Bank geeft clubs duwtje in de rug 'Hansweert en Schore i8l zeeland Zangeres Inge uit Kapelle zag haar droom heel even in duigen vallen vanaf nu in onze showroom Hangt Schore, de kleinste kern van de gemeente Kapelle, er maar zo'n beetje bij, of doet het dorp volop mee? vrijdag 26 februari 2010 CAMPAGNE Rabo verdeelt 100.000 euro INWONERS OVER SCHORE door Frank Balkenende middelburg - De Rabobank Walcheren/ Noord-Beveland geeft clubs en verenigingen dit jaar voor ïoo.ooo euro een financieel duw tje in de rug. Op zich is steun aan het verenigingsleven niet nieuw, wel de vorm waarin. Deze Rabo bank schakelt voor het eerst over op een clubkascampagne. Andere banken doen dat al langer. Leden van de bank bepalen in de Rabobank Clubkas Campagne hoe dit geld onder de 165 deelnemen de verenigingen en stichtingen wordt verdeeld. Elk lid krijgt vijf stemmen, waarbij hij maximaal twee stemmen per vereniging mag uitbreiden. De stemmen zijn geld waard. Rabobank Walcheren/ Noord-Beveland telt 20.500 leden. Clubs konden met campagnes zelf beïnvloeden hoe groot hun deel van de koek wordt. De echte cam- pagneweek begint volgende week maandag en loopt door tot maan dag 8 maart. In die week kunnen leden stemmen. In april maakt de bank de uitslag van de stemming bekend en stort ze de donaties op DE NIEUWE NISSAN CUBE All SS Af\J v" y GOES MIDDELBURG Amundsenweg 39 0113 - 602000 Noordweg 467 0118 - 612042 www.autosturm.nl door Mieke van der Jagt de rekeningen van clubs. De Rabo bank Walcheren/ Noord-Beveland steunt verenigingen en stichtingen al langer door ze te laten delen in het coöperatief dividend. Volgens manager marketing Klaas Roelof Hofman vond de bank, die ont staan is door fusie van vier Rabo- banken, het een aardig idee een stemming te houden. „Bovendien voeren we nu als Rabobank een eenduidig beleid. Dat we voor heen een andere vorm van steun hanteerden, heeft zijn oorsprong in de verschillende manieren waar op de vier fiisiebanken daarmee mee omgingen." De afgelopen weken hebben de 165 deelnemende verenigingen en stichtingen uitgebreid campagne gevoerd. Zij riepen clubgenoten, fa milie, vrienden, kennissen en buurtgenoten op om te stemmen op hun club. Wie mee wil stem men, moet wel lid zijn of worden. Volgens Hofman is dat laatste een peulenschil. Bovendien is het lid maatschap van de bank gratis. Het is nog niet zeker of in 2011 een zelfde bedrag wordt verdeeld. Dat hangt van de bedrijfsresultaten. www.rabobank.nl/wnb Diana Dorrepaal heeft veel vertrouwen in de toe komst. „We hebben nu een dorpsraad en die organiseert het ene overleg na het andere. Wij Schorenaren kunnen dus onze stem laten horen. In hoeverre dat allemaal aankomt bij het gemeen tebestuur, weet ik niet, maar de mensen die in de dorpsraad zit ten, zijn mans genoeg." Er leven natuurlijk wel wensen, ook bij Diana Dorrepaal. „Er zijn al woningen bijgekomen en daar door kon mijn oudste zoon van Biezelinge terug verhuizen naar Schore. Meer starterswoningen zou wel handig zijn en ook wat meer seniorenwoningen." GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN 3 maart 2010 Toch is er al veel verbeterd. „We hebben nu andere beheerders in het dorpshuis, wat het leven een stuk aangenamer maakt. De vorige beheerders waren ronduit slecht en dan loop je de kans dat het vere nigingsleven doodbloedt. Maar nu gaat het stukken beter. Ze zijn zelfs van plan om op zaterdag een soort café te houden, met friet en kroketten, gewoon een ontmoe tingsplaats. Dat zou gezellig zijn, want het laatste cafeetje ging al ja ren geleden dicht." Kees Harthoorn en Maureen Deels tra wonen sinds een jaar of drie in Schore. Zij hebben het idee dat Schore niet de prioriteit heeft bij het gemeentebestuur, maar zijn daar niet rouwig om. „Schore is groot genoeg, het hoeft niet te groeien. We zijn eraan gewend dat er weinig voorzieningen zijn, maar het is ook heerlijk rustig." Politici die de stemmen van Kees en Maureen willen winnen, zou den wat aan de bestrating moeten doen. „Die is erg slecht en er is achterstallig onderhoud." Kees Harthoorn hoeft; alleen maar door Raymond de Frel kapelle - Dag droom, dag geld, dag cd. Zangeres Inge van der Schelde (35) uit Kapelle zag begin deze week even al haar plannen in duigen vallen. Internetcommunity Sellaband ging namelijk op zwart. Failliet verklaard, het bedrijf kwam simpelweg niet meer uit de kosten. En dus dacht Inge: daar gaat mijn vijftigduizend dollar. Hoe anders was haar stemming eind vorig jaar, toen ze op de com munity zoveel sympathisanten voor haar muziek had verzameld, dat ze een cd kon opnemen. Ze was wereldwijd de 36e artiest die het lukte om vijftigduizend dollar van 'believers' in te zamelen. Men sen die in de kunsten van een ar tiest geloven, kunnen op www.sel- laband.com hem of haar met een aandeeltje van tien dollar steunen. Als de teller op vijftigduizend staat, beloont Sellaband het ver trouwen van de sympathisanten door het geld apart te zetten voor de opname van een cd. „Ik had al heel veel geregeld. Voor in april had ik al een studio gere geld, ik had twee producers inge schakeld, Angela Groothuizen zou de co-productie doen... dat heb ik na het bericht over het faillisse ment allemaal geannuleerd. Sella- op de kerkmuur te wijzen. „Die is al lang geleden omgevallen en hij ligt er nog precies eender bij." Het stel zou ook graag zien dat er voor het dorpshuis werd gestrooid bij vorst. „Overal ligt zout, behalve daar. Juist bij het dorpshuis ko men veel mensen te voet en niet alleen maar jongere." Over Schore maakt Franda van der Zande zich niet zo veel zorgen, veel meer over Hansweert. „Als ik de lokale politiek zou mogen advi seren, zou ik zeggen: probeer Hans weert bij Kapelle te krijgen. Scho re en Hansweert hebben veel geza menlijke belangen en ik heb het idee dat de dorpen elkaar kunnen versterken als ze van dezelfde ge meente deel zouden uitmaken. Dat moet dan wel Kapelle zijn, want Reimerswaal heeft een ande re cultuur. Daar hoort Hansweert, een katholiek dorp, niet in thuis." Voor Schore heeft Franda van der Zande weinig te wensen. „Starterswonin gen, best, maar met seniorenwo ningen alleen ben je er niet. Voor oude mensen moeten er ook voor zieningen zijn, en ik denk niet dat hier snel winkels terug zullen ko men. Er rijdt nu een bus en veel van wat je nodig hebt, kun je thuis laten brengen, maar misschien moeten we toch hard inzetten op het jonge volk. Het behoud van de school is van groot belang, maar dat zorgt ook voor fricties. Wie om wat voor reden dan ook zijn kinderen naar Hansweert of Kapel le op school stuurt, wordt dat erg kwalijk genomen." Wim Verbeem zou de politiek weer een heel andere boodschap willen meegeven: „Zoek een ma nier om het vrachtverkeer uit Schore te weren. De gemeente zou er naar moeten streven de routes naar Hansweert in tomtoms en an der gps-systemen te wijzigen." Zelfs al trekt de gemeente zich niets aan van de adviezen van Schorenaren, alle mensen die we spreken zijn dik tevreden en wo nen naar hun zin in het dorp. Een verkiezingsbillboard in Schore, band zou immers de facturen beta len. Ik heb me echt een dag vrese lijk verdrietig gevoeld." Maar het kan snel gaan in internet- land; er gloort alweer hoop. Vier Duitse investeerders uit de media branche hebben de Amsterdamse site overgenomen. Zij nemen vol gens de curator alle verplichtin gen, van zowel de artiesten als de fans die geld hebben gestort, over. Inge: „Ik ben nog niet helemaal ge rust, het blijft natuurlijk de vraag of de beloftes echt worden nageko men. Maar ik heb wel weet zoveel vertrouwen, dat ik de studio maar weer heb gebeld om te zeggen dat ik in april toch kom opnemen." Inge van der Schelde zag door het faillissement van Sellaband de opname van een cd even in rook opgaan, maar ze heeft weer hoop. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66