cultuur 125 Solo en met een gloednieuw album THEATERCONCERT Michiel Borstlap in Stadsschouwburg Middelburg agenda Mededeling van de waterschappen WaterschapTS^^^ vrijdag 26 februari 2010 Concertpianist Michiel Borstlap maakt zijn publiek graag deelgenoot van zijn improvisaties door middel van een camera, gericht op de toetsen. door Mischa Beckers Enkele dagen na het uitko men van zijn nieuwe al bum staat Michiel Borst lap donderdagavond in de Stadsschouwburg Middelburg. So lo dit keer. Hij is één van Nederlands meest vooraanstaande jazz - en concert pianisten met wereldwijde bekend heid. Bortslap werkt met regel maat samen met zangeressen als Trijntje Oosterhuis en Edsilia Rombley, maar ook met buiten landse iconen als Herbie Hancock, Wayne Shorter, Gino Vannelli en Pat Metheny. Maar in Middelburg tekent hij in zijn eentje voor een avond geïmproviseerde pianomu ziek. Het voorgaande album waar op hij solo speelt, dateert alweer van 2004 en bevat ook enkele stan daards. Op de nieuwe cd staan 15 stukken van zijn hand. „Het album nam ik op in mijn ei gen studio aan huis", zegt Borst lap. „Die studio is eigenlijk een ver lengde van mijn woonkamer. In 2009 legde ik daar ontzettend veel muziek vast. Delen daarvan staan op de cd." Borstlap vindt het niet per se jazz en noemt het liever geïmproviseerde pianomuziek. In begrepen bij het album is een dvd. „Daarop staan een live concert in Maastricht en in The Blues Alley in Washington DC. Verder bevat de dvd nog een bonustrack met mijn band." Donderdag staan natuurlijk stuk ken van het nieuwe album op het programma. Daarnaast gebruikt Meer agendanieuws en de volledige filmagenda op de website van deze krant. OP PAD Goes Kinder-doe-dagen. Kinderen kunnen kie zen uit allerlei creatieve workshops. Am bachtscentrum (bij Hollandsche Hoeve) Kattendijksedijk 27, 13.00-16.30 uur. Koudekerke Inloopworkshop decoupage hart pimpen, voor kinderen in de basisschoolleeftijd. Deelname kost 1 euro. Intratuin, 9.30-17.30 uur Oostkapelle Een kijkje achter de schermen van het zee-aquarium bij Terra Maris. Op de bo dem liggen verscholen tussen het zand di verse soorten platvissen, en kruipen krab ben rond. De deelnemers krijgen uitleg over de werking van het zoutwateraqua rium. Ook worden de dieren gevoerd. Museum Terra Maris, 13.00 tot 13.30 PODIUM Goes Nilgün Yerli met De adem van Eva. Theater de Mythe, 20.00 uur. Toneelgroep Cargo en Het Zuidelijk To neel met de voorstelling Lucinde geba- seers op Stilte van Harold Pinter- Podium 't Beest, 20.30 uur. Middelburg Het Internationaal Danstheater met de voorstelling Stampende Stilte. Stadsschouwburg, 20.00 uur. Het Middelburgs Theater speelt Het Zouthuis. Minitheater, 20.30 uur. *Dansen op rockhits uit koffer dj Poulus. Café 't Schuttershof, vanaf 23.00 uur Oostburg Cabaretier Sylvester met Alone. Ledeltheater, 20.15 uur. Ovezande Voorronde vier van 2ndlnfluenZ met: Bryan, Semiazas, ZinVol en Scot-Free. Special act is Backstienck Böys. Kaarten, 5 euro, alleen aan de kassa. Busvervoer gratis heen en terug. De Klomp, 20.00 uur Renesse Zangeres Mathilde Santing treedt op. Theater aan Zee, 20.00 uur. Terneuzen Geen Familie. Cabaretvoorstelling Help ons, Scheldetheater, 20.00 uur. Vlissingen Drummer Cesar Zuiderwijk met Drumbo nen en kaneelstokken (12+). Arsenaaltheater, 20.15 uur. Wilhelminadorp Optreden coverband Going Postal. Het Loze Vissertje, 21.00 uur. Borstlap ander materiaal uit zijn omvangrijke oeuvre. Onlangs nog zette hij Memory of Enchantment in, de compositie waarmee hij in 1996 de prestigieuze Amerikaanse Thelonious Monk/BMI Compo sers Award won. Improviseren is een belangrijke fac tor in zijn werk. Getuige ook de jamsessies die hij organiseert. Vo rig jaar gebeurde dat nog op slechts één locatie in Amsterdam. Naast het Nieuwe de la Mar staat nu ook bijvoorbeeld Den Haag op het programma. Hij speelt daar met zijn vaste band en belt een week voor de sessie een artiest. „Er is altijd wel iemand te vinden: een dj, een jazz - of blueszanger. Het is een echte jamsessie. We re peteren dus niet van te voren. Dat moet je durven. Er haken dan wel eens mensen af Nee, ik noem geen namen. Het is éen ander soort discipline en vergt instant quality." Velen, onder meer Ellen ten Dam me, Jan Akkerman, Hans Dulfer en Chris Jagger, deden al mee met zo'n sessie. Het doet Borstlap den ken aan Parijse sferen. Er wordt ge musiceerd, het publiek praat er soms dwars doorheen, flirt, doet zaken, kortom er is van alles gaan de. Borstlap maakt zijn publiek so wieso graag deelgenoot van zijn improvisaties. „Bij deze solotour gebruik ik een hele goede HD-ca mera. Die focust precies op mijn toetsenbord en de beelden wor den live geprojecteerd op een enorm scherm op het podium. Het publiek hoort geïmproviseer de pianomuziek en ziet tevens wat ik daarbij als referentiekader heb, mijn toetsenbord." Eén van zijn laatste albums, Eldora doheeft een behoorlijk hip, 'Nu-jazz', geluid. Met Ernst Gle- rum en Han Bennink speelt hij meer traditioneel materiaal op ge heel eigen wijze. Daarnaast schreef hij de soundtrack voor de film Ti- ramisu - hij ontving daarvoor in 2008 een Gouden Kalf - en in op dracht van de emir van Qatar een opera. Ofwel, Borstlap is van vele markten thuis. „Zo werkt dat ge woon met muzikanten. Het is iets heel menselijks. Vergelijk het met de culinaire wereld. Ie eet niet elke dag spaghetti en wilt ook wel eens wat anders. Dat wil niet zeggen dat je nooit meer spaghetti eet." Donderdag 4 maart, Stadsschouwburg Middelburg, 20.00 uur. WZ&SSBSüSgg&S Algemene vergadering De dijkgraaf van waterschap Zeeuwse Eilanden maakt bekend dat een openbare vergadering van de algemene vergadering plaatsvindt op dinsdag 9 maart 2010 in het waterschapskantoor, Kanaalweg 1 te Middelburg. De vergadering begint om 20.00 uur. Op de agenda staan de volgende punten: - Opening - Vaststellen van de agenda - Ingekomen stukken en mededelingen - Definitieve vaststelling tarief watersysteemheffing gebouwd 2010 - Rondvraag - Sluiting De vergaderbundel ligt vanaf 26 februari 2010 ter inzage op het waterschapskantoor te Middelburg. Ook in de bibliotheken te Goes, Zierikzee en Tholen kunt u de stukken inzien. Waterschap Zeeuwse Eilanden Zeeuws-Vlaanderen Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl Kennedylaan 1 Postbus 88, 4530 AB Terneuzen Telefoon 0115 - 641000 Fax 0115 - 641200 info@wszv.nl www.wszv.nl Waterschap Zeeuwse Eilanden en waterschap Zeeuws-Vlaanderen fuseren (bestuurlijk) per 1 januari 2011 tot het nieuwe waterschap Scheldestromen. Sinds januari 2010 werken de medewerkers al samen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27