200 Eerste machinist moet 21 zeeland Heroïnehandel in Goes is forse klap Vieze koe PZC Pensioen zeevarenden valt duizenden euro's lager uit vrijdag De krant 5 weken voor 15 euro! Door fouten van Pensioenfonds voor de Koopvaardij teren zeevarenden duizenden euro's in. vrijdag 26 februari 2010 door Ondine van der Vleuten Als auto's heilige koeien zijn, doe ik aan dieren mishandeling. Ik heb een goed ingereden exemplaar, bedoeld om helemaal óp te gebruiken. Een auto is een gebruiksvoorwerp. Naast bood schappen vervoer ik er dan ook al les mee wat maar vervoerd wil worden. Leuke kastjes die langs de kant van de weg staan, kleine kinderen die er flesjes melk in la ten leeglopen, pubers die naar feesten moeten en kledingstuk ken, usb-sticks en lege chipszak ken achterlaten, lifters en lekke fietsen, stepjes met poep op de banden, honden, geluidsboxen, so fa's en sanseveria's. Het mag alle maal mee. Al sinds de herfst reed ik rond met de herinnering aan twee for se strobalen, die ik voor iemand van A naar B vervoerd had. Nooit geweten dat stro zo'n rotzooi geeft. En dat dennenaalden zo hardnekkig zijn. Toch aarzelde ik om de stofzuiger ter hand te nemen. Dat zit zo: pre cies voor mijn huis is een bushal te. Rustig stofzuigen op een bus- COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed, T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088-0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 24,30 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 68,35 (acceptgiro €71,35) Jaar €261,75 (acceptgiro €264,75) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatisch? betaling van 68,35 per kwartaal (NA 14) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 71,35 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 99 10 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaal ?0<gvuWig om met persoonsgegevens In hei colofon treft u nadere informatie PENSIOEN deelnemers van het Pensioenfonds voor de Koopvaardij krijgen minder pensioen dan waarop ze rekenden. strook is geen optie. Zo eens in het halfjaar, als het écht niet meer ging, plaatste ik de auto half op het fietspad vóór de busstrook, half op de stoep vóór mijn huis. Zodat de fietsers er nog langs kon den. En dan maar snel stofzuigen en het onvermijdelijke afwach ten. Onvermijdelijk onderdeel van dit ritueel waren namelijk de boze voorbijgangers. De laatste keer verschenen ze na een minuut of tien dreigend aan de horizon. Een man en een vrouw. Ze keken allebei boos, zag ik toen ze een meter of honderd verwijderd waren. Een auto, op hun fietspad! Scheldend reden ze voorbij. „Maar u kunt er nog langs! En ik kan niet anders!", riep ik wanhopig. „Moet je maar verhuizen!", repliceerde de vrouw over haar schouder. Foeterend ver dwenen ze aan de einder. Deze week heb ik de oplossing ge vonden. Een wasstraat waar je gra tis mag stofzuigen, met goede stof zuigers, en zo lang je maar wil. Ik heb gelijk maar een strippenkaart gekocht. Hoeven we toch niet te verhuizen! Voor meer columns: www.pzc.nl/columns door Wout Bareman TERNEUZEN - Bart Dentz uit Wals oorden dacht dat het allemaal goed geregeld was. Op basis van de jaar lijkse overzichten van het Pensioen fonds voor de Koopvaardij leek niets een 'mooie oude dag' in de weg te staan. Hij bouwde door de jaren heen een mooi pensioen op, eerst bij Nationale Nederlanden en later bij het Koopvaardijfonds. Dentz (bijna 59) vaart als hoofdma chinist op het ro-ro-schip Bothnia- borg van rederij Wagenborg. Ter wijl het schip ligt te lossen aan de kade van de Verlengde Zevenaarha- ven in Terneuzen, vertelt hij, in zijn hut: „Ik was vroeger al aange sloten bij het pensioenfonds, maar toen ik bij een havenbedrijf in Ter- neuzen ging werken, ben in overge stapt naar een ander fonds. Toen ik weer aan boord stapte, ben ik te ruggekeerd naar het Koopvaardij fonds. Ze hebben toen twee jaar nodig gehad om mijn waardeover dracht te berekenen. Nu blijkt dus dat ze al jaren een verkeerde reken module hanteerden. Wat me voor al boos maakt, is dat hun jaarreke ningen altijd probleemloos zijn goedgekeurd door hun accoun tants. Terwijl ze al in 1995 in de fout zijn gegaan. Wrang is dat." Hij is van plan binnenkort verhaal te halen bij het pensioenfonds. Doel: een fikse schadevergoeding. Want Dentz schiet er, door de ge- Nederland telt duizenden zeevarenden. Er zijn enkele honderden varensge zellen de dupe van slordigheden bij het pensioenfonds. TERNEUZEN - Ruim tweehonderd deelnemers van het Pensioen fonds voor de Koopvaardij krijgen een aanzienlijk lager pensioen dan waarop ze hadden gerekend. Zij kregen jarenlang een foutief over zicht toegestuurd. Deelnemers, die zich op basis daarvan rijk reken den, komen er bekaaid vanaf Zij moeten in het uiterste geval reke- ninghouden met een jaarlijkse uit kering, die 10.000 euro lager uit valt, dan waarop ze volgens de jaar overzichten recht leken te hebben. Vakbond De Unie inventariseert momenteel de schade bij gepensio neerde zeevarenden en nog actie ve collega's. Pensioenuitvoerder Synterus Achmea heeft de gedu peerden eind vorig jaar schriftelijk op de hoogte gesteld van de fout, die is gemaakt bij de waardeover dracht van de pensioenrechten uit het vorige pensioenfonds naar dat van de koopvaardij. Marjolein van Bruggen van De Unie: „We heb ben de kwestie aangekaart bij het pensioenfonds en een briefje terug gekregen, waarin zij hun fout toe geven. Maar een oplossing van de problemen, waarmee die mensen nu worden geconfronteerd, dragen ze niet aan." De Unie heeft inmid dels juristen op de kwestie gezet en overweegt ook politiek Den Haag in te schakelen. „Er moet snel beter toezicht op de handel wijze van de pensioenfondsen ko men." Ook de Autoriteit Finan ciële Markten pleit daarvoor. door Emile Calon MIDDELBURG - Met de aanhouding van drie Goesenaars is de handel in heroïne in die stad een gevoeli ge slag toegebracht, aldus officier van justitie M. Ruiter. Die drie ver schenen gisteren voor de Middel burgse rechtbank. Ruiter eiste cel straffen van vier, 3,5 jaar en één jaar. Het gaat om een 53-jarige Goese- naar, zijn vriendin (52) en een ken nis (46). Die 53-jarige zou volgens de officier al zo'n negen jaar han delen in heroïne. Hij kocht ze in Rotterdam in en verhandelde thuis aan tussenhandelaren maar ook aan eindgebruikers. Volgens de officier ging het om een goed draaiende organisatie die per week 30 tot 50 gram omzette. Om de aanloop aan zijn huis in de Ban- kertstraat te beperken mocht maar een beperkt aantal mensen daar kopen. De meeste kopers kochten grotere hoeveelheden om een deel door te verkopen. Zo ook de 46-ja- rige kennis. Volgens haar maakte ze nauwelijks winst. Ze handelde om in haar eigen onderhoud te voorzien en verkocht ook heroïne door omdat ze medelijden had met anderen. Alle drie zijn al vele jaren verslaafd. Rond hun achttien de maakten ze kennis met heroï ne. Hun arrestatie vormt voor hen wel een moment om te breken met hun verslaving. Allen hopen ze met behulp van methadon hun verslaving de baas te worden. De hoofdverdachte toonde zich verbaasd over zijn aanhouding. Hij vertelde dat hij in Rotterdam, on der het oog van de politie, in heroï-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2