meer worden gewandeld' zeeland 121 Raad schrapt bijdrage voor schoolzwemmen OPEN I HUIZEN ROUTE speciale bijlage zaterdag 27 maart Thools jeugddebat in het gemeentehuis Polen komen Thoolse verkiezingen bekijken Informatieavond over risico's drugsgebruik Hele maand maart instuif badmintonclub Avond met muziek en cabaret in dorpshuis vrijdag 26 februari 2010 v 4 "St T - jp AL: )L |&;~jS jUP. De tocht van morgen leidt de wandelaars onder meer naar Poortvliet. Hervormde kerk in Poortvliet >4 De route is zo uitgezet dat deelnemers veel markante gebouwen tegenkomen. Watertoren in Scherpenisse door Rob Paardekam THOLEN - De Thoolse gemeente raad heeft gisteren definitief inge stemd met het schrappen van de gemeentelijke bijdrage voor het schoolzwemmen. Het gaat om een bezuiniging voor dit jaar. Pas bij de handeling van de kadernota, in het voorjaar, valt een besluit over de komende ja ren. Met het schrappen van de bij drage komt het schoolzwemmen zo goed als zeker te vervallen. De scholen hebben eerder al aangege ven niet de financiële middelen te hebben om het helemaal zelf te gaan bekostigen. Wethouder Kees van Dis stelde gis teren dat het verdwijnen van het schoolzwemmen geen ramp is. Volgens hem is het schoolzwem men nooit bedoeld om kinderen hun diploma te laten halen. Dat kan ook bijna niet, want de lessen vinden plaats in buitenbaden, dus per schooljaar zijn het er niet zo veel. „Als ouders echt geen geld hebben voor gewone zwemlessen, kunnen ze altijd een beroep doen op het declaratiefonds", benadruk te van Dis nog eens. Over het uitstellen van renovatie of nieuwbouw van de scholen in Tholen-stad valt het definitieve be sluit ook pas in het voorjaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met uw makelaar of met het Segmentteam van BN/DeStem I PZC. T: 076 - 5 31 22 77, E: segmentteam@bndestem-pzc.nl THOLEN In het gemeentehuis van Tholen vindt vanavond het Groot Thools Jeugddebat plaats. Tijdens de bij eenkomst worden de lijsttrekkers aan de tand gevoeld over onderwer pen die betrekking hebben op jon geren. Aanvang: 19.30 uur. Thoolse jongeren vanaf twaalf jaar kunnen komende woensdag hun stem uit brengen tijdens de jeugdbeleidver- kiezingen. Ze kunnen in elk stemlo kaal terecht. THOLEN De gemeente Tholen ontvangt vol gende week woensdag een delega tie uit de Poolse zusterstad Ilawa. De Polen komen kijken hoe in Ne derland verkiezingen worden geor ganiseerd. De delegatie, onder leiding van bur gemeester Ptasznik, wordt om ne gen uur 's ochtends ontvangen in het gemeentehuis. Na een algeme ne uitleg over de verkiezingen wor den enkele stembureaus bezocht. GOES Stichting Maatschappelijk Werk Oosterschelderegio (SMWO) houdt vrijdag 5 maart in Jeugdcentrum Goese Polder in Goes een informa tieavond voor jongeren over de risi co's van drugsgebruik. In een quiz wordt getest hoeveel de aanwezige jongeren (vanaf 12 jaar) weten over drugs en alcohol. Er zijn optredens van DJ Tempo-Slow, VNC&Brian en Priester. Aanvang: 19.00 uur. GOES Badminton Combinatie Zeeland uit Goes houdt vanaf vrijdag 5 maart vier opeenvolgende vrijda gen een badmintoninstuif. Elke vrijdagavond in maart, van 20.00 tot 22.00 uur, zijn geïnteresseerde jongeren (vanaf 16 jaar) en senio ren welkom in hal 2 van Sportpunt Zeeland. Wie geen racket heeft, kan deze bij de club lenen. Schoe nen met witte zolen zijn verplicht. WOLPHAARTSDIJK Het orkest Advendo/ EMM geeft za terdagavond 6 maart een concert in dorpshuis De Griffioen in Wol- phaartsdijk, samen met het impro visatiecabaret 'Zonder Zijwieltjes'. Het publiek zal actief betrokken worden bij het concert, dat om 20.00 uur begint. De zaal is open om 19.30 uur. Kaarten kosten 5 eu ro en zijn verkrijgbaar aan de zaal. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69