Maaltijden op wielen 2s ff F :i„ r Brood- en warme maaltijden in buffetvorm bij de patiënt aan bed Elke dokter dichtbij Watervast gips Feestelijke opening vernieuwde 'moeder en kincT-afdeling op 17 april Symposium "Borstkankeren verder!?" w met videoconferencing! Nieuwe medisch specialisten in ons ziekenhuis per 1 januari 2010 «voor u ADMIRAAL DE RUYTER ZIEKENHUIS Vandaag bedenken waar je morgen trek in hebt, is voor altijd verleden tijd in onze ziekenhuizen. Standaardhoeveelheden bestaan niet meer. Met meals on wheels heeft de patiënt van ADRZ meer in vloed op de maaltijden. De patiënt kiest uit het aanbod en bepaalt zelf de hoeveelheid. Deze manier van maaltijden verde len werkt positief op de beleving van de patiënt en stimuleert de eetlust. Omdat de brood buffetwagen een vaste plek op de afdeling heeft, kan aan patiënten 24 uur per dag een maaltijd worden aangeboden. Op een aantal afdelingen is het mo ment van de warme maaltijd ver plaatst naar de avond. Videoconferencing is een telecommunicatieverbinding tussen twee of meer locaties. Naast beeld en geluid zijn op de verschillende locaties ook dezelfde patiëntgegevens te zien. Deze manier van overleggen maakt het naar elkaar toe reizen van specialisten over bodig. Voor de patiënt levert het ook een voordeel in reistijd op. Na een jaar ervaringen op doen, gebruikt het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis videoconferencing nu dagelijks. Bijvoorbeeld voor de dagelijkse overdracht tussen gynaecologen in Goes en Vlissingen. Bij de intakegesprekken van patiënten voor prenatale diagnostiek scheelt het gebruik van videoconferencing een rit naar het Erasmus MC in Rotterdam. Ook voor de multidisciplinaire bespre king van oncologiepatiënten met het Integraal Kankercentrum Rotterdam wordt videoconferencing gebruikt. Minder reizen door specialisten betekent dat zij meer.tijd voor de patiënt hebben. Bovendien kan in voorkomende gevallen expertise van overal ter wereld met deze techniek snel worden ingezet. Sinds de komst van kunststofgips, is er door onze gipsverband- meesters steeds gezocht naar mogelijkheden om met dit gips te kunnen douchen. Voorheen waren de kousen onder het gips van katoen. Nu zijn er gipskousen van synthetisch materiaal. Dit materiaal wordt een klein beetje vochtig en droogt door lichaamswarmte. Daarnaast is een nieuw soort watten ontwikkeld, die geen water absorbeert. Door deze nieuwe ontwikkelingen kunnen patiënten met een breuk zonder wonden met een gerust hart douchen,een bad nemen of zelfs zwemmen. De gipsverbandmeesters van het ADRZ zijn in staat om een gips aan te leggen, dat nat mag worden. "Het is niet altijd mogelijk het watervaste gips te gebruiken, omdat dit altijd afhankelijk blijft van de aard en de soort breuk die men heeft. Ook als er wonden aanwezig zijn, kan het gips niet gebruikt worden omdat een wond natuurlijk altijd droog moet blijven"; weten Cor Feijten en Marc van Megroot, gipsverbandmeesters, te vertellen. "Het gips wordt voornamelijk in de zomer gebruikt en bij mensen die naar een warm land op vakantie gaan bijvoorbeeld. In de winterperiode is het vaak vochtig weer, is de droogtijd van dit 'zwemgips' nogal lang en is er kans op verweking van de huid. Bij operatiegips of bij gips met wonden wordt het watervaste gips niet gebruikt!" Vragen staat vrij. Patiënten kunnen dus altijd vragen of het water vaste gips te gebruiken is. Dat wordt per geval bekeken. Op zaterdag 17 april openen we de vernieuwde kinder- en kraamafdeling van ons ziekenhuis, locatie Goes.'s Morgens om n.oo uur is het officiële gedeelte voor genodigden. De kinderburgemeester en het college van B&W uit Goes openen samen met prof. dr. Pieter Vierhout de vernieuwde afdeling. Vanaf 13.00 uur zijn er verschillende activiteiten voor patiënten. bezoekers en geïnteresseerden. Alle feestelijkheden zijn, hoe kan het ook anders, gericht op kinderen. Elk half uur is er een rondleiding voor belangstellenden. Verder is er een clown, muziek, een springkussen en kinderen kunnen zich laten schminken. Wij zien u graag op 17 april! De heer. P.J van Hest, uroloog Mevrouw J.Y. van Berkel- Mijnsbergen, internist Mevrouw M. Bertleff, plastisch chirurg 's Middags zijn er workshops. Onder andere een workshop zelfmanagement lymfedrainage, een creatieve workshop meditatief boetseren van 'De Kunstwei' en een workshop van 'De Amazones' (jonge vrouwen met borstkanker). Deze laatste workshop is uitsluitend voorzorgmedewerkers. 's Middags is er een modeshow van protheselingerie en bad- mode. De hele dag zijn er verschillende informatieve kraampjes van patiëntenorganisaties en bedrijven. Voor de workshops van 'De Kunstwei' en 'De Amazones' dient u zich aan te melden. Dat kan via het patiëntenservicebureau, locatie Goes, tel. (0113) 23 48 81 of per e-mail: psb.goes@adrz.nl Op vrijdag 5 maart iservan 09.30 tot 16.00 uur een symposium "Borstkankeren verder!?" in het ziekenhuis in Goes. Een sym posium met leerzame en creatieve workshops voor patiënten, zorgmedewerkers, artsen en overige belangstellenden. 's Morgens zijner verschillende lezingen over erfelijkheid, re-integratie en borstkanker en seksualiteit. Tijdens de lunch is er een vragenuurtje. Aanwezig zijn een oncoloog, chirurg, radioloog, therapeuten en gespecialiseerde verpleegkundigen. Colofon: Heeft u vragen, reacties of suggesties naar aanleiding van deze pagina? Neem dan contact op met de afdeling communicatie van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis. Postadres: Postbus 106, 4460 BB Goes,Telefoon: 0118 - 425692, E-mail: nieuws@adrz.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 6