binnenland j 7 Eens lenen blijft lenen KRAS.NL 'Meer meisjes met alcoholvergiftiging' Fikse boete voor aspergeteelster Schutter laat bekentenis achter Verdachte moord op Dirk Post ontkent Burenoverlast meten met herriemeter Verburg stopt ruiming schijndrachtige dieren KREDIET Meeste leningen bestemd voor aanschaf auto Buschauffeur rijdt haltes voorbij Orang oetan geslaagd voor moedercursus BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm f donderdag 25 februari 2010 Hotel Club Side Coast***** - Side v.a. 389 gezellig en modern hotel, populair bij Nederlanders! op ca. 450 m van het strand van Colakli en op 10 km van Side beschikt o.a. over 2 restaurants, beautycenter, zwembad, apart kinderbad, aquapark, miniclub, tennis en entertainment Vertrekdata: dagelijks van 1 april t/m 29 oktober Prijzen zijn p.p. bij een bez. van 4 pers. o.b.v. all inclusive Zie www.kras.nl/77504 waarom zou je meer betalen Hotel Alva Donna - Belek v.a. 445 modern en luxueus hotel met vele (kinder)faciliteiten! direct aan het strand, op ca 5 km van het centrum van Belek beschikt o.a. over 6 restaurants, bars, uitgebreid beauty center, groot buitenzwembad, aquapark en diverse miniclubs Vertrekdata: dagelijks van 1 april t/m 29 oktober I Prijzen zijn p.p. bij een bez. van 4 pers. o.b.v. ultra all inclusive Zie www.kras.nl/77640 Hotel Salmakis Beach***** - Bodrum v.a. 449 sfeervol resort met een ideale ligging en prachtig uitzicht! direct aan het strand en op slechts 1,5 km van Bodrum beschikt o.a. over 3 restaurants, zwembad, beautycenter, miniclub Vertrekdata: vrijwel dagelijks van 29 april t/m 23 oktober Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 3 personen Halfpension, zie www.kras.nl/77680 All inclusive, zie www.kras.nl/77654 AMSTERDAM De helft van de jongeren die met een alcoholvergiftiging op de afde ling spoedeisende hulp van een zie kenhuis terechtkomen, betreft meisjes. Dat concluderen Consument en Veiligheid en het ziekenhuis Rein- ier de Graaf in Delft in een onder zoek. Per jaar worden 1800 jonge ren van ïo tot 24 jaar behandeld na excessief drankgebruik. SOMEREN Aspergeteelster José Janssen uit Someren moet twee boetes van in totaal 283.800 euro betalen aan het ministerie van Sociale Zaken. Dat heeft de Raad van State bepaald. De vrouw krijgt de boetes omdat op haar bedrijf vreemdelingen aan het werk waren zonder werkver gunning. Ze zit sinds januari vast op verdenking van mensenhandel en uitbuiting van werknemers. WAALWIJK De Waalwijker die eerder deze week vlak voor zijn arrestatie zelf moord pleegde, heeft op 5 februari een 42-jarige vrouw uit Sprang-Ca- pelle beschoten. Dat blijkt volgens de politie uit een met de hand geschreven schuldbe kentenis die in het huis van de Waalwijker is gevonden. Ook het wapen dat hij gebruikte, is in het huis gevonden. AMSTERDAM De hoofdverdachte (15) van de moord op de 14-jarige Dirk Post uit Urk ontkent iets met het misdrijf te maken te hebben. „Mijn cliënt ontkent inderdaad alle betrokken heid bij de dood op Dirk Post", liet advocate Ilse van der Meer gisteren weten. „Hij heeft geen gebruikge maakt van zijn zwijgrecht, maar is blijven uitleggen dat hij het niet heeft gedaan." ROTTERDAM Rotterdammers die ernstige ge luidsoverlast ondervinden van hun buren, kunnen sinds gisteren een herriemeter laten plaatsen in hun huis. De overlasthebber moet in een logboek bijhouden op welk tijdstip hij wat voor soort geluids hinder ervaart. De gemeente treft sinds de zomer van 2009 maatrege len om burenoverlast binnen drie maanden op te lossen. DEN HAAG Net als de bokken en rammen, wor den sinds deze week ook schijn drachtige schapen en geiten op be drijven met Cf-koorts niet meer ge ruimd. Dat hebben de demissionai re ministers Gerda Verburg (LNV) en Ab Klink (Volksgezondheid) op verzoek van de Kamer besloten. Die wilde niet dat deze dieren, die uiteindelijk niet lammeren, toch worden afgemaakt. Na een eerste lening volgen vaak meerdere andere kredie-, ten. De gemiddelde lening be draagt zo'n 12.500 euro. Door crisis wordt meer ge leend voor extra bestedings ruimte. DEN HAAG - Wie eenmaal de stap tot het afsluiten van een lening heeft genomen, ziet er niet tegen op om opnieuw een lening aan te gaan of er nog eentje bij te nemen. „Als je één keer een lening hebt, ga je blijkbaar heel gemakkelijk verder met lenen", zegt Chris Oos terling, manager sparen en lenen bij de onafhankelijke online advi seur Independer.nl. Niet minder dan negen op de tien bezoekers van de site, die met een vraag over een lening aanklopten, bleken al te hebben geleend of er nog iets extra's bij te willen lenen. Oosterling: „Daar zijn we van ge schrokken. 90 procent is erg veel." De meeste leningen zijn bedoeld voor de aanschaf van een auto. Het verkrijgen van extra beste dingsruimte staat op de tweede plaats. Gemiddeld gaat het bij le ningen om zo'n 12.500 euro, maar voor een auto wordt vaak veel meer geleend. Oosterling: „Tussen de twintig- en dertigduizend euro, dat gebeurt vaak. Je staat er ver steld van wat mensen voor een au to lenen." Het afgelopen jaar heeft Independer.nl wel een verschui ving geconstateerd tussen de groe pen leners als gevolg van de econo mische crisis. Het aantal leners voor een auto is met 21 procent te ruggelopen. Het aantal leners voor extra bestedingsruimte is met 27 procent toegenomen. Volgens Independer.nl is gebleken dat veel mensen vaak meerdere kleine leningen naast elkaar heb ben lopen, soms vier of vijf „Voor kleinere leningen betaal je vaak de hoofdprijs aan rente", zegt Ooster ling. „Door het samenvoegen van die kleine leningen in één grote, nieuwe lening kunnen mensen veel geld besparen." ENSCHEDE - Een boze buschauffeur van Twents/Connexxion heeft: zich dinsdagmiddag de woede op de hals gehaald van een tiental pas sagiers. De chauffeur die dienst had op een stadsrit naar de En- schedese wijk Helmerhoek was ge pikeerd doordat iemand op de stopknop had gedrukt, maar de bus niet verliet. Daarop zette hij de motor af en weigerde verder te gaan zolang er niemand uitstapte. De buschauffeur vervolgde uitein delijk zijn rit, maar reageerde niet meer op stopverzoeken van ande re passagiers. Die moesten daar door langer teruglopen of konden op de terugweg pas* uitstappen, al dus een passagier. De betrokkene heeft een klacht ingediend bij Con- nexxion. Het busbedrijf heeft een gesprek met de chauffeur en daar blijft het bij. APELDOORN - Orang oetan Wattana (14) is maan dag in Apenheul bevallen van een gezonde zoon. Grote blijdschap en opluchting was er toen Wat tana haar kleintje bij zich nam. Omdat ze zelf met de hand is opgevoed, heeft Wattana nooit van haar moeder kunnen leren wat het moeder schap inhoudt. Haar eerste baby liet ze links lig gen en moest met de hand worden opgevoed. Daarom kwam ze in 2008 naar de Apeldoornse dierentuin voor een 'cursus moederen', die ze kreeg van twee andere orang oetans. foto Rob Voss/GPD l/ vliegreis transfers s/ taxen 5-sterren hotels reisleiding Ook vertrek vanaf Eindhoven, Dortmund en Düsseldorf mogelijk! 8- t/m 22-daagse zonvakanties P®^sonen Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7