land Kwestie over hek op dijk krijgt staartje 'Op Tholen moet veel Restanten uitverkoop! Route leidt langs de mooiste plekjes Coese partijen zetten in campagnes tandje bij 20 www.logus.nl 1 mbo II ZEEDIJK 'Hulst wist wel van afsluiting' weekenddiensten WANDELEN Naast de bekende zevendorpentocht krijgt Tholen er een groot wandelevenement bij. Sportievelingen kunnen morgen vanuit Sint-Maartensdijk vijf verschillende afstanden lopen. vrijdag 26 februari 2010 voordelig sanitair, tegels, laminaat e.d. bij LOGUS Vlissingen mmmmsmz s Vlissingen, Marie-Curieweg 9-13, T. 0118 - 69 00 25 door Sheüa van Doorsselaer OSSENISSE - Burgemeester en wet houders van Hulst hadden al ruim voor het plaatsen van hekwerken op dijkvakken bij Ossenisse moe ten en kunnen weten dat de dijk zou worden afgesloten. De dorps raad van Ossenisse stelt misleid te zijn door de gemeente. De Hulster wethouder Fons Dob- belaer heeft altijd volgehouden dat de afsluiting van de dijkvakken met hekwerken en prikkeldraad in oktober als een volslagen verras sing kwam en dat er daardoor in eerste instantie niet tegen kon wor den opgetreden. Uit de vergun ning Natuurbeschermingswet van 9 juni blijkt, dat de aanvraag van de vergunning en de natuurtoets door de provincie behalve naar on der andere de Vogelbescherming en waterschap Zeeuws-Vlaande- ren óók naar burgemeester en wet houders van Hulst is gestuurd. „De gemeente was dus wél op de hoogte", zegt Jos de Schepper, woordvoerder van de Snisser dorpsraad. „De gemeente heeft ver volgens niet gereageerd, geen be zwaar ingediend en ons, de bewo ners van Ossenisse, niet op de mmmmmmmsmmmmmmmmmm hoogte gebracht." Pas nadat de hekken waren geplaatst en de over donderde dorpsraad in het ver weer kwam, werden de verschillen de overheden wakker. Het Project bureau Zeeweringen (dat de hek ken plaatste) maakte excuses om dat de omwonenden niet waren in gelicht en Dobbelaer begon onder handelingen met de provincie en het waterschap over het verwijde ren van de obstakels. Dobbelaer wijst de kritiek van De Schepper van de hand. „Ik denk dat de brief behandeld is door on ze ambtenaren en dat zij hebben besloten geen bezwaar in te die nen. Ik heb die brief in ieder geval niet gezien. Toen ik eenmaal wist van de hekken, heb ik alles gedaan wat in mijn macht om die hekken weg te krijgen." Desgevraagd stelt Dobbelaer dat hij intern niet op zoek gaat naar waar het precies is misgegaan. De afrasteringen zijn overigens, ondanks toezeggingen, nog niet allemaal weggehaald. Ook in Tholen (CDA en SGP), Ka- pelle (CDA), Borsele (CDA) en Goes (WD) leidde de kwestie tot epistels aan de gemeentebesturen, steeds met dezelfde strekking: geen hekwerken op de zeedijken. door Rob Paardekam Het kan raar lopen in het leven. Een jaar of zes ge leden hield Kees Wes- sels uit Sint-Maartens dijk nog helemaal niet van wande len. „Ik had er niks mee. Voetbal len, dat was mijn sport." Nu richt hij samen met zijn vrouw Rie een wandelvereniging op. Morgen vindt het eerste grote evenement plaats. Twee achterneefjes uit Vlijmen hebben Kees aan het wandelen ge bracht. Ze vroegen hem zes jaar ge leden mee te doen aan de Zeven dorpentocht. Na enig aarzelen stemde Kees toe, waarna hij de der tig kilometer zonder al te veel moeite volbracht. Beetje bij beetje ging de inwoner van Sint-Maartensdijk het wande len waarderen. Nu gaan hij en Rie bijna elk weekend op pad om er gens mee te doen aan een wandel tocht. Zelfs op doordeweekse da gen worden de wandelschoenen geregeld aangetrokken. „We lopen het liefst mee met georganiseerde tochten", vertelt Rie. „Met name om de sociale contacten. Het is leuk om elke keer weer andere mensen te ontmoeten." De tochten in het kader van de winterserie, die door de Zeeuwse Wandelsport Bond worden gehou den, vindt het echtpaar altijd bij zonder leuk. Kees en Rie vroegen zich af of er op het eiland Tholen een keer zo'n tocht gehouden kon worden. „Ik ben naar de bond ge stapt. Daar vonden ze dat een goed idee", stelt Kees. „Maar toen kwam de onvermijdelijke vraag: kun jij het organiseren?" De wandelliefhebber stemde daar mee in, nog niet helemaal besef fend wat hij zich op de hals haal de. Een hoop werk, dus. „Het is ge woon niet mogelijk om zo'n wan delevenement met z'n tweeën op te zetten", stelt Kees. „Daarom heb Winterwandeltocht Deelnemers aan de winterwandel tocht kunnen morgen kiezen uit vijf afstanden: vijf, tien, vijftien, twintig en dertig kilometer. Voor alle afstanden kan gestart worden vanaf half negen. Wie der tig kilometer wil wandelen, moet uiterlijk om half tien beginnen. De tijden schuiven daarna op. Deelne mers aan de vijf kilometer kun nen uiterlijk om twee uur 's mid dags aan hun wandeling beginnen. Onderweg zijn twee rust- en con trolepunten ingericht: het Holland Huis in Scherpenisse en café 't Centrum in Poortvliet. ik het Evenementen Comité Smal- stad benaderd. Ik mocht mijn plan nen komen toelichten tijdens een vergadering. Het duurde niet lang voor ze net zo enthousiast waren als wij." Al snel werd een kleine commissie gevormd, die er voor heeft ge zorgd dat alles morgen perfect zal verlopen. Ruim twintig mensen zijn in de weer om het de wande laars naar de zin te maken. Als het aan Kees en Rie ligt, blijft het niet bij een jaar lijkse winterwandeltocht. Ze zijn bezig met het oprichten van een wandelvereniging die ge durende het hele jaar evenemen ten organiseert, want in Tholen moet veel meer worden gewan deld. Een naam hebben ze al: De Oosterscheldestappers. Kees zit vol met ideeën. Behalve di verse wandeltochten, die vanuit verschillende dorpen op het ei land kunnen starten, heeft hij zijn zinnen gezet op een marathon van Gorishoek naar Yerseke. „Ik heb eens op de kaart gekeken en als ik het goed heb gezien, moet dat on geveer 42 kilometer zijn. De lopers zouden vanuit Yerseke met een bootje weer overgezet kunnen worden naar Gorishoek." www.oosterscheldestappers.nl door Rob Paardekam Met meer belangstelling dan anders volgen Kees en Rie deze week de weersvooruitzich ten. „Als het mooi weer is, zal de winter wandeltocht veel meer deelnemers trekken", stelt Kees. „Je hebt fanatiekelingen die altijd komen, maar er zijn ook mensen die thuisblijven als het regent." De inwoner van Smerdiek heeft goede hoop op mooi weer. „Op een andere plek hebben aan zo'n winter wandeltocht wel eens 850 mensen meegedaan", ver telt Kees. „Nou zullen we dat niet meteen halen", tempert Rie de verwachtingen. „Het is nog maar de eerste keer." Kees knikt. „De zevendorpentocht had ook niet meteen tweeduizend deelnemers." De lopers kunnen morgen kiezen uit vijf afstanden: vijf, tien, vijftien, twintig en dertig kilometer. „Ik heb geprobeerd zoveel mogelijk mooie plekjes in de route te verwerken", stelt Kees. Na het vertrek bij gemeen schapscentrum Haestinge lopen .wandelaars langs on der meer naar de vernieuwde Markt met het voorma lige gemeentehuis in Smerdiek, de watertoren in Scherpenisse en de fraaie natuur in de Scherpenisse- polder en de Pluimpot. „We lopen ook een stukje op de dijk, zodat mensen de Oosterschelde kunnen be wonderen", verklapt Kees. „Dat dit bij de zevendor pentocht niet gebeurt, heb ik altijd jammer gevon den, al snap ik het wel. Die tocht moet door alle Thoolse kernen gaan." Overigens lopen de deelnemers aan de langste af stand morgen helemaal naar Poortvliet, waar ze on der meer de hervormde kerk kunnen bewonderen. Zaterdag 27 en zondag 28 februari 2010 Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Cravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen, alleen na telefonische af spraak) Patiënten huisartsenpraktijk de Pijlers v. Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. 0113-272000 Spreekuur zat. en zon. 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Tholen/St. Phlipsland Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Para- selsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland Dental Point, Kloetingseweg 48, Goes, tel. 06-22347209. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tholen en Bergen op Zoom (leden NMT): telefonisch contact opnemen met eigen tandarts. Verloskundigen Verloskundige Maatschap Goes, tel. 0113 224099. vrij. 19.30-zon. 19.30 uur: C. Schalckens en S. Verkaart Verloskundigenpraktijk Gemeente Borse le 06-53156391 (24-uur bereikbaar) D. Hoogendijk, Verloskundigen Reimerswaal M. Lindenbergh en A. de Putter, tel. 0113-503842 bgg 06-65071049. Apotheken Avond- en weekenddiensten worden ver zorgd door De Zeeuwse Apotheek, Sta tionspark 35, tel. (0113) 270620. Thuiszorg Allévo: tel. 0113- 249111. Stichting Thuiszorg Nederland: tel. 0113- 229003. RST Zorgverleners: tel. 0342-405454 Dierenartsen Beveland Dierenartsenpraktijk Mosselman, Ver boom en Boer: W. L. Verboom, tel. (0113) 342486 of (0113) 228866. Dierenartsenpraktijk Karelse, van Dijk, Stokman, van Anrooy: P.C. Stokman, 's Gravenpolderseweg 39, Goes, tel (0113)213419. Dierenkliniek Yerseke en dierenkliniek Goes, praktijken voor gezelschapsdieren: Dierenkliniek Goes/s Gravenpolderseweg 92, Goes,(0113)270072, za 10.00-15.00 uur, behandeling volgens afspraak; Tholen Dierenarts W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend-spreekuur Poortvliet, Kalfsdam- seweg 2, zat. van 8.30-9.00 uur en Tho len, Botermarkt 10, zat.van 11.00-12.00 uur. Dierenambulance 0900-7673437 (24 uur bereikbaar). goes - Kort voor de verkiezingen trekken alle Goese partijen nog zo veel mogelijk uit de kast om de gunst van de kiezer te winnen. Groenlinks Goes gaat vandaag op pad met de Kiesifiets. Een soort mobiele bar waar je met met raads- kandidaten kunt praten. De Kiesifiets doet om 13.00 uur de Ruilwinkel aan de Couwervestraat aan en wordt om 16.00 uur gepar keerd op de Grote Markt. Het CDA heeft regelmatig activitei ten in de verkiezingswinkel aan de Ganzepoortstraat. Vandaag is er om 16.00 uur een ondernemers borrel met Kamerlid Ad Koppejan en oud-wethouder Charles Lins- sen. Het CDA houdt 's middags ook een voetbaltoernooi op de markt: aanvang 13.00 uur. GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN 3 maart 2010 De SGP/CU houdt vandaag om 19.45 uur een bijeenkomst in het Hoornbeeckcollege aan de Van Dusseldorpstraat. Morgen gaat PvdA-Kamerlid Patricia Linhard met Goese PvdA'ers de wijken in. www.pzc.nl/stemmeningoes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 68