land 'Noord-Beveland moet 22 Borsele dringt verbruik energie scholen terug Steiger lijdt veel schade Sinke opent aanval op Weststrate Drie cursusavonden 'Kunst op reis in Italië' Beginselen Word in workshop senioren Expositie schilderijen in De Jeugdhoeve Met meer plezier naar muziek leren luisteren Eurlings als eerste door aquaduct WONEN CDA wil focus op goedkope, kleine koophuizen, overige partijen donderdag 25 februari 2010 GOES De Zeeuwse Volksuniversiteit start maandag met de cursus 'Kunst op reis in Italië: Rome'. In drie avon den worden de bouw-, schilder- en beeldhouwkunst behandeld van de klassieke oudheid, het vroegste christendom, de Renaissance en de Barok. Op 8 en 15 maart van 19.30 tot 21.30 uur in het ROC Goes, Bes- senstraat 4. Opgeven: 0118 - 634800 of zeeland@volksuniversiteit.nl. HEINKENSZAND De Seniorenraad Borsele houdt dinsdag 2 maart van 9.30 tot 12.00 uur een workshop in de Cyber- room in Heinkenszand. Tijdens de workshop worden de beginselen van het tekstverwerkingsprogram ma Word behandeld. Deelname is gratis, opgeven is verplicht en kan tot maandag 1 maart via 0113-311951. De Cyberroom is ge huisvest in De Stenge. www.pzc.nl MEEST CELEZEN 1Treinverkeer vertraagd na ongeval 2. Shop voor voetbalfans in Goes 3. Extra zoet water in Oosterschelde STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Kijk voor al het verkiezingsnieuws op www.pzc.nl/stemmen 'S-HEERENHOEK Naomi Goozen uit Nieuw en Sint Joosland houdt tot en 26 mei een expositie in dorpshuis De Jeugd hoeve in 's-Heerenhoek. Goozen stelt kleurrijke, moderne en ab stracte schilderijen ten toon. De Jeugdhoeve is woensdag en zondag gesloten. Op alle andere dagen is de exposi tie tussen 14.00 en 17.00 uur te be zichtigen. GOES In serviceflat De Schakel aan de 's Gravenpolderseweg in Goes start maandag 1 maart om 9.30 uur de cursus 'Luisteren naar muziek'. Het doel van de cursus, die uit zes les sen bestaat, is om met meer vaar digheid en plezier naar klassieke muziek te luisteren. Informatie en aanmelden via 0113 - 277111 of ouderenwerk@smwo.nl. De kosten voor zes lessen bedragen 30 euro. MIDDELBURG Kabinetscrisis of niet, minister Ca- miel Eurlings van Verkeer zal ko mende maandag in Middelburg of ficieel als eerste door het Dam poort Aquaduct, de tunnel van de N57, lopen. Eind januari werd de tunnelbak neergelegd in een sleuf in de kanaalbodem. De afspraak met Eurlings om de ruim honderd meter lange tunnel in gebruik te maken was al maanden geleden ge maakt. Weggebruikers zullen tot eind dit jaar geduld moeten heb ben voordat ze door de tunnel on- de het kanaal kunnen rijden. door Raymond de Frel HEINKENSZAND - Op elf Borselse ba sisscholen worden dit jaar maatre gelen genomen om het binnenkli maat te verbeteren en het energie verbruik te verminderen. In totaal bedragen de kosten voor de plaatsing van dubbelglas, C02-meters, ventilatiesystemen en de vervanging van cv-ketels 219.400 euro. Het ministerie van Onderwijs subsidieert 136.040 eu ro, Borsele geeft 40.216 euro uit en de schoolbesturen betalen 43.144 euro. Bij De Linden in 's-Heer Abtsker- ke wordt het glas vervangen. De Reiger in Heinkenszand krijgt on- BRESKENS - Schipper Rolf Hoving vreest dat de Festijn, zijn plezier- schip voor vaar- en vistochten op de Westerschelde, binnenkort niet meer kan aanmeren in de handels haven van Breskens. De steiger lijdt veel schade door 'ge- en misbruik' van een hele vloot slepers, vletten en multicats die betrokken zijn bij baggerwerk- zaamheden in de Westerschelde. Hoving heeft er begrip voor dat de steiger door meer schepen wordt gebruikt. Maar de baggerschepen hebben te veel vermogen voor con tinu gebruik van de steiger, stelt hij. De rederij betaalt leges, terwijl de baggeraars gratis gebruikmaken van de afmeerfaciliteiten. Een woordvoerster van de gemeente Sluis laat weten dat de klachten worden onderzocht. door Claudia Sondervan Noord-Beveland moet goedkope, kleine koop huizen voor één- en tweepersoons huishou dens gaan bouwen. Zo trekt de ge meente jonge huishoudens aan en kunnen de eigen jongeren een wo ning vinden. Dat wil het CDA op Noord-Beveland. Het plan ont moet weinig enthousiasme bij de raadspartijen. Te smal en niet rea listisch, is het oordeel. Om jonge mensen aan te trekken mogen de koopwoningen in het plan van het CDA niet meer kos ten dan een ton in euro's. De star- tersregeling voor nieuwe huizenko pers slaan meest op woningen van rond de 180.000 euro; dat is onbe reikbaar voor veel jonge verdie ners, redeneert de partij. Op dit GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN 3 maart 2010 moment wordt nergens op het ei land gebouwd voor marktprijzen lager dan twee ton. De bevolkingskrimp is een gevaar voor het eiland, stelt het CDA in een standpuntsverklaring. De par tij denkt met zulk woningaanbod der meer dubbelglas en een nieu we cv. Franck van Borssele krijgt 85 tl-armaturen, 't Opstapje in Driewegen krijgt er 31. Op De Lin den in Nisse worden 40 tl-bakken vervangen, op De Schakel in Oude- lande 24. De Jan van Schengen- school in Heinkenszand krijgt on der meer een mechanische ventila tie in één lokaal. De Mgr. Heyli- gersschool in Kwadendamme krijgt naast nieuwe kozijnen ook dubbelglas, net zoals De Wegwij zer in Heinkenszand. Daar wor den ook acht C02-meters ge plaatst. Ook De Leeuwerik in Le- wedorp en de Koningin Julia- naschool in 's-Gravenpolder wor den met deze meters uitgerust. Noord-Beveland moet bouwen voor de krimp, vindt het CDA: geen traditionele meerpersoonshuizen van twee ton door Luc Oggel KRABBENDIJKE - SGP-wethouder en -lijsttrekker jaap Sinke heeft gis teravond tijdens het verkiezingsde bat in Krabbendijke Marien West strate van Leefbaar Reimerswaal (LR) beschuldigd van kiezersbe- drog. Sinke wilde van Weststrate ophel dering over een passage uit de ver kiezingsfolder van Leefbaar Rei merswaal. Daarin staat dat Sinke op televisie zou hebben verklaard niet met LR in een college te wil len. „Wanneer heb ik dat gezegd", wilde Sinke weten. Volgens West strate heeft het interview waarin Sinke de bewuste uitspraak zou hebben gedaan, slechts een aantal uren op de website van Omroep GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN 3 maart 2010 Zeeland gestaan. „Daarna was het nergens meer te vinden, maar ook Nico van der Hoest (LR-raadslid, red.) had het gezien." Weststrate zegt in het bezit te zijn van de ori ginele versie. Sinke heeft naar aanleiding van het gerucht Omroep Zeeland ge beld, waar hem werd gezegd dat er drie versies van het interview zijn; voor de radio, voor internet en voor de website. „Ik ken ze alle drie en ik weet honderd procent zeker dat ik het niet heb gezegd." Sinke daagde de LR-voorman ver volgens uit het filmpje thuis te gaan ophalen. „Want je houdt mensen voor de gek." Weststrate, die erom bekend staat in de raadzaal fel uit de hoek te kunnen komen, gaf geen gehoor aan het verzoek. „Dan dien ik nu een motie van wantrouwen tegen je in", reageerde Sinke. Hij ging overigens niet in op de vraag van presentator John Bijl of de SGP nu wel of niet met LR in zee zou wil len. „Daar gaat het nu niet om." De aanvaring was eigenlijk het eni ge vuurwerk tijdens het verder vrij tamme debat in dorpshuis De Meiboom, waarin de lijsttrekkers aan de hand van vier stellingen met elkaar discussieerden. O zie www.pzc.nl voor een video van de aanvaring.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64