11 nu Elke maand ontdekking wietplantage Band GoFish zet punt 201 zeeland fd Restanten uitverkoop! Anders produceren Zangeres Gemeente Hulst had op hoogte kunnen zijn van dijkafsluiting I lifiB imm www.logus.nl weekenddiensten MIDDELBURG Politie rolt kwekerij op CROWDFUNDING Faillissement komt hard aan De één was bijna rond, de ander nog lang niet. De één gaat als het even kan door, de ander stopt. Het faillissement van Sella- band dwingt deelnemers tot het maken van nieuwe keuzes. vrijdag 26 februari 2010 f TTTTnWn voordelig sanitair, tegels, laminaat e.d. bij LOGUS Vlissingen Vlissingen, Marie-Curieweg 9-13, T. 0118 - 69 00 25 Zaterdag 27 en zondag 28 februari 2010 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur.' Za, zon- en feestdagen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Kring-apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111-412906, za. 10.00-12.30 uur. Via dienstsluis (aanbellen nr. 18): za 17.00-18.00 uur, zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. door Theo Ciele MIDDELBURG - De wietkwekerij die gistermiddag in het hartje van Mid delburg werd opgerold is geen uit zondering. Zeker een of twee keer in de maand is het prijs in de stad. Wietkwekerijen worden overal aangetroffen. Zelf in wijken waar je het niet zo snel zou verwachten. Gistermiddag stopten de auto's van de politie, Delta en de gemeen te voor een woning aan de Bree, een smalle straat die de Wagenaar- straat met de Zuidsingel verbindt. Een onbewoond pand stond van boven tot onder vol met hennep planten. Politie, gemeente en Del ta waren uren bezig om de kweke rij te ontmantelen. Het ging om een professioneel opgezette kweke rij met 500 planten. Gisteren zijn in verband met de zaak twee Goe- senaren aangehouden. De buren zeiden niets gemerkt te hebben van de hennepteelt. Ze stonden verbaasd toe te kijken hoe plant na plant naar buiten werd ge gooid en in de vuilniswagen ver dween. Lampen, ventilatoren en isolatiemateriaal-werden uit de wo ning verwijderd. Terwijl het steeds door Esme Soesman ZIERIKZEE - Hoe mooi ze het con cept ook vinden, de band GoFish zet een punt achter deelname aan Sellaband. De - van oorsprong uit Zeeland af komstige - muzikanten balen zo van het faillissement en het daar door ontstane financiële risico voor hun fans dat ze iedereen die geld in GoFish heeft geïnvesteerd persoonlijk gaan benaderen om te vertellen dat ze zich terugtrekken en om hen te adviseren hetzelfde te doen. Sinds GoFish in Sellaband is gestapt, eind vorig jaar, is er 1100 dollar binnengekomen. De bandle den hebben er zelf geld ingestopt, maar er is ook door derden (zelfs door mensen uit Duitsland en Zwitserland) gedoneerd. „Het is een prachtig platform, een prachtig concept", typeert gitarist Marcel Kieboom de opzet van de Sellabandgemeenschap. „Maar nu heb je het bij ons nog maar over iets van 1000 dollar. Ben je verder dan gaat het om veel meer geld." Thuiszorg de Wieken, tel: 0111- 453480. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432, Zierikzee 0653671600, Westhoek 0653674446, Duiveland 0622331441. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111-412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren za 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 0900-7673437. Crowdfïinding wordt het zo mooi genoemd. Johan Vos- meijer, voormalig eerste man van het in 2006 opgerichte - en vanuit Amsterdam opererende Sellaband, noemt het in een schriftelijke ver klaring op de site a blessing for ar tists in de 21st century. Voor 10 dol lar (ongeveer 7 euro 40) kun je bij Sellaband een aandeel van je favo riete artiest kopen. Wie investeert geeft zijn of haar favoriete muzi kanten) dus eigenlijk vooraf kapi taal in handen om een muzikale wens te kunnen verwezenlijken. Zouden GoFish en zangeres Inge van der Schelde beiden de beno digde 30.000 dollar binnen heb ben gehaald, dan zouden de 'aan deelhouders' een exemplaar van hun beider albums toegestuurd hebben gekregen. Deze week ging Sellaband echter failliet. Een groep Duitse investeerders uit München heeft de wereldwijd opererende in- ternetcommunity overgenomen. harder begon te regenen trakteer den de buren de ontruimers op koffie en koeken. De buurtbewo ners hadden ook wel iets om dank baar voor te zijn. Wietplantages in onbewoonde panden zijn bijzon der riskant vanwege het brandge vaar. Voor de kweek van de plan ten worden lampen gebruikt. Daar bij worden lang niet altijd de voor schriften voor het veilig gebruik van elektriciteit nageleefd. Eind vorig jaar rolde de politie in Middelburg kwekerijen op in lood sen aan de Klarinetweg en de Elek- traweg. Het zijn niet alleen lood sen en andere onbewoonde pan den waarin wiet wordt geteeld. Vo rige maand nog werd in een wo ning aan 't Zanddorp een hennep kwekerij ontdekt. Door de economische crisis ko men steeds meer mensen in de verleiding om een logeerkamertje om te bouwen tot een kwekerij voor hennepplanten. De verdien sten lopen in de duizenden euro's. De ontruimers zijn schrijnende ge vallen tegengekomen: woningen waarin kleine kinderen naast een kamer vol hennepplanten lagen te slapen op het moment dat de poli tie binnenviel. Er zouden dan wel eens heel wat investeerders het schip in kunnen gaan. Want nu ziet het er met de aangekondigde doorstart wel roos kleurig uit, maar dat kan een vol gende keer heel anders uitpakken. „Wij vinden het wel belangrijk dat we het vertrouwen van mensen die in ons geloven niet bescha men. Het is uitermate vervelend als je als band je beloften niet waar kunt maken", geeft Kieboom de afweging van het muzikale vijf tal weer. Makkelijk was die afweging niet. GoFish hoopte via Sellaband ge noeg kapitaal bij elkaar te krijgen om een album te kunnen opne men. Hoe die financiering nu rond moet komen, weet Kieboom nog niet. „We willen eerst zorgen dat dit netjes wordt afgehandeld en daarna maken we even pas op de plaats. Dan wordt het tijd om verder na te denken." Muzikaal gezien gaat GoFish on stuitbaar op dezelfde voet verder. „We hebben het heel druk met het schrijven van nieuwe muziek en hebben mooie nieuwe ideeën." Ook daaromheen gaat het de band voor de wind. In het jongste (van af zaterdag verkrijgbaar) Fret Maga zine staat GoFish genoteerd als De mo van de Maand. Fret is onder meer verkrijgbaar bij poppodium Brogum in Zierikzee. door Raymond de Frel Inge van der Schelde zag door het faillissement van Sellaband de opname van een cd even in rook opgaan, maar er is weer hoop. foto Willem Mieras KAPELLE - Dag droom, dag geld, dag cd. Zangeres Inge van der Schelde (35) uit Kapelle zag begin deze week even al haar plannen in duigen vallen. Internetcommunity Sellaband ging namelijk op zwart. Failliet ver klaard, het bedrijf kwam simpel weg niet meer uit de kosten. En dus dacht Inge: daar gaat mijn vijf tigduizend dollar. Hoe anders was haar stemming door Sheila van Doorsselaer OSSENISSE - Burgemeester en wet houders van Hulst hadden al ruim voor het plaatsen van hekwerken op dijkvakken bij Ossenisse moe ten en kunnen weten dat de dijk zou worden afgesloten. De dorps raad van Ossenisse stelt misleid te zijn door de gemeente. De Hulster wethouder Fons Dob- belaer heeft altijd volgehouden dat de afsluiting van de dijkvakken met hekwerken en prikkeldraad in oktober als een volslagen verras sing kwam en dat er daardoor in eerste instantie niet tegen kon wor den opgetreden. Uit de vergun ning Natuurbeschermingswet van 9 juni blijkt, dat de aanvraag van de vergunning en de natuurtoets door de provincie óók naar burge meester en wethouders van Hulst is gestuurd. „De gemeente was dus wél op de hoogte", zegt Jos de Schepper, woordvoerder van de Snisser dorpsraad. „De gemeente heeft vervolgens niet gereageerd, geen bezwaar ingediend en ons, de bewoners van Ossenisse, niet op de hoogte gebracht." Pas nadat de hekken waren geplaatst en de overdonderde dorpsraad in het ge weer kwam, werden de verschillen de overheden wakker. Het Project bureau Zeeweringen (dat de hek ken plaatste) maakte excuses om dat de omwonenden niet waren in gelicht en Dobbelaer begon onder handelingen met provincie en wa terschap over het verwijderen van de obstakels. Dobbelaer wijst de kritiek van De Schepper van de hand. Hij bezweert dat hij vooraf niet op de hoogte was van de plaat sing van de hekken. „Ik denk dat de brief behandeld is door onze ambtenaren en dat zij hebben be sloten geen bezwaar in te dienen. Ik heb die brief in ieder geval niet .gezien. Toen ik eenmaal wist van de hekken, heb ik alles gedaan wat in mijn macht om die hekken weg te krijgen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58