toekomstplannen bijstellen zeeland 13 Ambtenaar opgepakt voor fraude Ce straf voor overva toegebracht commentaar Pensioenschok vrijdag 26 februari 2010 „Het fonds trekt het boetekleed aan, maar geeft niet aan op welke manier de gedupeerden schadeloos worden gesteld.' Marjolein van Bruggen van De Unie maakte fouten, wel een derde van zijn pensioen bij in. Gevolg: het droomhuis dat hij met het oog op zijn naderende pensioen laat bou wen in Aagtekerke, wordt veel min der luxueus dan hij en zijn vrouw Corry voor ogen hadden. „Het wordt allemaal veel soberder, ter wijl wij met het oog op de toe komst alvast allerlei voorzieningen wilden inbouwen voor als we straks ouder zijn." De hoofdmachinist was er jaren lang van overtuigd dat hij bij een stevig, stabiel en betrouwbaar fonds zat. „Maar dat vertrouwen is nu ernstig beschaamd." Tot op het moment - eind vorig jaar - dat hij de gewraakte brief ontving, waarin de pensioenuitvoerder toegaf dat er fouten waren geslopen in de jaaroverzichten van zeker 200 zee varenden, koesterde hij geen enke le argwaan. Bart Dentz: „Nee, eer lijk gezegd niet. Er werd een be paald bedrag in genoemd, dat in grote lijnen overeenkwam met de berekeningen die ikzelf maakte. Goed, hun bedrag viel een tikje la ger uit, maar dat was niet veront rustend. Toen ik die brief las, schrok ik me rot." Hij zag, naar ei gen zeggen, op dat moment zijn 'zorgvuldig opgebouwde financiële kaartenhuis' instorten. De hoofd machinist heeft, net als zijn gedu peerde gepensioneerde en nog ac tieve collega's, zijn hoop nu geheel gevestigd op de belangenbeharti gers van vakbond De Unie. Dentz: „Want het pensioenfonds trekt dan wel het boetekleed aan, maar welke tegemoetkomingen daar te genover staan, hoor je niet. Als deelnemer in het fonds draai je, als je niet oppast, op voor hun fou ten." In overleg met zijn vrouw had hij al halvelings besloten over anderhalf jaar te stoppen met wer ken. Of dat nu nog haalbaar is, is helemaal afhankelijk van het pen sioenfonds. Het zal je maar gebeu ren: kort voor je pen sioen ontdek je dat de jaarlijkse uitke ring veel lager uitvalt dan je dacht. Daar gaan je mooie toe komstplannen. Dit lot treft tweehonderd deelnemers van het Pensioenfonds voor de Koopvaardij. Het fonds heeft zijn deelnemers jarenlang te op timistische uitkeringen voorge rekend. Helderheid over pensioenen staat al lang hoog op de politie ke agenda. Zo kwam er een uni form pensioenoverzicht. Met het doel om de voor veel men sen ondoorgrondelijke pen sioenopbouw inzichtelijk te ma ken. Zo'n uniforme rapportage helpt echter niet tegen fouten bij een pensioenfonds of bij een verzekeraar. Dat blijkt Na al de sombere berichten over dekkingsgraden hebben de deelnemers aan pensioen fondsen er een tweede zorg bij. Kloppen mijn gegevens wel? En wat gebeurt er als er een fout is gemaakt? Die onzeker heid moet snel uit de wereld. ne kon handelen. Al zijn klanten waren verslaafd en deden volgens hem nauwelijks iemand kwaad. De officier gaf ook toe dat die klan ten maar een gering strafblad had den. Hij wees hen er wel op dat door hun activiteiten een jonge jongen verslaafd was geraakt aan de heroïne. De hoofdverdachte had al zijn klanten verboden om aan die jongen te leveren. Deson danks had een dat toch gedaan zo dat die jongen nu in een afkickkli- niek zit. Uitspraak 11 maart VERKIEZINGEN Alles over de verkiezingen in uw re gio vindt u op onze verkiezin gen-website: www.pzc.nl/stemmen Stuur uw tips naar redactie@pzc.nl Vul ook de stemwijzer in: www.pzc.nl/stemwijzer door Ad Roos middelburg - De rechtbank in Middelburg heeft. gisteren een 45-jarige Vlissinger een celstraf van 24 maanden waarvan zes voor waardelijk en het betalen van 1599 euro aan schadevergoeding opge legd. Op 27 oktober vorig jaar was de Vlissinger van plan om sigaretten te halen bij de Golf-supermarkt aan de Hogeweg in Vlissingen. Eenmaal bij de servicebalie be dacht hij zich, bedreigde hij de caissière met een kapmes en eiste hij geld. 1\vee pakjes sigaretten en vijftig euro rijker verliet hij de win kel. Dankzij beelden van bewakingsca mera's in de supermarkt kon de man binnen de kortste keren in de kraag worden gevat. De man zei in een impuls te hebben gehandeld en vreselijk spijt te hebben. Dat hij enkele dagen later ook zijn flatwo ning in brand zou hebben gesto ken achtte zowel de officier als de rechtbank niet bewezen. Het vonnis was conform de eis middelburg - De politie heeft de voormalige ambtenaar aangehou den die wordt verdacht van fraude bij het gezamenlijk belastingkan toor Sabewa van de gemeenten Goes, Kapelle, Borsele en Tholen. De 63-jarige inwoner van Ouden bosch heeft tegenover de politie bekend dat hij tussen 2007 en 2009 ruim 85.000 euro heeft weg gesluisd naar privérekeningen. Het geld heeft hij onder meer opge maakt aan vakanties naar Mexico en Rusland. De verdachte wordt vandaag voor geleid aan de rechter-commissaris. Dan zal blijken of hij het verdere onderzoek op vrije voeten mag af wachten, of dat hij nog langer vast moet blijven zitten. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem naast ver duistering ook van witwassen en valsheid in geschrifte. Sabewa deed afgelopen najaar aan gifte van verduistering van 60.000 euro. De man werd na intern on derzoek op staande voet ontsla gen. De recherche van de politie Zeeland stuitte al snel op een spoor waaruit bleek dat de ver dachte zeker nog eens 25.000 euro meer zou hebben weggesluisd dan in eerste instantie werd gedacht. De man werkt van 1999 tot 2007 via een reclasseringstraject voor de afdeling financiën van Goes. De ge meente deed aangifte van verduis tering van 600 euro, maar ver zweeg dat verleden bij zijn aanstel ling voor Sabewa. Hij was eerder bij een andere werkgever veroor deeld voor een vermogensdelict. foto's Peter Nicolai Hoofdmachinist Bart Dentz schiet er, als hij niet schadeloos wordt gesteld, eenderde van zijn pensioen bij in.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3