Zeeland PZC Pleidooi voor 'zakenkabinet' Sluis Makkelijk lezen op 'pleintje' deÜRVKKERY ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 26 en 27 Gratis vervoer Vragen over dottercentrum Donderdag 25 februari 2010 'Zonder rollator zou ik niet meer naar buiten kunnen' 21 Oud-marinemensen herdenken aardbeving in stad Agadir Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl COALITIE Ondernemers voor samenwerking VYD, CDA en Nieuw Gemeentebelang door René Hoonhorst IJZEND1JKE - De aan de Sluise raads verkiezingen deelnemende par tijen moeten hun meningsverschil len opzij zetten en na 3 maart een drachtig de gemeente besturen. Ruzie en achterklap heeft Sluis de laatste jaren niets gebracht. Het is tijd dat alle neuzen dezelfde rich ting op wijzen en Sluis uit het dal wordt gehaald. De Bressiaanse agrarisch ondernemer Daan Dees kreeg de handen op elkaar voor de oprichting van een 'zakenkabinet' tijdens het verkiezingsdebat van 'verontruste ondernemers' in IJ- zendijke. En daarmee kreeg Dees ook diverse lijsttrekkers achter zich. Adri Roosendaal van Nieuw Gemeentebelang verkondigt al lan ger dat het nieuwe college én de ge meenteraad als 'een geoliede ma chine' moet gaan draaien om Sluis er financieel en sociaal bovenop te helpen. Albert de Bruijn van D66 wees er op dat Nieuw Gemeente belang, overigens net als de andere partijen, zand in de machine strooit door zich bij voorbaat te gen aanleg van Waterdunen uit te spreken. De Bruijn ziet de voorde len van een zakenkabinet wel, maar noemt het praktisch onmoge lijk dat zo'n door alle partijen ge dragen coalitie in Sluis van de grond komt. D66 vindt bijvoor beeld met WD en PvdA dat de aanleg van Waterdunen niet snel genoeg kan beginnen. De andere partijen zijn tegen (Nieuw Ge meentebelang, Lijst Babijn) of blij ven de nadruk leggen op de vrij willige verwerving van grond. De organiserende ondernemers be grepen ook dat een door alle par tijen gesteund kabinet een utopie lijkt. Gespreksleider Floor Pieters vroeg alle lijsttrekkers daarom een verklaring te ondertekenen om het oud zeer achter zich te latên en straks eventueel ook in de op positie af te zien van 'gekissebis en gehakketak'. Zeven lijsttrekkers gingen akkoord met die wens. Francois Babijn tekende nog niet. Hij wil tijdens de komende verkie- zingtsdebatten de handen vrij hou den om partijen aan te spreken op fouten uit het verleden. De ondernemers gaven de aanwe zigen bij het debat bewust geen stemadvies mee. Maar in een ge sprekje na afloop zagen de organi satoren als ondernemers brood in een coalitie van WD, CDA en Ge meentebelang. Pieters: „PvdA en D8cT zijn meer belast met het re cente verleden." door Wout Bareman TERNEUZEN - Kinderen met leespro blemen hebben sinds gisteren in de bibliotheek in Terneuzen hun eigen Makkelijk Lezen Plein. Het werd geopend door cultuurwet houder [aap Bos. Eén op de tien kinderen in het ba- sis- en voortgezet onderwijs heeft problemen met lezen en spellen. Het zijn meestal kinderen met dyslexie, maar ook kinderen met ADHD en van allochtone afkomst kunnen ermee worden geconfron teerd. Ze krijgen voortaan niet alleen extra aandacht op school, maar ook in de bibliotheek. Op het Mak kelijk Lezen Plein vinden ze een speciale selectie van boeken, dvd's, cd-roms en andere 'informatiedra gers'. Daarmee kunnen ouders en leraren hun voordeel doen, maar vooral de kinderen. Voor hen zijn boeken geselecteerd, die vanaf het begin spannend of grappig zijn en uitnodigen tot lezen. Speciaal daar toe opgeleide medewerkers van de bieb begeleiden de kinderen bij het kiezen van leuke leesboeken. Ook bij het kiezen van informatie ve lectuur voor spreekbeurten en werkstukken wordt een handje toegestoken. Jaap Bos: „Ik ben ont zettend blij dat er nu ook voor de ze kinderen volop mogelijkheden zijn een leuk boek te lezen." Markt 51 Middelburg T0118 886 886 HULST - Alle 65-plussers in Zeeuws- Vlaanderen kunnen vanaf 1 maart op werkdagen vanaf 9.00 uur en in het weekend de hele dag gratis met de bussen van Veolia reizen. Inwoners van 65 jaar en ouder heb ben inmiddels een vervoerspas ontvangen. De pas is niet bruik baar in de bussen van Connexxion en de OV-taxi Avonduren. Infor matie over de deelnemende buslij nen op www.degoedekantop.nl/ leef. De proef duurt een jaar. TERNEUZEN - Tweede Kamerlid Jo- lande Sap (Groenlinks) vreest dat het nieuwe dottercentrum in Ter- neuzen verloren gaat, als het Admi raal De Ruyterziekenhuis op de Be- velanden en Walcheren volhardt in de aanvraag voor een soortgelijk centrum boven de Westerschelde. Na een werkbezoek aan ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen heeft; zij de kwestie gisteren voorgelegd aan minister Klink van Volksgezond heid. Wat Sap betreft moet het belang van de patiënt voorop staan: dat betekent samenwerking tussen zie kenhuizen om de zorg dicht bij huis te houden. Het Kamerlid wil snel duidelijkheid van Klink over een mogelijke vergunningverle ning aan het De Ruyterziekenhuis. Ze is ook benieuwd naar de uit spraak van directeur Vierhout dat de start van een dottercentrum bo ven de Westerschelde is afgespro ken met de kartelpolitie NMa. Wethouder Jaap Bos opende het Makkelijk Lezen Plein met hulp van een groep kinderen. Ze onthulden een kast met speciale boeken. foto Peter Nicolai vanavond, 19.30 uur Popquiz thema: politiek dinsdag 2 maart, 20.00 uur Zeeuwse Bibliotheek Robert Vuijsje over Alleen maar nette mensen boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73