Zeeland PZC Goes moet nu al inspelen op krimp OPEN DAGEN 25 26 27 ET Een bont gezelschap deDRVKKERY Oproep BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 26 en 27 Vrouw (77) mishandeld in bos Hogazon februar: 1 :ebruari februari SSm almanak Donderdag 25 februari 2010 Noord-Beveland moet goedkope koophuizen bouwen 21 Oud-marinemensen herdenken aardbeving in stad Agadir Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl BEVOLKINGSAFNAME SGP-CU komt met visie op gevolgen daling aantal inwoners na 2030 door Frank Balkenende goes - Goes moet de komende vier jaar al rekening houden met een krimpende bevolking na 2030. Dat betekent de woningvoorraad aanpassen aan veranderende vraag, openbaar vervoer anders or ganiseren en slimme(re) samen werkingsvormen in de zorg aanja gen. Dat schrijft de SGP/ChristenUnie in Goes in het deze week versche nen rapport over de krimp die Goes op termijn te wachten staat. De partij heeft, duidelijk met het oog op de verkiezingen van 3 maart, besloten verder vooruit te blikken dan de komende vier jaar, omdat nu al hendels moeten wor den omgezet om klaar te zijn voor krimp van de Goese bevolking. In Goes zet die krimp zich overi gens pas rond 2030 in. Tot die tijd groeit de bevolking nog met zo'n GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN 3 maart 2010 vier procent, zo luidt de bevol kingsprognose van de provincie. Daarna gaat het volgens het Cen traal Bureau voor de Statistiek bergafwaarts. In 2040 zou het aan tal inwoners zijn teruggelopen tot 31.000 (nu een kleine 37.000). Houd rekening met dat scenario, zegt SGP/CÜ, waarbij gezegd moet worden dat Groenlinks er al eerder op heeft gehamerd. Ga niet meer uit van het 'ingebakken groei denken'. Speel in op het groeiende aantal éénpersoonshuishoudens dat ontstaat. Dat kan door in de huidige woningbouwplannen meer (dan soms gepland) te bou wen voor deze doelgroep. Overigens hebben ook andere par tijen al aangegeven dat woning bouwplannen (Goese Schans, Mannee, Aria) moeten worden aangepast en mogelijk getemperd. Saneer meteen verouderde wonin gen of voeg ze samen. Maak nu al een kwaliteitsslag. Andere opmer kingen: organiseer het openbaar vervoer slimmer, lobby voor blij vende intercityverbindingen, leg in het onderwijs het accent op kwaliteit en bouw niet meer per se in elke kern/wijk een school. Or ganiseer ook de zorg kleinschalig en efficiënt door zorgallianties. vlissingen - Een 77-jarige Vlissing- se is dinsdagmiddag in het Nolle- bos in Vlissingen mishandeld. Ze was met haar hondje aan het wan delen. Toen haar hondje naar een ander hondje blafte, werd de eigenaar hiervan boos en schopte het beest je. Toen de vrouw een opmerking plaatste, sloeg hij haar in het ge zicht. De politie vraagt getuigen te bellen met 0900-8844. Het signale ment van de dader: lengte 1,75 - 1,80 meter, blank, ongeveer 25 jaar. Hij droeg een wollen muts en een donkere jas. Markt 51 Middelburg T0118 886 886 www.hogazon.nl Hogazon is onderdeel van Rogeko Groep BV KOZIJNEN PI ZONWERING Hogazon dé specialist in kozijnen en zonwering! DONDERDAf 03.30 T/M 21.00 UU R 0 (RIJ DAG 8.30 T/M 21.00 UUR ZATERDAG 10.00 T/M 16.00 UUR Kom naar de showroom en ontvang de EXTRA spetterende OPEN DAGEN actie! Schouwersweg 100 4451 HT Heinkenszand T 0113 - 56 40 04 F 0113-56 30 09 info@hogazon.nl www.hogazon.nl Tip? redactie@pzc.nl Sommige ouders verzetten zich zo lang mogelijk tegen de aanschaf van een gsm voor hun puber, maar in de huidige infocratie lijkt daar geen ont snappen meer aan. Stiekem toch ook wel handig, moesten die ouders uit Zierikzee erkennen. Op tijd thuis ko men is voor de jongste van twee zo nen best lastig en zo kunnen ze hem altijd ter verantwoording roepen. Mits hij het belletje beantwoordt na tuurlijk. Daarin is de kruimel nogal selectief vermoedden ze. Zo bleef een oproep van pa onbeantwoord. Een collega probeerde het direct nog eens vanaf haar vaste kantoortoe- stel. Het bleef bij twee keer over gaan: „Met mij!" Die heeft dus weer wat uit te leggen bij het eten.... door Rob Paardekam poortvliet - Schapenhouder Arie Hage uit Poortvliet heeft sinds gis ternacht een wel heel bijzonder ge zelschap in zijn schuur staan. Eén van zijn schapen zette liefst vijf na komelingen op de wereld. Alsof dat nog niet genoeg is, waren het ook nog eens twee witte en drie zwarte lammetjes. Hage spreekt van een unieke ge beurtenis. „Vijf lammetjes is echt veel voor dit ras, de Swifter. Het schaap waar het om gaat, heeft in •het verleden al eens drie en twee lammeren gekregen. Daarom had ik dit niet verwacht." Ook de combinatie van drie zwar te en twee witte lammetjes is vrij bijzonder. „De Swifter is een melk- schaap en die zijn wit", stelt de in woner van Poortvliet. „Af en toe wordt er een zwart lammetje gebo ren. Dat heeft te maken met de ge nen van de ram." Volgens Hage. ziet het er niet naar uit dat moeder haar hele kroost te eten kan geven. „We zullen waar schijnlijk moeten blijven bijvoede ren. Maar verder verkeren de beest jes in goede gezondheid." Arie Hage wist niet wat hij meemaakte toen één van zijn schapen vijf lammeren wierp, twee witte en drie zwarte. foto Lourens Riemens vanavond, 19.30 uur Popquiz thema: politiek dinsdag 2 maart, 20.00 uur Zeeuwse Bibliotheek Robert Vuijsje over Alleen maar nette mensen boeken bestellen? wmw.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63