301 sport Rooze ziet Serooskerke nog Populariteit van Open ZK karten neemt toe FC Twente geeft in Bremen alles weg in een dramatisch kwartier VOETBAL Hoewel Serooskerke in de tweede klasse van het zater dagvoetbal dicht bij de degradatiestreep staat, maakt aanvallende middenvelder Bas Rooze zich geen zorgen. Ruime overwinning Roadhouse Roadies Magere zege Groene Ster Bekerduels Zeeuwse clubs op dinsdag vrijdag 26 februari 2010 door Koen de Vries 15 Het aantal doelpunten van moei zaam scorende Serooskerke deze competitie in 13 duels scoorde. MIDDELBURG - De Open Zeeuwse kampioenschappen karten wor den elk jaar iets populairder. Voor de achtste editie die komend week einde wordt gehouden, hebben zich inmiddels 65 deelnemers inge schreven. „Een record", meldt orga nisator Joop Stolk. De deelnemers zijn ingedeeld in verschillende klassen: kids (tussen 1.35 en 1.45 meter), junioren (bo ven 1.45 meter), senioren 1, 2 en 3 (afhankelijk van het gewicht) en vrouwen. Bij de junioren zijn Lorenze Stolk uit Vlissingen en Ted Monfils uit Middelburg de favorieten. Beiden debuteren op het open ZK in de ju niorenklasse. Vorig jaar waren ze nog mini. In de klasse 2 van de senioren (tus sen 75 en 90 kilo) gaat de zeven tienjarige Ruben Boutens als favo riet van start. Bij de lichtgewich ten (tot 75 kilo) zijn Ivo van Eg- mond uit Breda en Arjan van Damme uit Kwadendamme de te kloppen coureurs. Bij de vrouwen verdedigt de Middelburgse Jamy-Lee Minnaar de titel. Ellen Adriaanse uit Serooskerke (drie jaar geleden kampioen) is haar grootste rivaal. Het Open Zeeuws Kampioen schap begint in alle klassen zater dag met een tijdtraining. Aan de hand daarvan wordt de startopstel ling voor de eerste (zaterdag) en tweede (zondagmorgen) manche bepaald. In beide manches zijn punten te verdienen. De beste tien van elke categorie rijden daarna de finale. Ook daarin zijn er weer punten. Degenen die na de drie wedstrijden de meeste punten heb ben, mogen zich Open Zeeuws kampioen noemen. Het Open ZK karten wordt zater dag en zondag gehouden bij In- doorkarting Middelburg aan de Ar- nesteinweg 19. Bas Rooze had lange tijd last van een voetblessure. „Het was behoorlijk kwakkelen. Tot aan de kerstvakantie heb ik lopen sukkelen. Ik honderd procent fit geweest." ben eigenlijk nooit foto Lex de Meester WMSÜI»8»l88Mi MIDDELBURG MIDDELBURG BREMEN - Een dramatisch kwartier heeft FC TWente een plek in de achtste finales van de Europa Lea gue gekost. De ploeg van coach Ste ve McClaren incasseerde tussen de 15e en 27e minuut drie doelpunten van Werder Bremen en droop uit eindelijk met 4-1 af in Duitsland. Bremen, de verliezend finalist van het laatste Uefa Cup-toernooi, poetste daarmee de i-o-nederlaag in Enschede overtuigend weg. Door sterk keeperswerk van San- der Boschker bleven de Tukkers voor eigen publiek nog overeind. Theo lanssen bezorgde Twente met een knap doelpunt zelfs een goede uitgangspositie voor de re turn. In het Weser-stadion kon ook de 39-jarige Boschker zijn team echter niet op de been hou den. Twente zag de hoop op kwalifica tie voor de volgende ronde in een ontluisterend kwartiertje zo goed als vervliegen. Bremen profiteerde drie keer optimaal van wanorde in de Enschedese defensie. Eerst tikte Claudio Pizarro de bal uit een strakke voorzet van Hugo Almeida achter Boschker. Wout Brama had de Peruaanse spits daarbij uit zijn rug laten komen. Vijf minuten later liet Pizarro zijn tweede doelpunt van de avond aantekenen, na voorbereidend werk van Marko Marin en Mesut ÈOzil. Bernard Parker, de vervan ger van de lichtgeblesseerde Mi- roslav Stoch, had de Duitse aanval ingeluid met dom balverlies. Nadat Almeida alleen voor Bosch ker nog een keer de paal had ge raakt, maakte Naldo de derde tref fer van Bremen. De Braziliaanse verdediger stond helemaal vrij om dat de buitenspelval van Twente volledig mislukte. Luuk de long bracht FC Twente in de 33e minuut toch weer terug in de wedstrijd. De talentvolle spits knikte de bal uit een voorzet van Bryan Ruiz beheerst achter Wer- der-doelman Christian Vander (3-1). De Jong stond in de basis omdat aanvoerder Blaise N'Kufo met een spierblessure was achter gebleven in Enschede. Door het doelpunt van de jongeling was het tot dan toe machteloze Twente in eens weer dicht bij een vervolg in het toernooi. Na bijna een uur spelen waren de Tukkers daar ook heel dichtbij. Kenneth Perez zette Ruiz met een sublieme pass vrij voor Vander, maar de normaal zo trefzekere Cos- taricaan schoot de bal op de paal. Nauwelijks zestig tellen later beslis te Pizarro het duel aan de andere kant van het veld met zijn derde doelpunt van de avond: 4-1. In de regionale eerste klasse van de poolcompetitie wonnen de Road house Roadies in eigen huis ruim van het laaggeplaatste Chalkie's Bitches. Het werd 7-2. Christoffel van Renswoude was weer ongenaakbaar. Ido Leenders liet zien dat hij het spelletje nog steeds beheerst. Rinus Witte leed een gevoelige nederlaag in het 10-ball, maar haalde zijn revanche in het 8-ball. Robbin Jobse verloor, al was het wel heel close. VLISSINGEN Kloetinge, Vlissingen en Patrijzen spelen volgende week dinsdag hun bekerduel in de vijfde ronde van de districtsbeker. Kloetinge gaat op bezoek bij Gilze (20.00 uur). Vlis singen reist af naar Hen- drik-Ido-Ambacht voor een duel met hoofdklasser ASWH (19.30 uur). Patrijzen ontvangt op eigen veld Zwaluwe voor een plaats in de kwartfinale (19-30 uur). RCS schaar de zich deze week al bij de laatste acht door 7-3-zege op The Gunners. In de strijd om de bovenste plaat sen boekten de zaalvoetballers van Groene Ster een zege op Oud Veld hoven. Dit gebeurde met verre van imponerende cijfers: 4-2. Dat was deels aan het onzorgvuldige spel van de koploper in de hoofdklasse te wijten, maar ook aan de tegen stander die ver terugzakte en zel den aanviel. Salim Ben Sellam opende de score, maar Oude Veld hoven maakte gelijk. Via Salim Ben Sellam en Abdoe Abdenbi was het bij de rust 3-1, waarna Khalid El Hattach de score opdreef naar 4-1. In de slotfase werd het nog 4-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32