281 winterspelen Bobvrouwen vermannen zich In het Holland House is het altijd feest 'Cowboy' moet even wachten Waar de mannen afdropen, bleven de Nederlandse bobvrouwen koel. Esmé Kamphuis en Tine Veenstra sloten hun eerste Winterspelen als achtste af vrijdag 26 februari 2010 BOBVROUWEN De zesde plaats blijft de beste Nederlandse bobprestatie. Eline Jurg en Nannet Kiemel werden dat in 2002. door Johan Stobbe VANCOUVER - Twee dagen. Meer tijd heeft shorttracker Niels Kerst- holt niet om een nieuw cowboy verhaal aan zijn collectie toe te voe gen. Wanneer een toernooi er op zit, is er voor shorttrackers de tijd van ontspanning. Even de rem men los. Vaak worden dan streken uitgehaald. „Dat noemen we cow boyverhalen", zegt Niels Kerstholt. Hij plaatste zich voor de kwartfina le van de 500 meter. „Nog geen tijd dus voor een biertje. Ik moet even serieus blijven." Zijn mooiste cowboyverhaal? Kerstholt denkt even na. Hij heeft er zoveel, maar die zijn niet alle maal even geschikt om aan de gro te klok te hangen. „Ik heb er wel eentje", zegt hij dan met pretoog jes. Zes jaar geleden geleden na een World Cup in het Italiaanse Bormio trok hij met ploeggenoten Cees Jufifermans en Dave Versteeg de bergen in. Met een gondel naar boven, maar terug wilden ze op een andere manier. Via de pistes dus. „Toen hebben we van die ronde dienbladen gejat uit een restaurant. Daar zijn we op gaan zitten en gaan glijden. Sturen lukte niet, dus af en toe moesten we ons laten vallen om geen skiërs te raken." Onderweg naar bene den kreeg het drietal telefonisch de waarschuwing dat de Italiaanse politie de mannen een kilometer lager stond op te wachten. „Via het bos zijn we ontsnapt. Dat soort dingen doet een topsporter als hij even uit zijn tunneltje komt. Dan ga je even stout doen." Vooralsnog kan hij nog geen nieu we streken uithalen. Kerstholt trainde de afgelopen dagen veel op de sprint, normaal niet 'zijn af stand. Dat pakte goed uit. „Je wordt niet in een week sprinter, maar met de topsnelheid zit het wel goed. Een weekje focussen en je bent wat sneller. Nu even rusten en vrijdag weer." De Nederlandse bobvrouwen sloten het olympisch toernooi af als achtste. Een belangrijk plaatsje, want die plaats garandeert de topsportstatus bij sport koepel NOCNSF. foto Olaf Kraak/ANP door Koen de Vries VANCOUVER - Voor Robin Pieters lopen de Olympische Spelen in Vancouver iets anders dan ge dacht. De negentienjarige Terneu- zenaar studeert commerciële eco nomie aan de HZ in Vlissingen en maakt deel uit van een uitwisse lingsproject met de Capilano Uni versity in Vancouver. In het kader van het zogenaamde Exstra-pro ject zou Pieters tijdens de Spelen stage lopen in het Russia House. Hij zou onderzoeken of het House aan de verwachtingen van het pu bliek beantwoordde. Het leek hem wel wat, veertien dagen tussen de Russische atleten, bobo's en sup porters, maar er kwam niks van te recht. „Omdat .ik geen Russisch spreek, kon ik maar één dag stage lopen", meldt een teleurgestelde Pieters vanuit Vancouver. „Dat vond de universiteit geen goed idee en is het niet doorgegaan. Jammer." Het sollicitatiegesprek in het Rus huis. Je kunt dus wel zeggen dat ze naar de Nederlanders opkijken. Ze vinden het ook knap dat een klein land zoveel prijzen kan winnen." Het Holland Heineken House is een echt feesthuis, merkte Pieters dinsdag. De sfeer was er na de diskwalifica tie van Sven Kramer even bedrukt. Maar toen Bob de Jong gehuldigd was voor zijn bronzen medaille, gingen alle remmen gewoon weer los. Alsof er niets gebeurd was. Nee, dan het Holland Heineken House. Daar was Pieters de afgelo pen tijd zeer regelmatig te vinden. Mede vanwege de extra vrije tijd door de mislukte Russische stage. De keren dat hij er was, was het bijna steeds volle bak; meer dan drieduizend man. Pieters zag in het stadion Nederland middels Sven Kramer het eerste goud win nen en was daarna in het Holland House toen het eerste feest los brak. ^De Nederlanders zijn er altijd wel kom, 'buitenlanders' moeten in de rij staan. Als het druk is soms wel drie uur lang. Gelukkig voor hen dat het zulk lekker voorjaarsweer is. „Het Holland House is zeer popu lair, ook bij de Canadezen", heeft Pieters gemerkt. „Ik heb al veel Ca nadezen ontmoet en ze willen alle maal naar het Holland Heineken House om te feesten. Ze hebben veel verhalen gehoord over de Ne derlanders en er zijn er veel die drie uur in de rij staan voor het sia House verliep wat moeilijk, niet alleen omdat de Russen de En gelse taal niet goed meester waren. Er werd ook nog flink en luidruch tig geklust in het gebouw, en dat terwijl het nog maar twee dagen voor het begin van de Spelen was. „Een beetje raar", was de milde conclusie van Pieters. Overigens zijn er heel veel Russische suppor ters, heeft de Terneuzenaar in Van couver gemerkt. Maar om nu te zeggen dat ze net zo goed geluimd zijn als de Nederlandse suppor ters, nee. De prestaties van de Rus sen vallen zwaar tegen. Robin Pieters in de Richmond Olympic Oval.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30