Mourinho kan nog even provoceren mc' 321 sport CSKA speelt gelijk met Honda Huntelaar scoort voor AC Milan Vergeet uw stempas en identiteitsbewijs niet 3 maart gemeenteraads ERKIEZINGENI donderdag 25 februari 2010 De supporters van Inter tonen het beeld van Mourinho dat hem een schor sing en een boete opleverde: de geboeide handen. foto Ettore Ferrari MOSKOU - Het gebrek aan wed strijdritme heeft CSKA Moskou gisteravond in de Champions Lea gue opgebroken. De Russische ploeg had na het einde van de na tionale competitie in november 2009 geen serieuze tegenstand meer gehad. Het Spaanse Sevilla kwam mede daardoor in de eerste wedstrijd van de achtste finales in het winterse Moskou niet echt in de problemen: 1-1. Bij CSKA Mos kou maakte Keisuke Honda zijn of ficiële debuut. De Japanse midden velder stapte tijdens de winterstop voor miljoenen euro's over van VW-Venlo. Alvaro Negredo (0-1) en Mark Gonzalez (1-1) scoorden. FLORENCE - AC Milan is gistera vond naar de tweede plaats ge klommen in de Serie A. De Itali aanse ploeg won met 2-1 bij Fioren- tina. Het verschil met koploper en stadgenoot Inter bedraagt na de overwinning in de inhaalwedstrijd nog vier punten. Fiorentina leidde in het thuisduel lange tijd met 1-0 dankzij een tref fer van Alberto Gilardino. Pas in de 81e minuut kwamen de bezoe kers tot scoren. Invaller Huntelaar, koud vijf minuten in het veld, zorgde voor de gelijkmaker. De Braziliaan Pato bezorgde.AC Milan in de extra tijd alsnog drie punten. door Wilber Hack MILAAN - De afgelopen drie seizoe nen sneuvelde Inter Milaan steeds in de eerste knock-outronde van de Champions League. Tweemaal bleken clubs uit de Premier Lea gue te machtig. Na gisteravond mag de Portugese coach van lnter, lose Mourinho, nog enige hoop koesteren op overleven. Zijn ploeg versloeg in een boeiend duel Chel- sea'met 2-1.- Het was vooral de wedstrijd van Jose Mourinho tegen de club die hij voor het eerst sinds vijftig jaar aan de landstitel hielp en in drie jaar tijd zes prijzen bezorgde. De Portugees hield een 'wall of sha me' over aan zijn Engelse periode. Daar voegde hij in de Serie A dit weekeinde een nieuw hoofdstuk aan toe. Mourinho kreeg een schorsing van drie wedstrijden en een geldboete van 40.000 euro op gelegd wegens het maken van bele digende gebaren (geboeide han den) naar de scheidsrechter. Bij Chelsea creëerde hij met zijn uitspraken en gedrag een sfeer van 'wij tegen de rest'. Chelsea-speler John Terry was daar deze week nog zeer lovend over en zei dat Mourinho er als geen ander in ge slaagd was om van de Londense club een eenheid te maken. Maar Italië is na anderhalf jaar uitgeke ken op de vreemde uitspattingen van de coach. Mourinho lijkt een dergelijk sfeer tje echter nodig te hebben om het beste in zichzelf boven te halen. Hij bleef maar provoceren. De Por tugees verklaarde deze week dat In- ter er klaar voor was om het Engel se voetbal een nieuwe shock te be zorgen. De coach - die vorig jaar in de achtste finale met de Italiaanse kampioen sneuvelde tegen Man chester United - liet zich laatdun kend uit over de Premier League. Hij oordeelde dat Engelse clubs wat meer op basis van tactiek en wat minder op emotie zouden moeten spelen. Na amper drie minuten kon hij al zelfvoldaan achterover leunen. Die- go Milito opende het Europese top- duel met een treffer uit de eerste de beste aanval. De Argentijnse spits trapte de bal uit een pass van Eto'o - en na een handig overstap je van Wesley Sneijder - hard in de korte hoek. Mourinho had de 30-jarige aanvaller vorige zomer - samen met Thiago Motta - wegge plukt bij Genoa. Met veertien tref fers heeft Milito in de Serie A een ongekend hoog rendement. Nu maakte hij ook een belangrijke Eu ropese treffer. Inter liet de bal daarna aan Chel sea, leunde achterover en mikte op de tegenaanval. De Italianen hadden geluk dat Didier Drogba met een vrije trap de onderkant van de lat trof. Vlak voor rust had de Londense ploeg recht op een strafschop. Samuel tikte de rechter voet van de doorgebroken Kalou aan. De" Spaanse arbiter Mejuto Gonzalez en zijn assistent zagen het kennelijk niet. Daarmee leek Inter zijn geluk verspeeld te heb ben. Het veel beter voetballende Chelsea - waar Jeffrey Bruma op de bank zat - maakte meteen na de rust bij de dertiende doelpo ging dan toch gelijk. Salomon Ka lou versloeg doelman Julio Cesar, die zondag nog zwaar crashte met zijn Lamborghini, met een houd baar schot. Maar Wesley Sneijder nam Inter meteen weer bij de hand. Bij de sporadische counters van de Italia nen vertolkte hij een hoofdrol. Voor de pauze zag Sneijder hoe Eto'o een voorzet verprutste. Met een na de gelijkmaker werd een trap van de spelverdeler vanaf de linkerkant nog weggekopt, maar Cambiasso joeg de afvallende bal in twee keer achter Peter Cech. Het was de laatste actie van de Tsjechische doelman, die met een spierscheuring uitviel. Met Balotelli als extra spits en Ma cedoniër Pandev als vervanger van de falende Eto'o stuurde Inter aan op een royalere zege. Die kwam er niet. De magere 2-1 zal Mourinho de komende dagen waarschijnlijk niet van nieuwe provocaties afhou den. Maar het valt zwaar te betwij felen of de marge straks op Stam ford Bridge tegen de betere voet ballers van Chelsea voldoende is. Postbus 51 Rijboverheid Stemmen kan voortaan bij ieder stemlokaal binnen uw eigen gemeente. Om te kunnen stemmen moet u uw stempas en geldig identiteitsbewijs meenemen. Dat is een paspoort, identiteitskaart of rijbewijs. Brengt iemand anders uw stem uit? Geef dan een kopie van uw identiteitsbewijs mee. Bent u uw stempas kwijt? Tot en met maart kunt u een vervangende stempas bij uw gemeente aanvragen. Bij sommige gemeenten kan dat nog later. Uw gemeente informeert u over de adressen van de stemlokalen. In veel gevallen staan deze ook op de website van uw gemeente. De stemlokalen zijn geopend van 7.30 uur tot 21.00 uur. Neem voor vragen contact op met uw gemeente. Of kijk voor algemene informatie op: www.uheefthetvoorhetzeggen.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 70