economie 113 A-merken zien groei dalen Brussel vermoedt kartel autobranche SUPERMARKT Verkoop huismerken floreert Japanse pers boos op VS over behandeling topman Toyota Aegon sluit 2009 af in zwarte cijfers Agrimarkt int nu ook gebruikte spaarlamp Personeel Carrefour in België staakt Franse verkeersleiders nog niet aan het werk Mededeling van de waterschappen Honda introduceert eerste hybride SUV WaterschaprS^^ vrijdag 26 februari 2010 DEN HAAG - A-merken verliezen op nieuw terrein in de supermarkten. De omzet van de honderd groot ste merken steeg afgelopen jaar met slechts 2,2 procent, terwijl de huismerken een groei van 7 pro cent boekten. Dat blijkt uit de jaar lijkse Merken Top 100 van onder zoeksbureau IR1 Nederland. De val de A-merken wordt enigs zins gemaskeerd door de tabaks merken die hun omzet vooral za gen groeien door prijs- en accijns stijgingen. Zonder tabak steeg de omzet van de roo grootste A-mer- ken slechts 0,8 procent.Binnen de 100 grote A-merken zijn er opval lende verschillen. Categoriën die jarenlang groeiden, zoals zuivel met darmbacteriën,, koelverse sappen en tussendoor koeken, staan nu onder druk. Vol gens Ronald Laureijsen van IRI kiest de consument door de crisis voor minder luxe producten. Ook de omzetgroei van de doorgaans goedkopere huismerken wijst daar op. Om zich te handhaven, zetten veel A-merken zwaar in op promotieac ties, zoals het geven van aanzienlij ke kortingen. Dat is volgens Laure ijsen echter een glibberig pad. „Als je te veel korting gaat geven, gaat dat weer ten koste van de omzet." De top-10 van de grote A-merken wordt ook dit jaar aangevoerd door Campina. Het zuivelmerk wist in 2009 een omzet van 408 miljoen euro te boeken in de su permarkten. Sigarettenmerk Marl boro is met 322,8 miljoen omzet een goede tweede. De top-10 wordt verder vol gemaakt door Douwe Egberts (289 miljoen om zet), Coca Cola (257 miljoen) Hein- eken (238,9 miljoen), Friesche Vlag (204,6 miljoen) Unox (196,8 mil joen), Becel (160,1 miljoen) Dr. Oetker (159,8 miljoen) en Danone (148,5 miljoen). De top-10 is opvallend stabiel. Al leen Dr. Oetker en Danone wissel den-van plaats. Ook de top-ioo is zeer stabiel. Slechts vijf merken (lupiler, Cela Vita, Andrelon, Lin demans en M8cM's) wisten in 2009 voor het eerst door te drin gen tot die lijst. TOKIO - De Japanse pers heeft zich gisteren boos gemaakt over de ma nier waarop leden van het Ameri kaanse Congres het Japanse auto concern Toyota hebben afgeschil derd. 'Ze behandelen Toyota als een schurk', schreef het dagblad Yomiuri een dag nadat Toyota-top- man Akio Toyoda felle kritiek over zich heen had gekregen van het Amerikaanse Huis van Afgevaar digden. Japan werd gisteren wakker met tv-beelden waarop was te zien hoe DEN HAAG Verzekeraar Aegon heeft dankzij be ter dan verwachte resultaten in het vierde kwartaal, over heel 2009 zwarte cijfers geschreven. Dit bleek gisteren bij de publicatie van de jaarcijfers. De nettowinst in de laat ste maanden van het jaar kwam uit op 393 miljoen euro, tegen een ana listenverwachting van 168 miljoen euro. Over het hele jaar bedroeg de nettowinst 204 miljoen euro. MIDDELBURG Gebruikte spaarlampen kunnen voortaan ook bij de filialen van de Agrimarkt ingeleverd worden. De supermarktketen sluit zich aan bij de Stichting LightRec, die landelijk verantwoordelijk is voor de inza meling van gebruikte spaarlampen. De lampen kunnen overigens ook bij winkels van Albert Heijn ingele verd worden. De Agrimarkt heeft in Zeeland winkels in Goes, Mid delburg en Vlissingen. TOKIO - Honda brengt vandaag als eerste autofabrikant een hybride SUV op de markt. De sportieve auto met twee deuren maakt zijn debuut in Japan. Europa en Noord-Amerika zijn vanaf de zomer aan de beurt. Dat maakte het Japanse concern gisteren bekend. De CR-Z kan volgens fabrieksopgave 25 kilometer rij den op een liter benzine. Daarmee is de auto zuiniger dan de hybride Civic sedan van Honda, die 17 kilometer per liter haalt. De auto is verkrijgbaar vanaf 2,27 miljoen yen (18.800 euro). Honda wil er jaarlijks wereldwijd 40.000 tot 50.000 van verkopen,, foto Everett Kennedy Brown/EPA Amerikaanse politici Toyoda soms met stemverheffing en priemende vingers aan de tand voelden over de hun inziens trage wijze waarop Toyota op klachten van klanten had gereageerd. Het dagblad noemde de hoorzit ting in het Huis een 'aframmeling van Toyota, die door Washington was georganiseerd met het oog op tussentijdse verkiezingen om de aandacht van het publiek af te wenden van binnenlandse proble men als de hoge werkloosheid'. BRUSSEL De boodschappen van veel Belgen komen morgen in de knel. Bij 120 hyper- en supermarkten van Carre four staakt het personeel op die dag. Werknemers zijn boos nadat Carrefour deze week het ontslag van 1672 van de circa 15.000 mede werkers aankondigde, evenals loonsverlaging voor oudgedienden en de sluiting en verkoop van veel winkels. PARIJS Het lijkt erop dat Franse luchtver keersleiders ook komend weekein de nog zullen staken. Ze legden dinsdag het werk neer, omdat ze bang zijn dat ze hun status als amb tenaar verliezen, wat een verslech tering van hun arbeidsvoorwaar den zou betekenen. Gisteren was de helft van de vluchten op de Pa- rijse luchthaven Orly geannuleerd. Op de andere Parijse luchthaven, Charles de Gaulle, 15 procent. BRUSSEL - De antikarteldiensten van de Europese Commissie zijn binnengevallen bij fabrikanten van een cruciaal elektrisch sys teem voor auto's. Commissaris Joaquin Almunia (Concurrentie), opvolger van Nee- lie Kroes, vermoedt dat de bedrij ven onderling illegale afspraken hebben gemaakt over prijzen en marktverdeling. De invallen hadden plaats in diver se landen. De Europese Commis sie wilde gisteren echter niet zeg gen om welke landen en bedrijven het gaat. Het auto-onderdeel waar het om draait is een soort centraal zenuw- stelstel: het verbindt de computers in de wagen met de feitelijke on derdelen. De Europese Commissie kan de bedrijven een boete opleggen van maximaal 10 procent van de jaar omzet, als ze inderdaad de EU-re- gels over kartelvorming hebben ge schonden. Lozingsvergunning Fa. Guiljam in Sint Annaland Op 15 februari 2010 is een lozingsvergunning op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren vastgesteld voor de lozing van afvalwater afkomstig van Fa. Guiljam op de sloot aan de achterzijde van het bedrijf aan de Eerste Bosdreef in Sint Annaland. Het besluit ligt vanaf 22 februari 2010 tot en met 5 april 2010 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; In het gemeentehuis van de gemeente Tholen in Tholen, elke werkdag van 8.30 tot 17.00 uur. Tot het einde van bovenvermelde termijn staat beroep open bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die zienswijzen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die zienswijzen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn ingebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. De vergunning wordt van kracht met ingang van de dag na de dag waarop de beroepstermijn afloopt tenzij gedurende deze termijn bij de voorzieningenrechter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. Waterschap Zeeuwse Eilanden Zeeuws - Vlaanderen Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl Kennedylaan 1 Postbus 88, 4530 AB Terneuzen Telefoon 0115 - 641000 Fax 0115 - 641200 info@wszv.nl www.wszv.nl Waterschap Zeeuwse Eilanden en waterschap Zeeuws-Vlaanderen fuseren (bestuurlijk) per 1 januari 2011 tot het nieuwe waterschap Scheldestromen. Sinds januari 2010 werken de medewerkers al samen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 13