Santing zingt haar eigen Sinatra's tonic ;o LO uit 5 - 2010 Uit op Tholen onthaalt publiek op Ierse Avond selectie Goethe Piano Trio met Van Bellen Stadsschouwburg Middelburg donderdag 25 februari 2010 door René Megens Marvin Gaye, Randy Newman, Todd Rundgren. Het zijn niet de minsten van wie Mathilde Santing de afgelo pen 25 jaar songs vertqlkte. Voor de eerste maanden van dit jaar koos ze Frank Sinatra (1915-1998). Onder de titel Sina tra's tonic staat zij vrijdagavond in het Dorpshuis Renesse. Het idee om een liedjesprogram ma op te hangen aan een van de grootste vocalisten van de vorige eeuw, komt van haar platenmaat schappij. De zangeres, gespeciali seerd in het betere coverwerk, vond het een prima plan. In 1999 maakte Santing deel üit van de show Sinatra's songbook. Santing: „Sinatra schreef zelf geen composi ties, maar hij heeft het zogeheten American songbook en de swing naar een hoger niveau getild. Dat deed hij omdat hij zo goed is als muzikant. Zangers en zangeressen worden soms niet als muzikant ge zien, hij wel. Dat komt vanwege zijn absolute klasse." Tijdens de voorbereiding van haar nieuwe programma heeft Santing een boek over de muziek van Sina tra gelezen. „Hij heeft het natuur lijk niet alleen gedaan, maar hij kwam precies op het juiste mo- ment on the scene. Voor zijn tijd zat de zanger nog in het orkest, de vocale stijl van de solist was nog niet individualistisch. Toen hij be gon, besefte Sinatra dat er iets ging veranderen en daar wilde hij ge bruik van maken. Hij had een enorme muzikale intuïtie. In zijn timing en frasering was hij een echte solist." De grondtoon van Sinatra komt vooral voor de pauze tot uiting. „In de eerste set zijn we echt op va kantie in Sinatra-country. Ik houd me heel erg aan wat hij allemaal symboliseerde. In de tweede set loopt het toch wat uit de hand, want dan ga ik wat dramatisch, lichtelijk hysterisch vrouwelijk ma Mathilde Santing teriaal doen. Van Barbra Streisand bijvoorbeeld. Ik zing ook dan werk van Sinatra, maar veel geëxalteer- der dan hij heeft gedaan. Het is grappig als je die twee kanten te genover elkaar zet." Santing: „Ik heb de laatste dertig jaar heel sterke liedjes van allerlei bronnen gepakt. En ze dan een beetje ontdaan van hun oorspron kelijke tempo, toonsoort, beteke nis en arrangement. Ik trok alles naar mij toe. Bij Sinatra doe ik dat niet. Voor het eerst heb ik de vocale stijl van ,een lied echt bestudeerd. Soms foto S. Pistel laat ik zelfs de arrangementen in tact. Maar de liedjes worden toch altijd iets van mij, want ik veran der toch dingen, ook al weet ik zelf niet precies wat. Vrijdag 26 februari, Dorphuis Renesse, 20.00 uur. Opera Norma Het meesterwerk Norma van Bellini wordt uitgevoerd door de Nationale Opera van Molda vië. Het thema van deze opera is van ongekend dramatische kracht: een priesteres die haar kuisheidsgelofte breekt. Speciaal voor liefhebbers van belcanto. Zondag 28 feb., Stadsschouwburg Middelburg20.00 uur. Piet Brakman Piet Brakman schetst in zijn theatershow Dat kom'nooit mêêr t'rug met liedjes en conferences, zwervend tussen heden en ver leden, een tijdsbeeld waarin ve len zich herkennen. Hij maakt de balans op van de na-oorlogse generatie en houdt 'zot' en 'se rieus' in evenwicht. Zondag 28 feb., 't Kerkje, Ellewoutsdijk, 14.30 uur. Duolisme In de serie Klassieke Streken ver zorgt het Duolisme Gitaarduo een recital. Het duo wordt ge vormd door Frank Lamm en Peter Thissen. Zij ontmoetten el kaar in de gangen van het Bra bants Conservatorium. Zij maak ten inmiddels vier cd's samen. Zondag 28 feb., Protestant se Kerk, Hulst, 15.00 uur. 1 —0 m mme a i RDAG 4 1 VIAART 20.00 uur Meeslepende liederen en ballads weerklinken za terdagavond in zaal Hae- stinge in Sint-Maartensdijk. De or ganisatie Uit op Tholen tekent voor een Ierse Avond met optre dens van de groepen No Frontiers en The Old Firm. No Frontiers komt met een zeer uiteenlopend repertoire met Ierse songs van onder meer Mary Black, Sinead Lohan, Tomme Flemming, Jim McCan Davey Arthur en Eva Cassidy. Daarnaast tekent deze groep ook voor fraaie eigen compo sities. No Frontiers bestaat uit Joy ce van Vredegem (zang en bo- hran), Kees van Vredegem (gitaar, djembee, zang) en David Egter van Wissekerke (gitaar, viool, mandoline, zang). De muziek van The Old Firm wordt vaak omschreven als 'Schots/Ierse folkrock'. Hans van der Werf (accordeon, zang, gitaar) en Peter Maarten( drums, klom pen, kistje en zang) hebben inmid dels zoveel gevarieerd eigen werk op hun repertoire staan, dat de for matie zich niet meer in een be paald hokje laat plaatsen. Algehele kenmerken blijven echter: een enorme drive, een bonk energie en geweldig veel passie. Zaterdag 27 februari, zaal Haestinge, Sint-Maartensdijk, 20.15 uur. HULST - De bekende jonge violist Mathieu van Bellen uit Hulst maakt deel uit van het Goethe Pia no Trio, dat zaterdagavond op treedt in de Hof te Zande kerk in Kloosterzande. Naast Van Bellen treden hierin op Tadashi Imai (piano) en Christop her Graves (cello). Eerder speelde dit trio in Zeeland in Middelburg en Terneuzen. In het eerste deel van het concert worden het Zigeuner Trio van Hay- den en het Trio in g van Smetana gespeeld. In het tweede gedeelte wordt Quatuorpour lefin du temps van Messiaen uitgevoerd. Voor dit werk verleent klarinettiste Anna Hashimoto haar medewerking. Zat. 27 feb., Hof te Zande kerk, Kloosterzande, 20.00 uur. Nederlands meest complete jazzpianist, beroemd in binnen- en buitenland met het jazzconcert 'Solo 2010 Entree: 18,00 (inclusief garderobe en consumptie) Reserveren: 0900-3300033 of www.theaterverkoopzeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 81