wel klimmen sport 13i Onnozele fouten nekken PSV Ajax kan geen potten breken tegen Juventus Bas Rooze Anderlecht geeft Bilbao zwaar pak rammel vrijdag 26 februari 2010 „Er zou best wel meer durf aan de bal mogen zijn. Ik denk dat er bij ons verschillende spelers rondlopen die soms geen idee hebben wat ze zelf kunnen. Bovenin het recbterrijtje moet mo gelijk zijn." Balazs Dzsudzsak schreeuwt het uit nadat hij PSV naar een 2-0-voorsprong tegen HSV heeft geschoten. De Hon gaar zou later in de wedstrijd een rode kaart krijgen. foto Marcel van Hoorn door Ron de Waal serooskerke - De positie op de ranglijst, pal boven de degradatie- streep, verontrust hem allerminst. Bas Rooze, aanvallende middenvel der bij zaterdag-tweedeklasser Serooskerke, ziet zijn ploeg nog wel enkele plaatsen stijgen. Als de weersomstandigheden geen roet in het eten gooien speelt Serooskerke morgen tegen FC Dau- wendaele eindelijk weer eens een duel voor eigen publiek. Door de vele afgelastingen dateert de laat ste thuiswedstrijd van 12 decem ber vorig jaar. Bas Rooze kan niet wachten tot het zo ver is. „Einde lijk", zegt de 23-jarige speler opge lucht. „Niet alleen qua wedstrij den maar ook op trainingsgebied was het de laatste tijd behelpen. Wij hebben geen kunstgras, dus we waren behoorlijk beperkt in onze mogelijkheden. Dan gingen we weer hardlopen buiten, dan weer in een kleine gymzaal. Opti maal was het zeker niet." Rooze is ook tevreden dat hij ein delijk weer eens honderd procent fit het veld in kan stappen. Een vervelende voetblessure, die hij in de voorbereiding op dit seizoen te gen GPC Vlissingen opliep, zorgde voor een verre van vlekkeloze eer ste seizoenshelft. „Het was behoor lijk kwakkelen. Tot aan de kerstva kantie heb ik lopen sukkelen. Ik Paspoort Naam: Bas Rooze Leeftijd: 23 jaar Club: Serooskerke, waar hij al van af zijn zesde jaar speelt Positie: achter de spitsen, vanwaar hij dit seizoen eenmaal doel trof Werk: projectleider Woongoed Middelburg ben eigenlijk nooit honderd pro cent fit geweest. Ik bleef maar doorgaan, omdat ik mezelf ook wilde bewijzen aan de nieuwe trai ner Romeo van Aerde. Je bent dan zo gretig, terwijl ik beter even rust had kunnen nemen om goed te ge nezen." Rooze ondervond ook aan den lij ve dat het niet alleen op fysiek ge bied bij hem zelf haperde, maar dat ook zijn ploeg niet in goede doen was. „We beleefden een te leurstellende seizoensopening. We bleven de eerste vijf wedstrijden zonder zege, dus zeker ten opzich te van ons eerste jaar in de tweede klasse viel het tegen." Behoudens een enkele discussie, leed de sfeer absoluut niet onder de matige resultaten in de eerste reeks wedstrijden. „Er is volop ver trouwen dat we van de onderste twee plaatsen verwijderd blijven. Niemand heeft het woord degrada tie nog in de mond gehad. We zijn er van overtuigd dat we nog een plek of twee kunnen stijgen." Zorgenkindje bij Serooskerke blijf het gebrekkige scorende vermogen van zijn ploeg, beseft Bas Rooze, die echter ook meteen de hand in eigen boezem steekt op dat vlak. „Zeker op deze positie zou ik best doeltreffender mogen zijn dan dat ene schamele doelpuntje tot nu toe. Maar het is een gekend pro bleem bij ons." Rooze ziet nog wel meer zaken die voor verbetering vatbaar zijn. „Er zou best wel meer durf aan de bal mogen zijn. Ik denk dat er bij ons verschillende spelers rondlopen die soms geen idee hebben wat ze zelf kunnen." Als dat besef door dringt en de stijgende lijn op voet- balgebied doorgetrokken wordt, ziet Rooze zijn ploeg hoger eindi gen dan de tiende positie die nu wordt ingenomen. „Bovenin het rechterrijtje moet mogelijk zijn." door Frans van den Nieuwenhof eindhoven - Net als de afgelopen twee seizoenen ligt het bereik van PSV nog altijd niet hoger dan de middenklasse van Europa. Na AC Fiorentina en Olympique Marseil le was andermaal een subtopper uit een groot Europees voetbal land te sterk voor het meest succes volle team van Nederland. Ham burger SV plaatste zich voor de achtste finale van de Europa Lea gue door, na een 1-0-thuiszege in de heenwedstrijd, de nederlaag tot 3-2 beperkt te houden. De uitschakeling van PSV was on nodig en bewees dat het team op cruciale momenten te vaak onpro fessioneel is en zijn zelfbeheersing verliest. Zoals wel vaker in grote wedstrijden dit seizoen (uit tegen FC Twente, Sparta Praag, FC Ko penhagen en Hamburger SV) liep PSV schade op door onnozele fou ten te maken. De blunder van de wedstrijd kwam op naam van aan valler Balazs Dzsudzsak. De man die Eindhoven vlak voor de rust met een geweldige vrije trap (goed voor de 2-0) leek te ver zekeren van een feestavond, was verantwoordelijk voor de domste fout van zijn loopbaan. Dzsudzsak beging een 'doodzonde' door scheidsrechter Michael Dean licht jes te duwen na een discutabele ge le kaart. De Hongaarse linksbui ten, uitblinker in -de eerste helft, kon meteen inrukken. Met tien man verloor PSV de greep op de wedstrijd. De voor sprong van 2-1 was op dat mo ment al onvoldoende voor plaat sing en de Hamburgers lieten zich in het laatste half uur niet meer van de wijs brengen. PSV probeer de dat wel door bij de tegenstan der gele kaarten uit te lokken (het geen ook verdediger Guy Demel rood kostte), maar ook bij tien te gen tien kwam het elftal van trai ner Fred Rutten niet meer aan goed voetbal toe. Dat was pijnlijk voor PSV, dat in de eerste helft de achterstand van vorige week volledig had wegge poetst. De doelpunten vielen op de meest perfecte momenten: kort na het beginsignaal (de 1-0 kwam op naam van Ola Toivonen) en vlak voor de rust. De concentratie en de scherpte waarmee PSV in de eerste helft bij fasen speelde, liet de ploeg na rust varen. Binnen de minuut waren de Duitsers de baas in Eindhoven. Drie defensieve krachten van PSV - Andreas Isaks- son, Carlos Salcido en Maza Rodri guez - hadden geen goede kijk op een steekpass van Piotr Trochows- ki die feilloos in de loop van Petric belandde: 2-1. PSV werd onrustig en verloor het hoofd. Na de rode kaan voor Dz sudzsak probeerde Toivonen een strafschop te versieren en claimde Maza een handsbal van verdediger David Rozehnal. Ook nu nam arbi ter Dean de juiste beslissingen. Meer discussie was er bij een afwe rende reactie van Zé Roberto, die hands leek te maken. De frustratie liep nog verder op, toen Salcido een domme fout beging op inval ler Jerome Boateng. Nu ging de bal wel op de stip. Dat PSV vervolgens nog een derde keer wist te scoren (Danny Koevermans) maakte de uitschakeling extra wrang. TURIJN - Ajax mag de laatste maan den van het seizoen alleen nog maar op het nationale podium op treden. luventus gunde de tegen stander uit Amsterdam gisteren tij dens de return in de zestiende fina les van de Europa League nauwe lijks uitzicht op een stuntje. De tra ditieclub uit Turijn nam een week na de zege in de ArenA (1-2) uit eindelijk genoegen met een gelijk spel (0-0). Ajax moet het voetbaljaar na de Europese uitschakeling in de eredi visie of KNVB-beker prettig te zien af te sluiten. De formatie be zorgde de tegenstander uit Italië vorige week in de ArenA nog veel benauwde momenten. Juventus kwam in het met 16.000 toeschou wers gevulde Stadio Olimpio ech ter nauwelijks meer in de proble men. Het gebrek aan aanvalskracht bij de nummer drie van de eredivi sie had veel te maken met de afwe zigheid van de geschorste Luis Sua- rez. De aanvoerder uit Uruguay is ook dit seizoen weer bij meer dan de helft van het aantal doelpunten van Ajax betrokken. Zonder Sua- rez beleefden de Amsterdammers eerder dit voetbaljaar in het beker toernooi zelfs problemen met AG- OW, FC Dordrecht en NEC. Ajax startte met een aanval be staande uit Marko Pantelic en Mi- ralem Sulejmani. De aanvallende middenvelders Siem de Jong, Demy de Zeeuw en Christian Erik- sen moesten beide Serviërs waar mogelijk assisteren. De achttienja rige Eriksen kreeg van trainer Mar tin Jol wederom de voorkeur bo ven Urby Emanuelson. De Deen kon zich tegen Juventus niet zoals de laatste weken in de eredivisie onderscheiden. Niet Ajax maar Juventus kreeg de Ajacied Siem de Jong (rechts) duelleert met Felipe Melo de Carvalho van Ju ventus. foto Koen van Weel beste kansen op de openingstref fer. Net als vorige week in de Are nA kwam het gevaar uit de lucht. Waar Amauri in Amsterdam twee maal raak kopte, knikte nu Moha- med Sissoko na zeventien minu ten op de paal. Toby Alderweireld voorkwam in de 32e minuut op de doellijn dat Nicola Legrottaglie met het hoofd scoorde. De eerste serieuze doelpoging van Ajax liet tot de vijftigste minuut op zich wachten, maar Pantelic kopte over. den haag - Anderlecht heeft zich na een 4-0-zege op Athletic Club de Bilbao geplaatst voor de achtste finale van de Europa League. In de heenwedstrijd was het 1-1. Lukaku opende gisteren de score. San José scoorde daarna in eigen doel. Na de rust nam Anderlecht verder af stand via Juhasz en Legear. Liver pool is verder na een 1-3-zege bij Unirea Urzineci. Ryan Babel maakt de tweede Engelse treffer. Uitslagen: PSV-HSV* 3-2, Ander- lecht-Athletic Club de Bilbao 4-0, Gala- tasaray-Atletico Madrid* 1 -2, AS Ro- ma-Panathinaikos* 2-3, Marseille*-FC Kopenhagen 3-1, Unirea Urzin ci-Liverpool* 1-3, Shakhtar Do- netsk-Fulham* 1-1, Juventus*-Ajax 0-0, Hapoel Tel Aviv-Rubin Kazan* 0-0 _Wolfsburg*-Villarreal 4-1, Salzburg-Stan dard Luik* 0-0, Werder Bremen*-FC Twente 4-1, Fenerbahce-Lille* 1-1, Sporting Lissabon*-Everton 3-0. *=geplaatst voor volgende ronde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 33