Terugkeer Getallen zeeland21 achter deelname Sellaband OPEN HUIZEN ROUTE Inge zag haar droom in duigen vallen Meisje wil 20.000 jaar cel voor plaatsgenoot Cursus rijvaardigheid voor 55-plussers Voor zes dagen tot raadslid benoemd Inloopsymposium over borstkanker Rondje GoFish speciale bijlage j^^zaterdag 27 maart Twee Zeeuwse dottercentra zal niet lukken vrijdag 26 februari 2010 ZIERIKZEE De afdeling Schouwen-Duiveland van Veilig Verkeer Nederland ver zorgt een opfriscursus rijvaardig heid voor 55-plussers. Die vindt plaats op de vier middagen van 29 maart en 12, 19 en 26 april. Aan de orde komen verkeersregels, ogen- en gehoortest en reactiesnelheid. Op de laatste middag wordt de rij vaardigheid in de auto getoetst. De cursus wordt gegeven in het MFC in Zierikzee. Aanmelden vóór 8 maart via tele foon: 0111-647155 of mail: jwprins@zeelandnet.nl TERNEUZEN Het kwam volkomen onverwacht en er was veel overredingskracht voor nodig om haar over de streep te trekken. Uiteindelijk stemde Hennie Klein Hesselink (72) toe, in het belang van 'haar' partij, de PvdA. Ze is gisteravond beëdigd als lid van de gemeenteraad van Ter- neuzen, waar ze de plaats inneemt van de enkele weken geleden over leden Jan Jonkman. Voor even maar, om precies te zijn zes dagen. Zelf vindt ze het eerlijk gezegd 'een beetje belachelijk', maar de ge meentewet schrijft het voor. GOES 'Borstkanker... en verder!?'. Zo heet het inloopsymposium dat vrijdag 5 maart wordt gehouden in het Ad miraal De Ruyter Ziekenhuis, loca tie Goes. Van 10.00 tot 16.00 uur kunnen pa tiënten, zorgmedewerkers, artsen en andere betrokkenen voor het symposium terecht. Er zijn onder meer lezingen en workshops te vol gen. En er kunnen vragen worden gesteld tijdens een vragenuurtje. Tot gisteravond half 9 liet de website van Sellaband alleen verklaringen van Johan Vosmeijer en Michael Bogatzki (respectievelijk oude en nieuwe voor man) zien. Daarna was de site weer online. ■milium iuiinwnmiiiiin.ijuij. ^g^sggaBgg^ggaa^siBaBi'TOdMWiajiyui-iiL.u.ti Volgens de website staan 3594 artiesten bij Sellaband ingeschreven en 66511 'potential believers'. Er is al meer dan 3.000.000 dollar ingezameld. Een bekende Sellabandster is Hind. Via de eigen website geven de muzikanten van GoFish (zangeres Pam voorop; op de achtergrond Swen, Danny, Leo en Marcel) aan het faillissement enorm rot te vinden voor alle fans die in de band hebben geïnvesteerd. foto GoFish eind vorig jaar, toen ze op de com munity zoveel sympathisanten voor haar muziek had verzameld, dat ze een cd kon opnemen. Ze was wereldwijd de 36e artiest die het lukte om vijftigduizend dollar van 'believers' in te zamelen. Mensen die in de kunsten van een artiest geloven, kunnen op www.sellaband.com hem of haar met een aandeeltje van tien dollar steunen. Als de teller op vijftigdui zend staat, beloont Sellaband het vertrouwen van de sympathisan ten door het geld apart te zetten voor de opname van een cd. „Ik had al heel veel geregeld. Voor in april had ik al een studio gere geld, ik had twee producers inge schakeld, Angela Groothuizen zou de co-productie doen... dat heb ik na het bericht over het faillisse ment allemaal geannuleerd. Sella band zou immers de facturen beta len. Ik heb me echt een dag vrese lijk verdrietig gevoeld." Maar het kan snel gaan in internet- land; er gloort alweer hoop. Vier Duitse investeerders uit de media branche hebben de Amsterdamse site overgenomen. Zij nemen volgens de curator alle verplichtingen, van zowel de arties ten als de fans die geld hebben ge stort, over. Inge: „Ik ben nog niet helemaal gerust, het blijft natuur lijk de vraag of de beloftes echt worden nagekomen. Maar ik heb wel weer zoveel vertrouwen, dat ik de studio maar weer heb gebeld om te zeggen dat ik in april toch kom opnemen." GoFish speelt zaterdag 6 maart in Trinnety in Kapelle, zondag 7 maart in café High Life in Goes, vrij dag 26 maart in lokaal Vredebreuk in Den Haag, donderdag 15 april in Exit in Rotterdam en 17 april met Dijkrock in Rilland-Bath. Voor het concert in Vredebreuk in Den Haag wordt bassist Danny Fok ker 'ingevlogen' vanuit Polen. Hij verblijft daar een paar weken voor zijn werk, maar komt terug om te spelen. Meer via www.bandgofish.com en www.sellaband.nl. goes - Tweede Kamerlid Jolande Sap (GroenLinks) vreest dat het nieuwe dottercentrum in Terneu- zen verloren gaat, als het Admiraal De Ruyterziekenhuis volhardt in de aanvraag voor een soortgelijk centrum. Zij heeft de kwestie voor gelegd aan minister Klink van Volksgezondheid. Wat Sap betreft staat het belang van de patiënt voorop: dat betekent samenwer king tussen ziekenhuizen. Ze wil snel duidelijkheid over een vergun ningverlening aan ADR. Ook is ze benieuwd naar de uitspraak van di recteur Vierhout dat de start van een dottercentrum boven de Wes- terschelde is afgesproken met de kartelpolitie NMa. middelburg - Een negenjarig meis je uit een Zuid-Bevelands dorp vindt dat haar 71-jarige plaatsge noot 20.000 jaar de gevangenis in moet of moet verhuizen naar En geland. Ze vindt in ieder geval dat die man uit haar leven moet ver dwijnen omdat hij haar, in zijn huis, een tiental keer onzedelijk betastte toen ze 8 jaar oud was en bij hem op bezoek was omdat ze hem grappig vond. De man zelf kwam gisteren niet opdagen tij dens de rechtszaak tegen hem. Vol gens zijn advocaat J. Wilgers kon hij dat niet aan. Officier van justi tie M. Overmeer vond het jammer dat de verdachte verstek liet gaan omdat de man nu 'weer geen ope ning van zaken geeft'. Want vol gens haar blijft de man ontken nen. Het misbruik kwam aan het licht nadat het meisje haar jongere broertje in vertrouwen had geno men. Het broertje liet na enige tijd tijdens de lunch weten dat er iets ergs gebeurd was waarna het meis je alles vertelde tegen haar moe der. Overmeer vindt dat de man de cel in moet. Ze eiste dan ook een cel straf van tien maanden waarvan vier voorwaardelijk. Maar ook liet ze weten dat de man nimmer meer contact mag hebben met het meisje. Uitspraak 11 maart. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met uw makelaar of met het Segmentteam van BN/DeStem I PZC. T: 076 - 5 31 22 77, E: segmentteam@bndestem-pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59