Zeeland PZCI: 'Goedkoop bouwen kan en is nodig' Doldwaze capriolen op de fiets Meisje wil 20.000 jaar cel voor man BEVELANDEN-THOLF.N 18 en 19 22 en 23 WONINGCORPORATIE RWS beproeft kleine starterswoning al in Kapelle; idee CDA Noord-Beveland 'realistisch' almanak Nieuwsgierig Vrijdag 26 februari 2010 'Hansweert en Schore hebben dezelfde belangen' Rijksweg voor stroom kan niet ondergronds Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende wissenkerke - Het idee van het CDA Noord-Beveland om de ko mende jaren vooral goedkope, klei ne huizen te bouwen voor één- en tweepersoonshuishoudens, is vol gens woningcorporatie RWS wel degelijk realistisch. „We experi menteren momenteel met zo'n type woning in Kapelle", zegt RWSrdirecteur Maarten Sas. Andere Noord-Bevelandse par tijen wuifden donderdag in de PZC het plan van het CDA weg. Onrealistisch, oordeelden ze. Noord-Beveland moet bovendien niet bouwen voor de krimp, voeg den ze eraan toe. Het CDA wil juist starters aan een koopwoning helpen. Nu zijn eensgezinswonin gen financieel vaak onbereikbaar. Een starter kan meestal geen 180.000 euro neertellen. Volgens RWS-directeur Maarten Sas slaat het CDA Noord-Beveland de plank allerminst mis. „De de mografische ontwikkeling in Zee land betekent dat er meer stellen en alleenstaanden op de woning markt komen. Die groep wil niet altijd een appartement, maar ook eens een huis met een tuintje. Een alleenstaande heeft echter maar één portemonnee. Daar zul je dus goedkopere huizen voor moeten bouwen." In Kapelle bouwt de RWS momen teel zulke grondgebonden wonin gen. Ze zijn kleiner, maar wel goed koper. De bouwkosten bedragen 156.000 euro. Als de corporatie ze aanbiedt met korting (de koopga- rantformule die RWS veelvuldig toepast) komt de aankoopprijs op 110.000 tot 120.000 euro. „Zo'n be drag is meestal wel te financieren voor een alleenstaande", zegt Sas, De directeur van de woningcorpo ratie, die actief is in Kapelle, Goes en Noord-Beveland, merkt dat, mede door de economische dip, grondgebonden koopgarantwonin- gen als warme broodjes over de toonbank gaan. „In Waterstad Goes hebben we er 18 gepland en die zijn allemaal weg. Let wel: hui zen met een tuin, geen apparte menten. Die markt is nu moeilij ker." Sas onderstreept dat 'we af moe ten van het idee dat rijtjeshuizen altijd drie slaapkamers en veel vloeroppervlak moeten hebben. „Kijk eens hoe populair oude, klei ne huurwoningen in Goes-West nog zijn. Kleiner en goedkoop bou wen kan wel degelijk en zal ook noodzakelijk zijn." Ook mountainbiken leer je met vallen en opstaan. door Raymond de Frel heinkenszand - Op een mountain bike is het toch net even anders fietsen dan keurig rechts op de weg op je degelijke tweewieler. Zeker als je ook nog eens op een fiets rijdt, die eigenlijk nog een slagje te groot voor je is. Ja, dan is het toch niet gek dat je af en toe eens op je snufferd gaat tijdens het korte bochtenwerk? Instructeur Jan Eversdijk van mountainbikeclub Extreme en Martijn den Blijker van Borsele Be weegt begeleidden gisteren meer dan vijftig kinderen van acht tot en met zestien jaar, die op het par keerterrein bij Stelleplas in Hein- kenszand doldwaze capriolen pro beerden uit te halen. Dat deden ze in het kader van het Sportfestijn. Met gratis atletiek- en mountainbikeclinics in de voor jaarsvakantie biedt de gemeente Borsele de kinderen vertier in de voorjaarsvakantie én hoopt ze hen warm te maken om vaker sportief te zijn. Vanavond wordt het festijn in De Stenge in Heinkenszand afgesloten met het Kampioentjesbal. De aan vang is om 19.00 uur. O Video op www.pzc.nl/bevelanden Tip? redactie@pzc.nl door Emile Calon middelburg - Een negenjarig meis je uit een Zuid-Bevelands dorp vindt dat haar 71-jarige plaatsge noot 20.000 jaar de gevangenis in moet of moet verhuizen naar En geland. Ze vindt in ieder geval dat die man uit haar leven moet ver dwijnen omdat hij haar, in zijn huis, een tiental keer onzedelijk betaste toen ze acht jaar oud was en bij hem op bezoek was omdat ze hem grappig vond. De man zelf kwam gisteren niet opdagen tij dens de rechtszaak tegen hem. Vol gens zijn advocaat J. Wilgers kon hij dat niet aan. Officier van justi tie M. Overmeer vond het jammer dat de verdachte verstek liet gaan omdat de man nu 'weer geen ope ning van zaken geeft'. Want vol gens haar blijft de man ontken nen. Het misbruik kwam aan het licht nadat het meisje haar jongere broertje in vertrouwen had geno men. Het broertje liet na enige tijd tijdens de lunch weten dat er iets ergs gebeurd was waarna het meis je alles vertelde tegen haar moeder over hoe ze was betast door de man. Overmeer vindt dat de man de cel in moet. Ze eiste dan ook een cel straf van tien maanden waarvan vier voorwaardelijk. Maar ook liet ze weten dat de man nimmer meer contact mag hebben met het meisje. Uitspraak 11 maart. De vierjarige Mees is erg nieuwsgie rig. Laatst wilde hij weten waarom wij een navel hebben. Papa heeft het uitgelegd, omdat mama haar derde kindje verwacht. De navel is om de baby in de buik van mama eten te geven. Mees vond het geweldig en dat verhaal vertelde hij ook aan al z'n vriendjes en vriendinnetjes. Ook op toilet kijkt hij steeds op de verjaardagskalender of er binnen kort misschien iemand jarig is. Diver se letters kan hij al goed combineren met de namen van mensen die hij kent. Gisteren heeft Mees dan een zusje gekregen. Hij is in alle staten en de hele straat mag het weten. „Ik heb een zusje en ze heet Bibi", roept hij naar iedereen. De volgende dag zit Mees op toilet en kijkt naar de verjaardagskalen der. Vol verbazing roept hij zijn va der erbij en vraagt: „Papa, was Bibi gisteren dan al jarig?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65