Woondromen omzetten i8| zeeland Nieuw festival Sas van Gent Progressief Hulst scoort meeste stemadviezen HUIZEN Terneuzen zoekt samenwerking met Hulst en Sluis voor regionaal door Frank van cooten Planning woningbouw 2010 tot en met 2012 Nieuwsgierig HOLLANDS FEEST 'Dancehype voorbij' Brand in vrachtschip op kanaal geblust Herdenking slachtoffers V2 almanak Tip? redactie@pzc.nl www.pzc.nl De vierjarige Mees is erg nieuwsgie rig. Laatst wilde hij weten waarom wij een navel hebben. Papa heeft het uitgelegd, omdat mama haar derde kindje verwacht. De navel is om de baby in mama's buik eten te geven. Op toilet kijkt hij steeds op de ver jaardagskalender of er binnenkort misschien iemand jarig is. biverse let ters kan hij al goed combineren met de namen van mensen die hij kent. Gisteren heeft Mees dan een zusje ge kregen. Hij is in alle staten en de hele straat mag het weten. „Ik heb een zusje en ze heet Bibi", roept hij. De volgende dag zit Mees op toilet en kijkt naar de verjaardagskalen der. Vol verbazing roept hij zijn va der erbij en vraagt: „Papa, was Bibi gisteren dan al jarig?" vrijdag 26 februari 2010 door Harold de Puysseleijr HULST - Voor de meeste Hulster be zoekers aan de Stemwijzer op de website van deze krant rolt Pro gressief Hulst uit de bus als stem advies. De Kieswijzer werd tot het begin van het verkiezingsdebat van BN/De Stem en de PZC in to taal 356 keer geraadpleegd. Aan de hand van de antwoorden op tien vragen over ontwikkelingen in de gemeente Hulst krijgen mensen een stemadvies. Bij de meeste Hulstenaren (87) le verde dat het advies op om op Pro gressief Hulst te stemmen, gevolgd door de SP (80), Groot Hontenisse (57), CDA (56) en PvdA (36). In 25 gevallen luidde het stemadvies WD, Algemeen Belang Groot Hulst (ABGH) scoorde vijftien maal. Van de 140 bezoekers aan de debatavond van de kranten in Den Dullaert vulden er tachtig een stembiljet in. De meeste stemmen (18) gingen daar naar de PvdA, maar van die partij waren liefst zes tien aanhangers in de zaal aanwe zig. ABGH kreeg dertien stem men, waarvan zeven afkomstig van kandidaten op de lijst. Elf stemmen gingen naar Progressief Hulst en het CDA. Zowel bij Pro gressief Hulst als het CDA waren acht stemmen 'partijgebonden'. door Frank van Cooten sas van cent - Stichting Rock around the Bridge in Sas van Gent stopt met Dance around the Bridge. Dit festival werd sinds 2002 gehou den op de vrijdagavond, vooraf gaand aan het rockfestival op zater dag. „Na acht jaar Dance around the Bridge moeten we conclude ren dat die hype voorbij is en dat het tijd is voor iets anders", zegt Jan Vinke van de stichting. Het bestuur stak de koppen bij el kaar en formuleerde twee conclu sies. Het vrijdagavondprogramma moet een andere doelgroep heb ben dan de rockliefhebbers die op zaterdag naar het Sasse festival ko men én het moet gewoon een groot feest worden. „Want in feesten zijn we goed in in Sas. Met dit gegeven zijn we uit gekomen op het festival Hollands onder de brug (of Dutch around the Bridge), een avondje feest met Nederlandstalige artiesten." Volgens Vinke is de ommezwaai van Dance en techno naar Hol landse meezingers een uitdaging voor programmeur Mario Bogaert. „Mede door de ondersteuning van Fons en Mario van de Maffooos staat er een goed feestprogramma. Het is een combinatie van nationa le en lokale toppers." Lokale artiesten zijn onder ande ren Sjacko de Braai en de duo's Kees en Ruud en de Maffooos. Na tionale toppers zijn onder anderen Peter Beense (een groot liefhebber van André Hazes), Django Wagner en Gtad Damen. Over het zaterdag avondprogramma hoopt de organi satie binnenkort meer duidelijk heid te kunnen geven. „Gezien het succes van Rock around the Bridge wordt zeker de lijn van de afgelo pen jaren voortgezet." Hollands onder de Brug is vrijdag 18 juni, het rockfestival een dag later. Terneuzen zette vorige week een handtekening onder een bestuursak koord met Middelburg, Goes en Vlissingen over woning bouw. Niet steeds maar méér bou wen ten koste van elkaar, is de kern van dit akkoord. De Terneuzense wethouder Cees Liefting zet in op kwaliteit, niet op kwantiteit. Dat betekent sloop van oude en verpauperde woningen in de stad in plaats van weer een nieuwe woonwijk. Terneuzen denkt aan stadsvernieuwing rond om de Axelsedam, in een stuk van Lievenspolder, Zuiderpark en een deel van Triniteit. Deze herstructu rering kost veel geld. Staatssecreta ris Van der Laan heeft Zeeuws- Vlaanderen geld toegezegd om de krimp aan te pakken. „Als de regio de komende tien jaar jaarlijks twaalf miljoen krijgt, kunnen we oude panden kopen, slopen en nieuw bouwen." Terneuzen kan het echter niet al leen, is de boodschap van Liefting. Hij zoekt nadrukkelijk samenwer king met Hulst en Sluis om einde lijk een gezamenlijk Zeeuws- Vlaams woningbeleid op te zetten. Nu ontwikkelen de drie gemeen ten ieder afzonderlijk bouwplan nen en dat leidt tot kannibalisme, is de boodschap van Liefting. Ge meenten snoepen immers van el kaar bewoners af door bijvoor beeld, stelt Liefting, te goochelen met starterswoningen (IJzendijke) of een enorme woonwijk te bou wen in Perkpolder. „Het is daarom belangrijk goede afspraken te ma ken." Terneuzen heeft zelf ook een lijst met woningbouwplannen voor de komende jaren, maar dat is vol gens Liefting geen keihard gege ven. „Dat zijn wensen, mogelijkhe den. Noem het dromen." Een feit is dat de woningmarkt is veran derd. Er is meer behoefte aan wo ningen voor kleine gezinnen en voor ouderen. „Ouderen zijn wel mobieler geworden. Ze hoeven niet meer per se te blijven wonen in het dorp waar ze vandaan ko men. Ze wonen bijvoorbeeld in een mooi appartement in Terneu zen, terwijl ze blijven kaarten in hun oude dorp." SS goedkoop: tot 150.000 euro middelduur: 150.000 - 300.000 euro duur: meer dan 300.000 euro 1De Blide: 18 huurappartementen. Alle 18 middel duur. Bouw in 2012. 2. Anna Bijnsstraat: 55 woningen. 30 huurappartementen, 25 koopapparte menten, 40 middel duur en 15 duur. Bouw in 2012. 3. Rand Kennedylaan Oost: 55 woningen. 31 eengezins koop en 24 koopap partementen. Alle 55 goedkoop. Bouw: 24 in 201115 in 2012 en 16 in 2013. 4. Kop van de Noordstraat: 27 woningen. 27 koopappartementen, alle 27 middel duur. Bouw in 2011 5. Lievenspolder, St. Willibrordschool: 8 woningen. Alle 8 eengezins koop en alle 8 goedkoop. Bouw in 2010. 6. Rietlanden II: 11 woningen. Alle 11 eengezins koop en alle 11 duur. Nog vijf te bouwen in 2010. 7. Churchilllaan: 34 woningen. 34 huurappartementen, alle 34 middel duur. Bouw in 2011. 8. Langs de Kreek: 10 woningen. Alle tien koopappartementen, alle tien duur. Bouw in 2011. 9. 't Zwaentje Alvarezlaan: 90 woningen. 38 huurappartementen en 52 koopappartementen. 60 goedkoop en 30 middel duur. Bouw in 2011 10. Othene Zuid: 529 woningen. 30 eengezins huur en 499 eengezins koop. 25 goedkoop, 179 middel duur en 325 duur. Nog 300 te bouwen tot en met 2012. leder jaar 100. koewacht - De officiële herden kingen vinden plaats rond de na tionale herdenkingen op 4 en 5 mei. Maar getuigen en nabestaan den stonden deze week stil bij het neerstorten van een V2 in Koe wacht maanden na de bevrijding: 24 februari 1945 vielen vier slacht offers, niet een dag later zoals abu sievelijk in deze krant stond. TERNEUZEN - De brandweer van Terneuzen heeft woensdagavond een brand in de pompkamer van het vrachtschip Leiro geblust. Het schip, gela den met koolteer, schutte op via de zeesluis en werd direct naar het kanaal Gent-Terneuzen gesleept, waar de brandweer aan boord ging. De schade bleef beperkt. De Russische bleef bemanning ongedeerd, foto Chris Platteeuw potlood bevochtigen IN ZEELAND Nog geen idee op wie u volgende week gaat stemmen? Doe de stemwij zer op www.pzc.nl/stemwijzer MEEST GELEZEN 1Pleidooi voor zakenkabinet Sluis 2. Gratis vervoer 3. Geen feest vrijwilligers Terneuzen stuur uw tips naar redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album, www.pzc.nl/foto's

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 76