. foto Marcel van Hoorn door Jack Begijn PHILIPPINE - Timmy Goossens van vijfdeklasser Philippine speelde zondag wegens ziekte slechts een kwartiertje mee in het restant van het duel met Hulsterloo. Eerder werd die wedstrijd gestaakt bij een stand van 2-1 in het voordeel van de mannen uit Nieuw-Namen. Met nog een half uur te spelen viel de scheidsrechter met een blessure uit „In het restant waren we feller dan Hulsterloo. We kwamen nog op een 3-2-voorsprong. 'Dom dat we de winst in blessuretijd weggaven", kijkt Goossens terug op het duel. De griep heeft hem in het begin van de week nog in de greep. Goos sens vindt dat zijn jonge ploeggeno ten veel slimmer moeten worden. „Hulsterloo was daar een voor beeld van. Door het vele praten liet de scheids veel langer doorspelen en kregen we de 3-3 rond de oren." Goossens is dit jaar aanvoerder. De aanvoerdersband heeft hem als spe ler veranderd. „Ik ben veel rustiger geworden in het veld. Vroeger pak te ik veel gele kaarten en regelmatig ook een rode. Sinds ik aanvoerder ben, heb ik slechts één kaart ge pakt. Ik wil een voorbeeld zijn voor mijn medespelers", zegt de 27-jarige heftruckchauffeur bij Ver- brugge in Terneuzen. Hij ziet het ook als een van zijn taken om zijn jongere medespelers te sturen. „Tij dens de trainingen en voor de wed strijd praten we met een paar man regelmatig op ze in. In de wedstrijd is het moeilijker corrigeren, want dan spelen emoties een te grote rol." Over de sfeer in de groep heeft de aanvoerder niet te klagen. „Die is optimaal. Maar dat wil niet zeggen dat er tijdens een training nooit eens iets gebeurd. Gelukkig kun nen we het na afloop onder het ge not van een bietje altijd uitpraten. De goede sfeer draagt bij aan de successen die we nu hebben." Na de winterstop heeft Philippine de goede lijn uit de eerste seizoen helft weten voort te zetten. Timmy Goossens is een jongen uit het dorp. Hij vindt het belangrijk dat het merendeel van de selectie uit dorpsgenoten bestaat. „Mensen ko men graag naar de eigen jongens kijken. De spelers van buitenaf zijn goed opgenomen. Zij zijn zeker van waarde en spelen hier al een paar jaar. Ze zijn ook noodzakelijk om de kwaliteit op peil te houden. Een paar jaar geleden konden we nauwelijks een beroep doen op de eigen jeugd. Nu hebben we vier jongens in de selectie die pas zijn overgekomen. Maarten van Hecke en Patrick van Leeuwen hebben zelfs een basisplaats afgedwongen." Trainer Eric van Hijfte tekende on langs voor een jaar bij en gaat straks zijn vierde seizoen in bij Phi lippine. „Een goede zet. Eric maakt ons beter en traint vooral wedstrijd- gericht." Met achttien doelpunten is Goos sens clubtopscorer bij Philippine. „Ik ben een harde werker en rede lijk slim in de zestien meter. Voor een spits is scoren het mooiste dat er is. Een assist is leuk hoor, maar het liefste druk ik zelf af. Natuurlijk heb ik ook oog heb voor mijn me despelers. Als er iemand anders be ter voor staat, leg ik de bal af" Philippine wil dit seizoen promove ren. „We hebben een jonge groep waar veel rek in zit. In de toekomst kunnen we alleen maar beter wor den. Daarom moet deze groep ook bij elkaar blijven. Misschien dat we het in het eerste seizoen in de vier de klasse moeilijk krijgen, maar handhaven moet zeker lukken. Op termijn denk ik zelfs dat we een rol van betekenis kunnen spelen." door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - Net als de afgelopen twee seizoenen ligt het bereik van PSV nog altijd niet hoger dan de middenklasse van Europa. Na AC Fiorentina en Olympique Marseil le was andermaal een subtopper uit een groot Europees voetbal land te sterk voor het meest succes volle team van Nederland. Ham burger SV plaatste zich voor de achtste finale van de Europa Lea gue door, na een 1-0-thuiszege in de heenwedstrijd, de nederlaag tot 3-2 beperkt te houden. De uitschakeling van PSV was on nodig en bewees dat het team op cruciale momenten te vaak onpro fessioneel is en zijn zelfbeheersing verliest. Zoals wel vaker in grote wedstrijden dit seizoen (uit tegen FC Twente, Sparta Praag, FC Ko penhagen en Hamburger SV) liep PSV schade op door onnozele fou ten te maken. De blunder van de wedstrijd kwam op naam van aan valler Balazs Dzsudzsak. De man die Eindhoven vlak voor de rust met een geweldige vrije trap (goed voor de 2-0) leek te ver zekeren van een feestavond, was verantwoordelijk voor de domste fout van zijn loopbaan. Dzsudzsak beging een 'doodzonde' door scheidsrechter Michael Dean licht jes te duwen na een discutabele ge le kaart. De Hongaarse linksbui ten, uitblinker in de eerste helft, kon meteen inrukken. Met tien man verloor PSV de greep op de wedstrijd. De voor sprong van 2-1 was op dat mo ment al onvoldoende voor plaat sing en de Hamburgers lieten zich in het laatste half uur niet meer van de wijs brengen. PSV probeer de dat wel door bij de tegenstan der gele kaarten uit te lokken (het geen ook verdediger Guy Demel rood kostte), maar ook bij tien te gen tien kwam het elftal van trai ner Fred Rutten niet meer aan goed voetbal toe. Dat was pijnlijk voor PSV, dat in de eerste helft de achterstand van vorige week volledig had wegge poetst. De doelpunten vielen op de meest perfecte momenten: kort na het beginsignaal (de 1-0 kwam op naam van Ola Toivonen) en vlak voor de rust. De concentratie en de scherpte waarmee PSV in de eerste helft bij fasen speelde, liet de ploeg na rust varen. Binnen de minuut waren de Duitsers de baas in Eindhoven. Drie defensieve krachten van PSV - Andreas Isaks- son, Carlos Salcido en Maza Rodri guez - hadden geen goede kijk op een steekpass van Piotr Trochows- ki die feilloos in de loop van Petric belandde: 2-1. PSV werd onrustig en verloor het hoofd. Na de rode kaart voor Dz sudzsak probeerde Toivonen een strafschop te versieren en claimde Maza een handsbal van verdediger David Rozehnal. Ook nu nam arbi ter Dean de juiste beslissingen. Meer discussie was er bij een afwe rende reactie van Zé Roberto, die hands leek te maken. De frustratie liep nog verder op, toen Salcido een domme fout beging op inval ler Jerome Boateng. Nu ging de bal wel op de stip. Dat PSV vervolgens nog een derde keer wist te scoren (Danny Koevermans) maakte de uitschakeling extra wrang. DEN HAAG - Anderlecht heeft zich na een 4-0-zege op Athletic Club de Bilbao geplaatst voor de achtste finale van de Europa League. In de heenwedstrijd was het 1-1. Lukaku opende gisteren de score. San José scoorde daarna in eigen doel. Na de rust nam Anderlecht verder af stand via Juhasz en Legear. Liver pool is verder na een 1-3-zege bij Unirea Urzineci. Ryan Babel maakt de tweede Engelse treffer. Uitslagen: PSV-HSV* 3-2, Ander- lecht-Athletic Club de Bilbao 4-0, Gala- tasaray-Atletico Madrid* 1-2, AS Ro- ma-Panathinaikos* 2-3, Marseille*-FC Kopenhagen 3-1, Unirea Urzin ci-Liverpool* 1-3, Shakhtar Do- netsk-Fulham* 1-1, Juventus*-Ajax 0-0, Hapoel Tel Aviv-Rubin Kazan* 0-0 Wolfsburg*-Villarreal 4-1, Salzburg-Stan dard Luik* 0-0, Werder Bremen*-FC Twente 4-1, Fenerbahce-Lille* 1-1, Sporting Lissabon*-Everton 3-0. *=geplaatst voor volgende ronde. TURIJN - Ajax mag de laatste maan den van het seizoen alleen nog maar op het nationale podium op treden. Juventus gunde de tegen stander uit Amsterdam gisteren tij dens de return in de zestiende fina les van de Europa League nauwe lijks uitzicht op een stuntje. De tra ditieclub uit Turijn nam een week na de zege in de ArenA (1-2) uit eindelijk genoegen met een gelijk spel (0-0). Ajax moet het voetbaljaar na de Europese uitschakeling in de eredi visie of KNVB-beker prettig te zien af te sluiten. De formatie be zorgde de tegenstander uit Italië vorige week in de ArenA nog veel benauwde momenten. Juventus kwam in het met 16.000 toeschou wers gevulde Stadio Olimpio ech ter nauwelijks meer in de proble men. Het gebrek aan aanvalskracht bij de nummer drie van de eredivi sie had veel te maken met de afwe zigheid van de geschorste Luis Sua- rez. De aanvoerder uit Uruguay is ook dit seizoen weer bij meer dan de helft van het aantal doelpunten van Ajax betrokken. Zonder Sua- rez beleefden de Amsterdammers eerder dit voetbaljaar in het beker toernooi zelfs problemen met AG- OW, FC Dordrecht en NEC. Ajax startte met een aanval be staande uit Marko Pantelic en Mi- ralem Sulejmani. De aanvallende middenvelders Siem de Jong, Demy de Zeeuw en Christian Erik- sen moesten beide Serviërs waar mogelijk assisteren. De achttienja rige Eriksen kreeg van trainer Mar tin Jol wederom de voorkeur bo ven Urby Emanuelson. De Deen kon zich tegen Juventus niet zoals de laatste weken in de eredivisie onderscheiden. Niet Ajax maar Juventus kreeg de Ajacied Siem de Jong (rechts) duelleert met Felipe Melo de Carvalho van Ju ventus. foto Koen van Weel beste kansen op de openingstref fer. Net als vorige week in de Are nA kwam het gevaar uit de lucht. Waar Amauri in Amsterdam twee maal raak kopte, knikte nu Moha- med Sissoko na zeventien minu ten op de paal. Toby Alderweireld voorkwam in de 32e minuut op de doellijn dat Nicola Legrottaglie met het hoofd scoorde. De eerste serieuze doelpoging van Ajax liet tot de vijftigste minuut op zich wachten, maar Pantelic kopte over.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 83