Diepgang ontbreekt 2ol zeeland 'We zullen strakker moeten optreden' Akdag neemt afscheid van de üiümmiiiiii Restanten uitverkoop! IIR lil Zangeres zag haar droom even in duigen vallen atagI www.logus.nl VLISSINCEN Partijen en publiek krijgen te weinig ruimte Slimme functies, doordacht design vrijdag 26 februari 2010 i ml voordelig sanitair, tegels, laminaat e.d. bij LOGUS Vlissingen Vlissingen, Marie-Curieweg 9-13, T. 0118 - 69 00 25 In Buurten met Blauw volgt de PZC de vier Vlissingse wijkagenten. Om beurten vertellen ze over hun werk. door Miriam van den Broek Cindy Bijsterveld kan zich de frustratie van omwonen den van het Sterkenburg- plein in Bossenburgh heel goed voorstellen. „Zo'n vijftien tot twin tig jongeren zorgen daar al heel lang voor veel overlast. Ze maken omwonenden bang. Zo erg dat die zich zelfs niet meer veilig voelen in hun eigen huis." Cindy is blij dat het probleem bij de gemeente Vlissingen hoog op de agenda staat. Afgelopen woens dag had burgemeester Wim Dijks tra zestig huishoudens uit de om geving van Sterkenburg uitgeno digd om te komen praten. De poli tie was er, l'Escaut, Palladium en ambtenaren van de gemeente. „Van de zestig huishoudens kwa men er maar vier opdagen. Dat is erg jammer. Gelukkig konden de mensen die wel gekomen waren, een goed beeld schetsen van de si tuatie in hun buurt. Ze hadden ook veel kritiek waar we lering uit kunnen trekken." De gemeente gaat, met de zomer in het vooruitzicht, een plan van aanpak maken. „Het is aan ons om daarop te handhaven. Ik denk dat we strakker zullen moeten optre den." De burgemeester heeft ook beslo ten alle jongeren die in Bossen burgh voor overlast zorgen, uit te Cindy Bijsterveld nodigen voor een gesprek. Cindy en haar collega Ko de Jonge moch ten de uitnodigingen persoonlijk gaan bezorgen. „Daar was ik heel blij mee", zegt Cindy. „Zo kregen we gelijk een goed beeld van de families. We brachten de brieven 's avonds rond etenstijd. Maar in een aantal van die gezinnen wordt er nooit 's avonds met z'n allen gegeten. Soms wisten de ouders ook hele maal niet waar hun kinderen uit hingen. Of bleken de ouders niet bereid te zijn hun kinderen te mo tiveren naar de afspraak met de burgemeester te gaan. Dan weet je wel hoe laat het is." door Miriam van den Broek vlissincen - Het Vlissingse lijst trekkersdebat dat gistermiddag in Ter Reede werd gehouden, was er één van gemiste kansen. Zowel fractievoorzitters als publiek von den dat ze te weinig ruimte kregen om te praten. Ook diepgaand werd het niet. En dat was jammer, want alle in grediënten waren wel aanwezig. In de eerste plaats deden alle elf lijst trekkers (in een enkel geval hun vervanger) aan het debat mee. En in de tweede plaats was het Atri um in Ter Reede goed gevuld met mensen die graag met de lijsttrek kers van gedachten wilden wisse len. Dat waren niet alleen mensen die zelf meedingen naar een zetel in de gemeenteraad, maar ook be woners van het verzorgingshuis, ondernemers en andere inwoners van de gemeente Vlissingen. De fractievoorzitters moesten in twee minuten hun drie belangrijk ste onderwerpen noemen. Al snel bleek dat bijna iedereen in grote lij nen hetzelfde wil: de financiën van de gemeente moeten op orde komen, de gemeente moet schoon en veilig worden en er moet meer werkgelegenheid komen. Het publiek had graag willen ho- GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN 3 maart 2010 ren hoe de partijen dat voor elkaar willen krijgen. En hoe ze aankij ken tegen andere thema's, zoals blauw op straat en sociale zaken. Maar die discussie is niet gevoerd. Wel werden de verschillende standpunten in beeld gebracht aan de hand van de stelling: 'In het be lang van senioren moet de boule vard autovrij worden'. De partijen bleken redelijk met elkaar op één lijn te zitten. De boulevard is van iedereen en iedereen moet er kun nen komen, was de algemene con- door Theo Giele De beslissing viel vier jaar geleden al voor Ha- yati Akdag (56). Na de verkiezingen van 2006 had hij gehoopt om namens de Po litieke Partij Middelburg (PPM) als wethouder in het college te ko men. Na zestien jaar raadslidmaat schap zou dat de kroon op het werk zijn geweest. „Maar ik kreeg van de PvdA te horen dat het CDA mij niet wilde als wethouder." En dus nam hij, naast toen nog zijn fractiegenoot Piet Kraan, voor een vijfde periode zitting in de raad. Zijn laatste termijn, want hij wilde geen 'politieke dinosauriër' wor den. De ambitie was het wethouder schap, het werd toch weer een raadszetel. Akdag vond dat hij on danks die teleurstelling toch in de raad moest gaan zitten. „Toen stop pen was niet verstandig geweest. Ik was het gezicht van de PPM, zo veel mensen hadden op mij ge stemd. Ik had het niet kunnen ma ken om meteen na de verkiezin gen uit de politiek te stappen." Akdag werd in 1990 voor de Partij van de Arbeid gekozen. Een raads lid met een kleurtje en dat viel op. De eerste paar jaar is hij vaak aan gesproken op zijn Turkse achter grond. Hij was sinds halverwege de jaren tachtig ook provinciaal consultant voor de immigranten in Zeeland. In de gemeentepolitiek wenste hij niet als woordvoerder over dit thema op te treden. Hij wilde geen 'excuus-allochtoon' zijn en ook niet als de belangenver tegenwoordiger van de minderhe den in de raad worden gezien. Zijn aandachtspunt werd ruimtelijke or dening. Toen hij als raadslid begon, moest hij wel even een 'cultuurshock' ver werken. „De macht van de raad bleek minder groot dan ik had ver wacht. De werkelijke macht lag bij het college en het ambtelijke appa raat, zeker begin jaren negentig toen Middelburg achttien ambtelij ke afdelingen kende." En alle acht tien produceerden ze een berg pa pier waartegen niet op te boksen was voor een eenvoudig raadslid. Rapporten van 500 pagina's waren geen uitzondering. Dat is tegenwoordig wel beter. De reorganisatie van de gemeente tot een overzichtelijk geheel van vier diensten en de open opstelling van ambtenaren maken het werk van een raadslid een stuk aangena mer en efficiënter. Akdags grootste teleurstelling is het in zijn ogen mislukken van de Kwaliteitsatlas uit 1998. Op (duur) advies van stedenbouwkundige Riet Bakker stelde toen de raad vast welke kant het met de ge meente op moest gaan. „Het past niet in de Nederlandse cultuur om je falen toe te geven. We hebben nu de 'herijkte' Kwaliteitsatlas vast gesteld. Herijkt? Waarom zeggen we niet dat de vorige mislukt is. Dat moet de politiek durven te zeg gen tegen de burgers." Als schrijnend voorbeeld noemt hij de ontwikkeling rond het ka naal. Er zou een schouwburg ko men, een stadskantoor bij het sta tion, kantoren langs het spoor tus sen de bruggen. Het kanaal zou de stadsdelen niet meer scheiden maar juist verbinden. In de prak tijk is er na twaalf jaar weinig van terechtgekomen. Akdag wil niet als een klagende man afscheid nemen. Zeker niet, want er zijn de afgelopen twintig jaar veel zaken wél van de grond gekomen. De Veersepoort vindt Akdag een prachtige, moderne wijk. De binnenstad is verfraaid. De Roosevelt Academy en de komst van de Voetbal Experience. Akdag heeft de politiek nog niet af geschreven. Komend jaar is hij druk bezig met een samenwerking tussen de universiteit van Istan- boel en zijn werkgever Avans Ho geschool in Breda op poten te zet ten. Hij zal hiervoor veel tijd door brengen in de Turkse stad. Maar wie weet, volgend jaar zijn er ver kiezingen voor Provinciale Staten. „Misschien dat ik een rol ga spelen in de provinciale politiek." WITGOED I GAAT VERDER IN KWALITEIT De essentie van koken zit niet alleen in de ingrediënten, maar ook in de keuken. U wilt dan ook graag een keuken die inspireert en waar alle onderdelen in perfecte harmonie zijn. Met intelligente apparatuur én een mooie uitstraling. In de nieuwe lijn vrijstaande keukenapparatuur van ATAG komen al deze aspecten samen. Vraag uw ATAG-dealer naar meer informatie: ELECTRO Ava Electro Kanaalstraat 44, 4388 BN Oost-Souburg Tel. 0118-471777 www.avaelectro.nl door Raymond de Frel kapelle - Dag droom, dag geld, dag cd. Zangeres Inge van der Schelde (35) uit Kapelle zag begin deze week even al haar plannen in duigen vallen. Internetcommunity Sellaband ging namelijk op zwart. Failliet verklaard, liet bedrijf kwam simpelweg niet meer uit de kosten. En dus dacht Inge: daar gaat mijn vijftigduizend dollar. Hoe anders was haar stemming eind vorig jaar, toen ze op de com munity zoveel sympathisanten voor haar muziek had verzameld, dat ze een cd kon opnemen. Ze was wereldwijd de 36e artiest die het lukte om vijftigduizend dollar van 'believers' in te zamelen. Men sen die in de kunsten van een ar tiest geloven, kunnen op www.sel- Iaband.com hem of haar met een aandeeltje van tien dollar steunen. Als de teller op vijftigduizend staat, beloont Sellaband het ver trouwen van de sympathisanten door het geld apart te zetten voor de opname van een cd. Na de teleurstelling van begin de ze week, gloort er nu weer hoop voor Inge van der Schelde. Vier Duitse investeerders hebben de si te overgenomen. Zij nemen vol gens de curator alle verplichtingen over.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 22