'Zonder rollator zou ik 221 zeeland Mogelijk bemiddeling in kwestie stookkosten SportPunt op tournee door Terneuzen KEURING Grote belangstelling bij ouderen in de Kanaalzone voor keuring Actie tegen eigen bijdrage activiteiten GroenLinks steunt glasvezelnetwerk 'College hardnekkig laks met asbesttaken' almanak Oproep EMM bakt wafels voor instrumentenfonds Lentemarkt in De Redoute Informatieavond over huiselijk geweld Keuringen 'aan Z' donderdag 25 februari 2010 SAS VAN CENT - SportPunt, het informatiepunt in de gemeente Terneuzen voor iedereen die iets met sport en bewegen wil doen, houdt deze week een promotietour in de gemeente. Gisteren waren er in de sporthal in Sas van Gent activiteiten, vanmiddag in 't Sportuus in Axel en morgen in de vliegende Vaart in Terneuzen, telkens van 15.30 tot 17.00 uur. Bezoekers kunnen kennismaken met verschillende sporten, meedoen aan een Zumba clinic, maar ook een rodeostier beklimmten. Verder is er een springkussen en vertoont een ballonnenclown zijn kunsten. In Sas van Gent kwamen en kele tientallen sportievelingen op de promotietour af. Bij de jeugd was voor al Bumbal in trek, een uit Denemarken afkomstig balspel, foto Peter Nicolai TERNEUZEN Johnny Bergakker van activiteiten centrum 't Trefpunt in Terneuzen voert een handtekeningenactie te gen de invoering van een eigen bij drage van ouderen voor activitei tenbegeleiding. Dat varieert van een kaartje leggen tot wat arbeids- gericht werk. Hoewel het landelijk beleid is vindt Bergakker dat er vanuit de regio een protestsignaal moet worden afgegeven. TERNEUZEN GroenLinks Terneuzen steunt het initiatief voor realisering van een glasvezelnetwerk in Zeeuws-Vlaan- deren. „De gemeente kan dit alle maal niet zelf betalen, maar wel fa- ciliteren", stelt lijsttrekker Peter Clijsen van GroenLinks. „De tarie ven van Delta hiervoor kunnen wat ons betreft ook ter discussie worden gesteld." TERNEUZEN Burgemeester en wethouders van Terneuzen zijn 'hardnekkig laks met betrekking tot een juiste as- bestverwerking'. Dat stelt Cees Freeke (LCF) nu de gemeente door de Vrom-inspectie op de vingers is getikt. Freeke stelde in 2003 al vra gen over de uitvoering van asbest taken. Toen werd beterschap be loofd. „Kennelijk doet zich iets hardnekkigs voor." Geen puber meer zonder mobiele tele foon. Sommige ouders verzetten zich zo lang mogelijk tegen een dergelijke aanschaf door hun kind, maar in de huidige infocratie lijkt daar geen ont snappen meer aan. Stiekem toch ook wel handig, moesten die vader en moeder uit Zierikzee erkennen. Op tijd thuis komen is voor de jongste van twee zonen best lastig en zo kun nen ze hem altijd ter verantwoor ding roepen. Mits hij het sms-je of belletje beantwoordt natuurlijk. Daarin is de kruimel nogal selectief, vermoedden ze. Die gedachte werd bewaarheid toen een oproep met de gsm van pa onbeantwoord bleef. Een collega probeerde het direct nog eens vanaf haar vaste kantoortoestel. Het bleef bij twee keer overgaan: „Met mijl". Die heeft dus weer wat uit te leggen bij het avondeten.... KOEWACHT Zaterdag bakt muziekvereniging E.M.M. in Koewacht wafels ten ba te van het instrumenten- en unifor menfonds. De leden hebben deze week de bestellingen in Koewacht huis aan huis opgenomen. De ruim 2500 bestelde wafels worden zater dag afgeleverd. Leden en vrijwilli gers beginnen om acht uur 's mor gens in repetitielokaal De Roffel. Daar worden ze ook verkocht. SAS VAN GENT De Stichting Vrienden van de Re doute houdt zaterdag 6 maart een lentemarkt in De Redoute van 10.00 tot 17.00 uur. De markt biedt onder meer eigen gemaakte voor jaarsplantjes en lentebakjes, zelf ge maakte kaartjes, textiel, snuiste rijen en sieraden. Er zijn tevens wa fels met suiker verkrijgbaar en het Rad van Avontuur draait. TERNEUZEN In buurthuis de Hoeve aan de Ed- vard Grieghof in de wijk Oudeland- se Hoeve/Katspolder in Terneuzen wordt maandag 8 maart een infor matieavond gehouden over huise lijk geweld. Aanvang 19.30 uur. De avond wordt gepresenteerd door de gemeente, politie, maatschappe lijke opvang 'de Lage Flancken' en het Algemeen Maatschappelijk werk. De toegang is gratis. Rollators zijn voor veel ouderen een onmisbaar hulpmiddel. Zonder zouden ze aan huis gekluisterd zijn. Maar er gebeuren wel heel veel ongelukken mee. door Wout Bareman Oeps, daar gaat de 88-ja- rige Terneuzense me vrouw bijna. Ze kan nog net een smerige val voorkomen. De vrouw legt, on der begeleiding van een vrijwillig ster van welzijnskoepel 'aan Z' een behendigheidsproef afin de grote zaal van dienstencentrum De Ves te in Terneuzen. Het is één onder deel van de 'gezellige middag', die helemaal in het teken staat van de rollator. Wie de proef met goed gevolg af legt, krijgt een certificaat. En natüürlijk behalen alle veertig deel nemers het gewilde papiertje. Terwijl in de ene hoek van de zaal de dames op leeftijd en een hand vol oudere heren het behendig- heidscircuitje afleggen (stoepje op, stoepje af, scherpe bocht naar links en één naar rechts), doet een ander groepje iets verderop allerlei oefeningen (één been omhoog, rij den met gestrekte armen). En in een aparte ruimte kijken twaalf vrijwillgers de rollators na op tech nische mankementen. Eén van de techneuten, Terneuze- naar Peter Martens: „We letten vooral op de remmen en ook op de lagers van de wielen. Vooral de remmen vertonen slijtage en dat kan tot akelige valpartijen leiden. Ook de hoogte van de handvatten - het stuur, zeg maar - is van be lang. Je ziet dat de rollator van mensen, die er vaak mee naar bui ten gaan, binnen vijfjaar versleten zijn. Javooral ook de rubber ban den." Martens en zijn collega-repa rateurs zijn voortaan stand by voor spoedreparaties. Volgens hem ontbreekt het veel gebruikers aan voldoende kennis van zaken over het rollend materieel. In De Veste in Terneuzen lieten gis teren meer dan 30 ouderen hun rollator keuren. Andere keuringen: Vrijdag 26 februari: 14.00 tot 16.00 uur in De Halle in Axel. Woensdag 3 maart: 9.30 tot 10.30 uur in De Lovenhoek. Woensdag 10 maart: 14.00 tot 16.00 uur in Annelot ter Walle in Biervliet. Vrijdag 19 maart: 14.00 tot 16.00 uur in 't Meulengat in Sluiskil. De rollatorkeuringen zijn een initia tief van de gemeentelijke welzijns koepel 'aan Z' in samenwerking met de activiteitencommissies van Welzijn voor Ouderen. De 87-jarige Catarina Bootsgezel uit Terneuzen beaamt dat volmon dig. Ze loopt sinds een jaar of vijf achter 'dat ding'. „Toen ik een jaar geleden aan een nieuwe toe was, werd die door een leverancier uit Goes bij mij afgeleverd zonder ver dere uitleg. Ik moest het zelf maar uitzoeken." Zonder rollator zou ze de deur niet meer uit kunnen. „Ja, op het eerste gezicht loop ik wel als een kievit, maar na een lelijke val een paar jaar geleden, kan ik m'n rechterarm bijna niet meer be wegen." Stagiaire Wendy Vaal heeft de rol- latorkeuring opgezet. Het is onder deel van haar afstudeerproject op het ROC. Er volgen de komende weken nog keuringen en oefenses sies in Axel, Hoek, Biervliet en Sluiskil. „Aanleiding om die keu ringen te organiseren, was het gro te aantal vragen van gebruikers, dat bij 'aan Z' binnen kwam. Toen we hoorden hoeveel ongelukken er jaarlijks in Nederland met rolla tors gebeuren, schrokken we ons rot. Het zijn er zo'n 1400. Die keu ringen en die behendigheidsproe- ven hebben dus wel degelijk groot nut." De belangstelling blijkt groot. Voor de keuringen meldden zich tot nu toe vele tientallen gebrui kers. 'aan Z'-medewerkster Anne Wisse tegen de veertig ouderen: „Als jullie ergens oneffenheden, obstakels en andere valgevaarlijke situaties tegenkomen, schroom dan niet dat te melden bij de ge meente." Reparateurs Rinus Gerritse (r) en Peter Martens. Mevrouw Jonkman oefent met Anne Wisse van 'aan Z'. gaggsaawiii.Mtr. swt-. www.pzc.nl door Wout Bareman Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN - Als het echt nodig is, willen B en W van Terneuzen be middelen in het slepende conflict over de stookkosten tussen bewo ners van vijf flatgebouwen en ver huurder woonstichting Clavis in Terneuzen. Dat schrijft het college in ant woord op vragen van raadslid Bram Stoffels (Top Gemeentebe langen). Maar eersxt zouden de on tevreden huurders hun klachten bij de huurcommissie moeten de poneren. B en W hebben de kwes tie eind januari - tijdens het kwar- taaloverleg met Clavis - al aan de orde gesteld. Volgens Stoffels zijn er onaanvaardbare fouten gemaakt in de kwestie. Door wie laat hij in het midden. „Het is duidelijk dat de bewoners van de vijf flats aan het Berliozhofj het Edvard Grieg hof en de Diepenbrockstraat met onaanvaardbaar hoge kosten zijn opgezadeld." De naheffingen variëren van 750 tot 2000 euro en dat dan nog los van de verhoging van het maandelijkse voorschot. Het raadslid vindt dat Clavis zich meer dan tot nu toe moet bekom meren om de problemen, waar mee een deel van de bewoners wordt geconfronteerd. IN ZEELAND Nog geen idee op wie u volgende week gaat stemmen? Doe de stemwij zer op www.pzc.nl/stemwijzer MEEST GELEZEN 1. Potloodventer weg uit centrum 2. Slachtoffers V2 Koewacht 3. Wietkwekerij gevonden in Axel STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 74